Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:kvalitní tisk na jehličkové tiskárně.

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: kvalitní tisk na jehličkové tiskárně.

Autor: Vratislav Boch

11:59:18 18.06.2011

Vidíte, to že je ten příspěvek starý 3 roky jsem si ani nevšim. Otázka je proč na něj reagoval ten kdo ho v historii vyhrabal.

Citovat příspěvek

 

Re: kvalitní tisk na jehličkové tiskárně.

Autor: quidowoodoo

1:14:54 18.06.2011

....reagovat po skoro troch rokoch na prispevok z roku 2008 v roku 2011 otazkou preco to vobec potrebuje....trapas...

Citovat příspěvek

 

Re: kvalitní tisk na jehličkové tiskárně.

Autor: Vratislav Boch

0:09:24 12.06.2011

Ještě doplním že jsem dodnes majitel plně funkční laserové tiskárny HP LJ4L z roku cca 1993 - tehdy stála nehorázné peníze - která je dodnes plně funkční a tisk z ní vypadá i na dnešní poměry dobře. Písmena jsou hladká, rozlišení sice pouze 300dpi ale to je na BW tisk dostačující. Podobné výsledky z jehličkovky v životě nevypadnou.

Citovat příspěvek

 

Re: kvalitní tisk na jehličkové tiskárně.

Autor: Vratislav Boch

0:04:25 12.06.2011

No tak o té kvalitě blížící se laserovému tisku se v dobové literatuře psalo ale nikdy se nic takového nekonalo. Bylo tím myšleno dosažení rozlišení 300dpi - 24jehličkové jehličkovky měly cca 100dpi. Už v dobách DOSu jsem používal různé grafické programy - např. DR-Halo (jeden z těch na svou dobu špičkových) - které s tiskárnou komunikovaly přímo a ač se snažily sebevíc nějakou superkvalitu z jehličkáren nevymámily. To s tou dobou tisku ale máte pravdu - půl hodiny na A4 nebylo nic výjimečného. Standardní drivery prvních windows (myšleno 3.0 a 3.11) obsahovaly spoustu driverů ale rozlišení opět nic moc. Tisk grafiky někde na úrovni sítotisku. Pozitivně šokován kvalitou výstupu z jehličkové tiskárny jsem opravdu nikdy nebyl a to jsem viděl ledasco.

Proč to vůbec potřebujete?

Citovat příspěvek

 

Re: kvalitní tisk na jehličkové tiskárně.

Autor: y

23:34:11 08.06.2011

taak to nevím

Citovat příspěvek

 

Re: kvalitní tisk na jehličkové tiskárně.

Autor: Radimp

2:14:25 12.09.2008

Výsledek byl ten, že tiskárna sice tiskla jeden list A4 snad 15 minut, ale výsledný tisk se svou kvalitou blížil kvalitě dobrých laserovek a nedalo se vůbec na první pohled poznat, že to je z jehliček. Ve Windovs takový ovladač pro kvalitní tisk postrádám, ovladače, co tam jsou pro jehličkové tiskárny, tisknou vesměs nekvalitně, protože papír zpátky nevracejí a řádky nepřetiskují vícekrát. Existují ovladače, kterými se dá z jehkliček tisknout z Windows kvalitně, i když pomalu? A znalci, kteří toto ještě vědí? Popřípadě pokud to ve Windows není, je tato možnost v Linuxu?
Děkuji

Citovat příspěvek

 

kvalitní tisk na jehličkové tiskárně.

Autor: radimp

2:11:54 12.09.2008

Jehličkové tiskárny Epson a asi i jiné mají svůj vlastní jazyk, kterým se dá tiskárna ovládat přímo z programu, ze kterého se tiskne, zařazováním netisknutelných znaků do tiskového souboru. V dobách Dosu měl každý program nejméně dva, někdy i tři ovladače lišící se kvalitou tištěného textu. Byl tam nejrychlejší a nejméně kvalitní ovladač "koncept", který tisknul jen každý druhý nebo třetí bod a byl tak nejrychlejší. A z druhé strany ovladač pro tisk presentační dokumentace. V tomto ovladačí se vytiskla řádka a normálně se papír o tuto řádku posunul dále, potom ale na povely z počítače posun vrátil papír o necelý řádek zpět a vytištěné body se znova přetiskly dalším tiskem a potom u presentačního tisku ještě jednou.

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: