Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

epson versus ostatní

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: epson versus ostatní

Autor: Duhoš

23:23:44 02.09.2008

Diky moc za rady. Pujde na reklamacku. Tiskarna to vazne uz delala od zacatku. Mam prouzky na vsech obalech, ktere jsem vytiskl. Nekolikrat jsem uz i cistil trysky. Naposledy pred mym prvnim prispevkem. V testovacim rezimu se ukazala nevytisknuta kolecka. Zajimavy bylo, ze cerna barva znecisteni vubec nevykazovala, ale v cervene a modre bylo par prazdnych kolecek. Tak jsem dal cistit. Dalsi test ukazal necistoty na stejnych barvach o neco mensi ale preci. Dal jsem tedy cistit jeste jednou. Treti test ukazal uzdravenou cervenou barvu ale celkove zhorsil modrou a nove se objevilo nevytisknute kolecko na zlute barve. Cerna byla po celou dobu a to i v testech na zarovnani absolutne v poradku. Naplne jsem mel puvodni, pote sem dokoupil neoriginalni cernou (firmu uz vam nepovim, nevim), ale az na stiznosti pri kazdym tisku, ze je neoriginal tiskla zhruba stejne jako original. A nejakej patek na to mi dosly barvy. Samozrejme a to mi zustava rozum stat a jako nahoda mi to neprijde, dosly vsechny najednou (ted mam taky vsechny tri barvy na stejne urovni). Tak jsem si nasledne koupil celou sadu a vymenil jsem to temer naraz i s tim neoriginalem. Asi tak historie me titskarny DX 7450. :)
P.S.: Zatim moc nespokojen, ale treba jen spatny kus...

Citovat příspěvek

RE: RE: epson versus ostatni

Autor: IvoL

18:54:46 31.08.2008

Pokud vynechává ( a nedělala to jako nová ), pak je velká pravděpodobnost, že bude problém
mechanický ( zacpané trysky nebo poškozené po neobvyklé chemické reakci ). Ale myslím, že pokud
tam nebudou nánosy špíny, nebude jim stát za to hledat mouchy. Víc než zrátu záruky neriskujete
:-). Snad se jinak chovají k tiskárně, kde to pár kilometrů tisku teklo jinak řídce nebo hustě a
jinak ke stroji, co má najeto "1,5 náplně"

a mimochodem, čím jste to krmil?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: RE: epson versus ostatni

Autor: Navratil

18:30:42 31.08.2008

Není zapotřebí dělat hned důkladný chemický rozbor (který je opravdu drahý). Stačí udělat nátěr ze zbytku inkoustu (pro jednoduchou vizuální kontrolu), případně jsou tzv. „rychlé testy“, založené na jednoduché chemické reakci a pod. Samozřejmě, servis na tohle zařízený není, ale v případě pochybností jim stačí odeslat malou kapku k nechemickému rozboru (který rozhodne není drahý, dejme tomu řádově několik desítek eur). Pokud se vezme cena tiskové hlavy řádově stovky eur + práce v záruce, může se jim to vyplatit, pokud se podezření ukáže jako reálné. Některé neznačkové inkousty se chovají velmi charakteristicky a někdy stačí dát hlavu pod mikroskop…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

RE: epson versus ostatni

Autor: rachot

17:56:44 30.08.2008

Když budou chtít tak to samozřejmě poznají, ale nemyslím si, že by se jim
chtělo dělat chemický rozbor inkoustů. Je to docela nákladné :-) Levněji je
vyjde oprava...

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

16:41:30 30.08.2008

.. když budou chtít poznat, poznají :-)

Víc než cestu nebo dopravu do servisu neriskujete, buď to uznají reklamaci nebo ne, ale rozhodně
to nevrátí jako "bežnou kvalitu tiskáren Epson" :-)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: rachot

22:19:47 29.08.2008

Ne to nepoznají. Osaďte originál a jděte reklamovat. Při troše štěstí Vám
kromě hlavy vymění i sadu inkoustů. S reklamacemi Epson mám dobré
zkušenosti.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

17:50:49 29.08.2008

Wow. To bylo chyb na jeden prispevek.. To tim pozdnim casem.. :)
Jedna se o tiskarnu DX 7450, takze toner tam opravdu nemam, sry :)
Dulezita poznamka je, ze to dela uz od zacatku (psal tu nekdo, ze je to dlouhodobej jejich problem v inkoustu), ale je fakt, ze sem tam uz strcil jednu cernou neoriginal napln, moc jsem si nepomohl a vratil se zpet k originalu. Myslite, ze to na reklamaci poznaji??

Citovat příspěvek

RE: Epson pruhuje

6:48:31 28.08.2008

Duhoš: tak teď "jsem v pytlu". Pokud máte inkoustovku s tonery, pak je něco špatně a spíš bych
to prodal jako raritu než reklamoval. Pokud je to jen překlap, pak ( jak už bylo výše ) by bylo
dobré přidat model a "čím to krmíte". Trochu je to jako výkřik "mám Škodovku a strašně žere a
přehřívá se" ... inu 1000Mb s naturalem v nádrži, asi ano :-)

a vážně: jestli není tiskárna po záruce, pak to je důvod k reklamaci ( po záruce časové, metrové
nebo ztracené neoriginálními inkousty ) a věřím, že i úspěšné. Epson, měl ale ( pokud to opravdu
není výrobní vada ) vždy zcela jiné problémy než nekvalitní tisk.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: Epson pruhuje

1:22:24 28.08.2008

Pruhujou hafo.Vytisknul jsem si obal na dvd a cca kazdych 2,5cm mam v cerne barve jinak barevny pruh. Tak jsem zkousel vycistit trysky. Nejsem si jist, ale behem cisteni trysek (2x) mi zmizelo z tonerů tolik inkoustu, ze mi je z toho zle. A problem stejne nevyresen... Zacinam byt nasranej.. Nevite jestli epson to nejak uz vyresil?? a nebo jestli alespon odskodnuje zakazniky novou cardtrige?? :S
P.S. Nevite jeste nekdo kolik zhruba vycisteni hlav sezere inkoustu??

Citovat příspěvek

Re: Epson pruhuje

Autor: Navratil

15:26:22 07.07.2008

Tak o tomhle problému se dozvídám poprvé. Ještě jsem se s tím nesetkal. Můžete být prosím konkrétnější?
Děkuji
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Epson pruhuje

Autor: Fraňková

14:00:05 05.07.2008

Pozor všem!!! Již několik měsíců přetrvává problém s matným černým inkoustem pro tiskárny Epson Stylus. Tiskárny s tímto inkoustem pruhují!!!
Společnost Epson se snaží problém již několik měsíců řešit, ale zatím bezúspěšně.

Citovat příspěvek

Autor: kord

12:21:11 17.03.2008

Mam Epsona D88. Do nej jsem koupil doplnovaci cartridge a inkousty z [url] www.inks.cz [/url] a ted tisknu a tisknu.... Chtelo by to samozrejme kalibraci, nicmene po urcitem laborovani jsem se dopidil dobreho podani barev a jsem spokojen.

Citovat příspěvek

Autor: wena

7:57:25 13.03.2008

ahoj chlapi,známá si koupila Epson dx 4450 a ptala se mi co s tím až jí dojde barva,sám používám HP,tak se chci před tím než budu něco hledat jinde abyste mi poradili,kde nakupovat a jestli se to vůbec vyplatí při ceně toho zařízení,tuším,že mi říkala,že za to platila asi 1200 kč,za to pomalu do toho mýho pakárda ani barvy,dík za každou radu o plnění.....Wena

Citovat příspěvek

Autor: Bobeš

8:20:57 10.12.2007

To IvoL - tak jsem v sobotu koupit Canon Pixma MP520 a v návodu jsem se dočetl o problému - viz.příspěvek " Elmagnetické pole tiskáren".
Děkuji Vam za nápovědu, která mě přeci jen přivedla ke Canonu.

Citovat příspěvek

19:01:30 06.12.2007

Studující dcera by mohla být s DX Epsony spokojena ( ovšem podobně jako s Canony .... :)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

16:02:29 06.12.2007

To : IvoL - ale jo zaplatím, ale bohužel nevím za co. Doma mám ČB HP a s barvou žádnou zkušenost. Prohrabal jsem různé diskuze, ale jsem laik,takže je mi to k ničemu. Ono je to pro studující dceru a ta potřebuje jak tisk tak sken /hlavně ze skript ev.knih/ ale i kopie. Proto multifunkce. Byl bych rád,kdyby jste nebo kdokoli, poradil typ.
Díky za komunikaci.

Citovat příspěvek

15:24:25 06.12.2007

...inu prioritou pro vývojáře Epsonu není vyrobit stroj, který bude tisknout čistou vodou nebo
jakoukoli náhražkou. Prostě, když chcete zlaté hodinky pak buď zaplaťte zlato nebo si
nestěžujte, že se ty "za dobrou cenu" otírají a černají. Když koupíte "neEpsonový" inkoust ( z
posledních pár let ) ve stejné kvalitě jako originál pak to nebude za polovinu a pokud něco
koupíte za polovinu, tak od toho víc než sliby a ujištění nečekejte.

Dolívání inkoustů a dosypávání prášků má z hlediska úspor smysl tam, kde se mění celá hlava s
tryskama nebo toner včetně válce ... Musíte zvážit jestli chcete hlavně tisknout nebo hlavně
šetřit.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

15:08:56 06.12.2007

To : IvoL mail nedorazil, takže chtěl jsem koupit MF Epson Stylus DX8450 nebo Canon Pixma MP610 a další varianta HP Photosmart C4180 / C4280. Byl jsem pro Epsonku ale teď nevím. Proradíte ?

Citovat příspěvek

7:48:44 06.12.2007

To jako že Epson používá u "D" speciální inkoust zatímco firmy dodávající refily úspěšně
zkopírovaly tvar a elektroniku "bombičky s inkoustem" zatímco inkoust uvnitř ... :)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

7:42:45 06.12.2007

To IvoL: Protože se chystám na Epsonku, sice MF, ale nepochopil jsem "DX skoro nemožné" - to jako dobře nebo blbě ?

Citovat příspěvek

12:58:06 03.10.2007

Staré Epsonky v pohodě - DX skoro nemožné ( bez ztráty kvality )

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

epson versus ostatní

Autor: majule

12:29:23 03.10.2007

dobrý den,
zvažujeme koupi multi tiskárny. Nejvíce se nám zamlouvá epson stylus dx... Jak již bylo několikrát zmiňováno v různých diskusích, pro mluví samostatné zásobníky. Nemáte však někdo zkušenosti s Epsonkami a neorig. náplněmi, či nulováním čipů apod. Také jak "drahý" je tisk v porovnání s ostatními tiskárnami.
Díky moc za odpovědi - pomoc.
Majule

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: