Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

EPSON - zkušenosti s alternativními náplněmi

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: EPSON - zkušenosti s alternativními náplněmi

Autor: krakonoš ♂

13:57:11 16.07.2018

Mám, už dlouho, fototiskárnu Epson Stylus Photo R 2000. Po vyčerpání startovacích náplní jsem do ní nasázel alternativní samoresetovací kazety a dolévám alternativní inkousty. Jedno dolití vyjde na cca 10 Kč a od každé barvy skrz ní protekl skoro litr inkoustu. Barené odchylky jsem vyřešil kolorimetrem a výsledky jsou naprosto perfektní.

Citovat příspěvek

Autor: Tomkivan ♂

20:03:23 22.05.2014

Pokud mohu přidat svoji dobrou zkušenost, tak je to s http://www.usporanatisku.cz/Naplne-do-tiskarny/Epson/ Taktéž fungují super a mívají i akce!

Citovat příspěvek

Autor: Tomáš Slavík

11:01:39 11.04.2011

Dobrý den,
já mam vynikající zkušenost s těmihle: http://www.cdrmarket.cz/vyhledavani/?hledat=t071
Je to značka SCI, fungují výborně a jsou za dobrý peníze. Samozřejmě mají čip, bez něj to nejde.

Citovat příspěvek

potíže s barvami

Autor: kacatkocz

23:25:41 14.12.2010

Dobrý den,
mám doma Epson stylus DX5050 a koupila jsem prvně alternativní inkoust (v minulosti jsem si již párkrát koupila) a vždy bylo vše v pořádku, až do nedávna.Koupila jsem si doplňovací sadu a od té doby mi tiskárna stále hlásí, že nemám nainstalovanou požadovanou cartrige - jen černou, ostataní barvy bez problémů.Zkoušela jsem tam dát i origo. Epson náplň ale stále bez efektu.
Prosím poradí někdo?? :S :S

Citovat příspěvek

Autor: ZdenekMi

17:08:18 06.11.2010

Dobrý den,
podobný problém jsem řešil před týdnem, když jsem na zkoušku zakoupil alternativní náplně od jiné značky, než běžně používám. Mám tiskrnu SW510W a přestala naprosto tisknout černá barva. Hloubkové čištění hlavy nepomáhalo, ani roztok na zaschlý inkoust. Přešně jako u vás, vyjížděly prázdné stránky. Nakonec pomohl ten nejjednouší možný trik. Vyndal jsem cartidge, maličko ohřál dostilovanou vodu aby bylo teplá a stříkačkou do trnu, kterým se nasává inkoust nastříkl dovnitř hlavy destilku. Musíte jen opatřeně a až se přestane voda vsakovat, tak přestat, aby se vám nerozlila kolem trnu (no ale to se dá také řešit tičinkou s vatičkou a přebytečnou vodu a inkoust odsát).To jsem po půl hodině zopakoval a za hodinu už zase tiskárna tiskla naprosto bezchybně. Jen už jsem vyhodil ty kartidge, které to způsobily a vrátil zase ty odskoušené.
Jinak běžně používám alternativní nápně StarInk od http://www.ourwayink.com/. Na aukru např. http://aukro.cz/item1295884661_kompatibilni_naplne_pro_epson_top_nabidka.html . Vytisk jsem s nimi již stovky stran dokumentů a cca 500 fotek a naprostá spokojenost.

Něco o vyčištění hlavy najdete i zde: http://www.milan-knizek.net/cms/cisteni-tiskove-hlavy-epson-p-2100/

Zdenek

Citovat příspěvek

Autor: Jana C.

21:53:43 05.11.2010

Dobrý den, mám doma Epson stylus DX5050 a koupila jsem prvně alternativní inkoust na x-trader bohuže moje tiskárna přestala úplně tisknout :(. Tiskárna nehlásí žádný problém, s čipem také vše v pořádku. Z tiskárny vyjíždějí čisté stránky. Dokonce jsem čistila několikrát tiskovou hlavu, ale bez výsledně. Kontaktovala jsem prodejce a ten mi vyšel vstříc a po zaslání i použitých cartrigí mi zašle peníze. Vážím si seriózního chování. Chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s touto tiskárnou a alternativním inkoustem? Předem děkuji za dotaz.

Citovat příspěvek

Autor: Jana C.

21:52:59 05.11.2010

Dobrý den, mám doma Epson stylus DX5050 a koupila jsem prvně alternativní inkoust na www.x-trader.cz bohuže moje tiskárna přestala úplně tisknout :(. Tiskárna nehlásí žádný problém, s čipem také vše v pořádku. Z tiskárny vyjíždějí čisté stránky. Dokonce jsem čistila několikrát tiskovou hlavu, ale bez výsledně. Kontaktovala jsem prodejce a ten mi vyšel vstříc a po zaslání i použitých cartrigí mi zašle peníze. Vážím si seriózního chování. Chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s touto tiskárnou a alternativním inkoustem? Předem děkuji za dotaz.

Citovat příspěvek

Autor: Milan.s

17:09:54 19.04.2010

ja sem utekl od HP neskutecne drahej tisk po dlouhem zvazovani sem se rozhodoval nakonec mezi canonem a epsonem koupil sem epson kdyz dosla barva koupil sem neorigos dolevaci kazety 4 krat 177 kc a pak uz jen doleval a doleval a sem nad miru spokojen a nemam zadnej problem levnejsi tis uz neleze. ;)

Citovat příspěvek

Autor: David Reno

21:04:13 21.01.2010

Mám Epson SX 400. V životě bych už si takový krám nekoupil. To, že chybí inkoust, vám hlásí postupně po kazetách. Když vyměníte jednu teprve pak zahlásí zda je prázdná další. To znamená, že musíte mít vždy připraveny všechny. Jestli dáváte originál, nebo neoriginály je vcelku jedno, spíš doporučuji neoriginály, protože barevná náplň originálu azurová vydržela pouze 10 černobílých stran. Pak zahlásila že je prázdná. Prostě zkurvenej Epson. :(

Citovat příspěvek

Autor: Hayas

22:24:27 29.12.2009

Ahoj,
pokud netrvas na presne barevne shode, tak vyhovi vsechny vyse jmenovane. Ja sam jsem do inkoustu drive delal a z vlastni zkusenosti muzu potvrdit, ze s inkousty u Epsonu nebyvaji problemy pokud nevytecou tam kam nemaji.

U SX105 by mohl nastat snad jedine problem s akceptaci cipu, sice uz v tomto oboru nepracuji, ale vim, ze u predchozi rady tiskaren byly nejake zmeny v cipech a ne vsechny neoriginaly tiskarna nacetla, ale to lze u slusnych prodejcu pomerne snadno vyreklamovat.

Citovat příspěvek

Autor: pks

12:35:13 26.10.2009

DD
ja osobne pouzivam (vice nez 2 roky) v Epsonu doplnovaci cartridge z www.inks.cz . Ma je i kolega a jsme s timto zpusobem doplnovani inkoustu maXimalne spokojeni. Pocatecni investice je mozna vyssi, ale pak se uz jen tiskne a doleva inkoust.....

Citovat příspěvek

EPSON - zkušenosti s alternativními náplněmi

Autor: MB

9:58:08 19.10.2009

Dobrý den,

tohle je jedno z mála míst na internetu, kde se dá dočíst trochu víc o jakýchkoliv zkušenostech s alternativními / neoriginálními náplněmi do tiskáren.

I když jsem tu pročetla poměrně dost vláken, stejně bych chtěla položit dotaz těm, kdo mají nějakou zkušenost s náplněmi do tiskáren EPSON.

Já konkrétně scháním spolehlivé cartridge do Epson SX105, nejde mi o žádný tisk fotografií, ale hlavně kancelářské dokumenty. Doteď jsem používala originální, ale je to příliš drahé, a hodně zvažuju, co vůbec vytisknu. I když dost věcí dávám konceptem a šetřím barevné, stejně se vypotřebují na můj vkus moc rychle. (měla jsem zkušenosti jak s HP, tak s Canon inkoustovkama, a Epson mi přijde na spotřebu nejhorší).

Pokud máte nějaké zkušenosti, prosím napište o jakou značku jde a jak se vám osvědčily.

Dle toho, co jsem vyčetla, jsem zavrhla náplně Crocodille. U ostatních je bohužel většinou kontroverze, pokud jsem se vůbec něco dočetla. Dost by mě zajímaly zkušenosti se značkou Print It, ty vycházejí cenově velmi pěkně. Případně jestli někdo zná Peach, PrintPro, InkJet, KMP....

A ještě by bylo fajn, kdyby náplně měly svůj čip, abych nemusela dělat nějaké harakiry s přendaváním.

Díky za všechny rady

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: