Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Zasekla tiskarna Epson 2100

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Zasekla tiskarna Epson 2100

Autor: makofoto

8:49:00 10.07.2010

Tiskárna je fuč :)

Citovat příspěvek

Autor: makofoto

14:27:29 09.07.2010

Daruji funkční tiskárnu Epson 2100 (formát do A3+) + 4 nové, ale prošlé originální náplně. Netisknu na ní a zbytečně mi překáží v místnosti. Nejlépe osobní odvoz (je v originál krabici i s příslušenstvím). Nejraději studentovi nebo nějaké neziskové organizaci.

Citovat příspěvek

Autor: Rostaaa

9:51:30 29.06.2010

zdravím, mám takový problém, vlastním tiskárnu Epson EPL-6200N a po najetí všechno funguje, pouze když chci něco začít tisknout tak vydá pár divných zvuků a nic nevytiskne? myslíte, že je to dobré nosit do servisu, nemáte někdo zkušenosti s tímto servisem tiskáren - [url=http://www.servis-tiskaren.eu/]servisem tiskáren[/url]? nebo je to něco, co bych si mohl opravit doma? díky

Citovat příspěvek

Autor: IvoL

23:30:23 20.05.2007

Máte pravdu - a bylo by to opravdu zajímavé v případě sporu - tento typ ( a
asi i další inkoustovky ) nemají definovaný počet tisku v rámci životnosti
ani jako měsíční limit. U laserovek to je a inkoustovky Canonu i HP uvádí
měsíční zatížení ( jehož nedodržení vylučuje stroj ze záruky ). Zřejmě u
Epsonu přepokládají, že ji při ceně inkoustů do dvou let neojedete :) :) :)

Informace sice možná obecně známá je, ale vzhledem k několika stranám popisu
jak vypadá zásuvka ... máte pravdu, že by měla být tahle přinejmenším
červeně ...Možná vyhodnotili, že počet reklamací urputných zákazníků je
levnější, než předem varovat ( ale ani v tomto přístupu nejsou zrovna
průkopníci )

Číňani sice trochu pletou výrobu elektroniky a zemědělských strojů, ale
dávají určitou šanci "kutilům" a já jsem ještě ( mimo komfortu ) neměl s
čínckou elektronikou ani mechanikou problémy. Jen je třeba být realista a
počítat s tím, že pokud u značkového plotru najdete ovladač k novým win na
stroj 15 let starý a čínských je někdy problém s loňskými :)

Rozdíly mezi HP Canonem a Epson nejsou minimální a přístup k prodeji,
servisu, kvalitě tisku a ceně spotřebáku je spíš doooost rozdílný.
Co Lexmark, Brother, Xerox, Apollo ( ty snad dali na trh jen aby si lidi víc
vážili značkových), Samsung, Kodak ....samozřejmě konkurencí bych to asi
nenazýval :)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: pdm

22:17:04 20.05.2007

V návodu k mé tiskárně (R220) jsem žádnou informaci o tom, co tiskárna vydrží, dříve ani nyní nenašel. Mám pocit, že jsem tam jen někde (u softwaru?) kdysi zahlédl opatrně formulovanou informaci, že když cosi bliká, jedná se o konec životnosti blíže nespecifikované komponenty tiskárny a je nutné se obrátit na servis. Že je životnost tiskárny omezena množstvím vyplácaného inkoustu jsem se poprvé dozvěděl až v diskusních fórech, když už jsem tiskárnu měl. Výrobce mi tedy (dostatečně viditelně?) nesdělil podstatnou informaci o svém výrobku, která není obecně známa a nemohl jsem ji předpokládat. Považuji to za podvod. Naopak u alternativních inkoustů mě nikdy nenapadlo předpokládat, že by jejich složení bylo shodné s originálem nebo že bych s nimi dosáhl totožných výsledků. Pokud to někdo tvrdí a není to pravda, jde samozřejmě taktéž o podvod, navíc poškozující i výrobce originálních inkoustů.

S cenami je to opravdu složité, ale těžko je může něco řešit lépe než trh. I když se někdy vztekám nad nekvalitou čínských šmejdů, musím si přiznat, že za kvalitní výrobek bych v řadě případů několikanásobně vyšší cenu nezaplatil. (Jiná věc je, že nižší cena může souviset nejen s nižší kvalitou, ale třeba i s otrockou prací, ale to už je zase o něčem úplně jiném.) Epson používám na lepší tisk a kupuji do něho drahé originální inkousty, na levný nekvalitní tisk používám staré HP s refillem za pětinovou cenu. Pokud by bylo možné používat jen originální inkousty, tak ty levné nekvalitní věci bych vůbec netiskl, takže zákazník a výrobce refillu by prodělali a výrobce by nevydělal nic navíc. A možná bych nakonec neměl tiskárnu vůbec, protože originální inkousty by byly ještě dražší. Na to žádné patenty nepotřebuji a stejně tak si nemyslím, že by se bez nich kvalitní tiskárny nevyráběly.

Svobodu volby mám omezenou, protože rozdíly mezi Canonem, Epsonem a HP jsou minimální a všichni mají k zákazníkům podobný přístup včetně vysokých provozních nákladů. A nepochybuji o tom, že tento svůj oligopol mají dobře zajištěný proti jakékoliv potenciální konkurenci. Takže tu nakonec opravdu nic nevyřešíme :-).

Citovat příspěvek

17:13:08 20.05.2007

Myslím, že dnes je i škola kšeft, pokud to tak nevnímáte, je to škoda a
odpovídá to názorům na duševní majetek.

Schválně jsem napsal "originálními" protože ne každé inkousty tečou stejně
rychle. Doplňované se proplachují ( měly by ) a pak tečou "trochu jinak " a
u Epsonu toho možná využili? :)

Padlo už to tady hodněkrát, každý typ tiskárny je pro něco určen a prostě
jste si nevybral levný typ pro tisk 1x týdně po 10 listech. Pokud jste
vytisk 250 ks A3+ a nádobka je plná, pak je to na reklamaci = oprava zdarma
nebo vrácení .... při 50 týdnech ji asi nemáte ani rok, to nemůže být s
reklamací problém.

Souhlasím s nesmyslností debaty. Tedy pro ostatní, pokud fňukáte nad
výrobken očividně zralým na reklamaci ( zmetek se povede každému i při
automatizované výrobě) je to jen ztracený čas a nezasložíte si lepší stroj
:) ( pokud jste ji nekoupili v bazaru, nenaplnili nějakým sajrajtem nebo
není tak úplně správný ten počet výtisků )

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: P.Stosek

16:40:41 20.05.2007

Cituji Vase slova "Pokud dokážete originálními inkousty naplnit odpadní nádobu, má už tiskárna
vyděláno na novou"

Jestli jste to nepostrehl z diskuze tak netisknu nic na kseft - ale jen pro sebe fotky
a za dalsi - nevim proc bych plnil odpad originalnim inkoustem, kdyz to tam tece jako o zavod.
Tisknu tak jednou za tyden nekolik vytisku a pri kazdem zapnuti probiha docela slusny cisteni.
A za treti - nevim jestli jste nekdy na uvedene tiskarne neco ve vetsi mire tiskl ale pokud tvrdite ze po priblizne 250 vytiscich formatu A3+ / ne samozrejme na jeden zatah / je tiskarna na odpis tak jiz nemam duvod se s Vami dale dohadovat.To je totiz doba, kdy se ohlasilo druhe naplneni odpadu.
Klidne si tady tlachejte ty svoje rozumy - ja koncim.
Citim to jako uplne pro....nej cas o nicem ...

Citovat příspěvek

16:02:27 20.05.2007

...a jinak, asi vám to nepomůže, laser se u Epsonu chová stejně. Hlásí,
hlásí ( asi víc ks než u inkostu ), ale až usoudí, že je něco po životnosti,
napíše suché oznámení, že je něco po smrti a dokud nedostane co chce kousne
se klidně "v půlce tisku" a nepovolí :) inu zásadový stroj :)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

15:49:04 20.05.2007

Bohužel jsem už narazil i na prodejce alternativ co tvrdili ( konkretně u
HP ) že je to tentýž ink. jako originál :) ale jinak zcela technicky opravdu
padělek ve smyslu zákona to není, technicky si myslím, že to až tak zásadní
rozdíl v označení není. To, že alternativní je spíše ve smyslu stejné
uchycení než stejná kapalina nebo pigment už se tak moc nemluví :)

To s patenty nechápu, snad proto se zavedly aby jeden netáhl vývoj a ostatní
se jen nevezli. Pokud by se patentový úřad zhroutil, většina výrobců by
prostě zastavila vývoj protože by nemělo smysl do toho vrážet peníze, které
se nevrátí. Myslím že většina výrobců to nebere jako koníčka nebo charitu,
ale jako způsob obživy. Špatné by bylo bránit ostatním, aby vyráběli vlastní
tiskárny, aby přinášeli vlastní i nesmyslné technologie, ale tomu nikdo
nebrání. Zítra můžete v garáži začít vyrábět tiskárny a nikdo vám v tom
nebude a ani nemůže bránit ( pokud budou vaše a ne jen s přelepenými
štítky ). Jenže ono je jednodušší přečerpávat inkoust než vyrábět nebo snad
i vymýšlet mašinky :) . Mimochodem i ty nutné patenty dělají svůj podíl na
ceně. Pokud by se nepočítalo s tím, že polovina majitelů tiskáren nikdy už
nedá výrobci vydělat na spotřebáku mohla být cena jiná. Canon jde opačnou
cestou a naopak nové tiskárny už dělá jen jako "obyčejné plastové patrony" a
tu vyrobit zásadně levněji ve stejné kvalitě už je dost problém ( a koupit
alternetivy o 15% levněji je skoro nesmysl ).

Ať se to několika krátkozrakým nemusí zdát snížení ceny zdaleka nemůsí být
pro dobro zákazníka ( a opačně). Menší cena je fajn, ale za cenu, že je
spotřebák na objednávku, zdržování reklamací, zkrácení prodejní doby a
protažení dodávek ... Nacpali jsme se do Evropy a nemůžeme chtít poloviční
ceny, když je volný trh a většina zákazníků ( myslím Epsonu, ne "v Česku" )
chce ty služby víc než nižší cenu.

Nepochopil jsem ani, co myslíte tou svobodnou volbou. Svobodně si můžete
vybrat jestli dáte vydělat Canonu nebo HP, ale jestli máte důvod koupit
Epson ( a asi máte ) pak chtít po výrobci aby vám dal vybrat ..... přečtěte
si návod. Je tam i to kolik výtisků "bez problémů" vydrží i to jaký papír
používat pokud si chcete stěžovat na kvalitu výtisku ( samozřejmě se
správnám inkoustem ). Žalovat by naopak šlo, kdyby nějaké divné doplněné
inkousty netiskly kvalitně a nebylo tam varování že se nemají používat.
Pokud dokážete originálními inkousty naplnit odpadní nádobu, má už tiskárna
vyděláno na novou a to v návodu taky je ( viz doporučené zatížení ) pokud ji
zaplníte dřív je to běžná bezplatná reklamace.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

13:23:52 20.05.2007

Mimochodem, nechápu, jaké padělatele má IvoLh na mysli, on snad někdo prodává svůj inkoust a vydává ho za originál od Epsonu? Pokud vím, alternativní inkousty jsou prodávány pod značkami svých výrobců, takže se o žádné padělky nejedná. A proč je tak málo výrobců tiskáren? Určitě mimo jiné proto, že všechny ty technologie jsou dobře propatentované, takže je jakékoliv konkurenci znemožněno vstoupit na trh. A o ten samý monopol se snaží s inkousty, když nemohou znemožnit výrobu alternativních inkoustů, snaží se jejich použití zamezit patentovanými cartridgemi, apod. Vše samozřejmě pro dobro a ochranu zákazníka, že. Nejspíš aby ho moc netížila peněženka. Kvalitu nehodnotím, inkoust používám originální (alternativám moc nevěřím), ale epsoní patentovanou cartridge nepovažuji za nic jiného než monopolistické svinstvo, které brání zákazníkovi ve svobodné volbě. A dle mého názoru vyložený podvod je to, že výrobce chválí na svých výrobcích kde co, zatímco o tom, že tiskárna se po určitém množství tisku znefunkční a jedinou oficiální nápravou je návštěva servisu, se v těchto propagačním materiálech těžko dočtete. Nevíte, jestli už kvůli tomu někdo výrobce zažaloval?

Abych Epson jen nehaněl, tak pokud vím, nedělá příliš potíže se specifikacemi ovládání svých výrobků. Takže k nim existují rozumné freesoftwarové ovladače atd. a celkem nic nebrání vzniku dobře dostupného a kvalitního tiskového softwaru. Co je přibaleno k tiskárně mě tedy vcelku nezajímá, mohu místo toho používat software, jaký se mi líbí.

Citovat příspěvek

11:47:08 20.05.2007

Na fotograficke konzervatori se opravdu neprobiraji zaklady trhu.

Ja jsem nic nepsal o predrazenem inkoustu a ani jsem po nikom nechtel, aby mi shanel jiny inkoust natoz o hustote inkoustu - musite lepe cist a neprekrucovat - jako ma dobrou vlastnost delat vetsina lidi.

OD ZACATKU PISU ZE SE MI KOUSLA TISKARNA a to nema s dolejvanym inkoustem nic spolecne.
Neminim se tady dohadovat o kravinach.
Je to jen suche konstatovani ze tiskarna jako hrdware je dobra ale to co s ni souvisi - to znamena software / nedilna soucast tiskarny / je uplne nalevo.Pokud mi nekdo znemozni tisk o cemz jsem psal jiz vyse / nebudu se stokrat opakovat / tak se mi to samozrejme taky nelibi a pokud dostanu k tiskarne ovladac, prez ktery na Epsonacky papiry / ktery v nem nastavim / nemuzu kloudne tisknout pro bidny vysledek je k nicemu.

Vy jste vsechno prekroutil a napadate mne ze dolevam inkoust.
Ja jsem nikoho nezadal aby mi poradil jaky inkoust pouzit a uz vubec ne kde ho nakoupit.
Stale jen a dokola mluvim o tom ze si neco koupim a vyrobce me kvuli odpadu znemozni tisk a nuti mne s ne zrovna malou tiskarnou jezdit po opravnach...

Citovat příspěvek

Autor: IvoLh

10:58:49 20.05.2007

Škoda, že ve škole neřešíte jen kvalitu tisku, ale i nějaké základy trhu. Proč geniální výrobci levných ( přitom stejně kvalitních ) inkoustů nevyrábí své stroje na které by dali se svými inkousty a na své technologii 2 letou záruku a prostě ty předražené "značkové" výrobce nerozdrtí "na pultech" ( nebo ve vývoji) :) Až pochopíte snad si přestanete i stěžovata a budete vděčni, že pro ochranu svých technologií nedělají víc ( třeba budou ještě častěji měnit typy inkoustů, aby byli alespoň kousek před padělateli, třeba se jednou bude po výměně inku registrovat na internetu nebo zadávat kód přes mobil, aby se ověřila ..... myslíte, že to výrobce baví nebo je k tomu něco nutí ).

Že lidi podvadí, kradou a vražní .. je asi lidské, ale stěžovat si na to že jim v tom někdo brání je dost neuvěřitelné. Příště budete reklamovat Epsonku proto, že nepřiložili seznam s adresami "alternativních" náplní a nepřipravili úchyt pro průběžné doplňování i když by to ve výrobě nic nestálo.... Klidně si do těch náplní třeba na....e, ale nestěžujte si, že Epsoni nemají v návodu jak to mělo být husté.

Pokud hledáte alternativy, zkoušíte co udělá tuš v hlavě, jak to ztmavne když ... je ojebávání, ale produktivní. Stěžovat si, že vám to výrobce neusnadnil je víc než hloupé.

Citovat příspěvek

10:28:28 20.05.2007

Proste mi nemuzete nicim uchlacholit.
Pokud potrebuji nekolik dnu pred odjezdem do skoly vytisknout fotografie a tiskarna se kvuli takovehle blbosti zakousne tak je to pro mne neprijatelna tiskarna / dnes si s tim jiz umim poradit /
ale je to smutne ze bezny uzivatel na to nestaci

To jste asi slysel nekdy pred par lety, ze se auto zastavilo kvuli servisu / dnes se to jiz davno nedela / ale pred tim hodne kilometru pri kazdem startu se rosvecelo servisni upozorneni / a pokud ho nekdo 5 tis. km ignoruje je jeho vec / - kdyz jsme jiz u toho jak je to s auty ...
Protoze ja mluvim ne o zavade ale o umyslnem blokovani tiskarny odpadem a servisnim menu.

ale vratme se k tiskarnam
Na stary a levny tiskarne / autu / asi tezko budu tisknout kvalitni foto aby mi to lektor nevyhodil ...
Mimo jiny - jsem si starou a relativne levnou tiskarnu koupil / Epson 2100 / dnes se da sehnat za prijatelne penize - pod deset tis. - a kdyz se do ni zastrci dolevaci nadoby a kupuje se kvalitni pigmentovy inkoust / ja kupuji archivni - doporuceny na tisk k vystavnim ucelum / tak se clovek dostane do unosne hladiny penez za slusne vytistenou fotografii / samozrejme zalezi hodne na pouzitem fotopapiru - pouzivam vyhradne matne papiry a nastaveni tiskarny - tisknu prez rip /

Nevim jak je to u noveho modelu - Epson 2400 - jestli se tento pristup k zakaznikovi zmenil.
Proste a jednoduse jsem si kupoval tiskarnu na to, abych kdykoliv me napadne spustil ono zarizeni doma a behem nekolika desitek minut vyjel potrebne fotografie a ne nekde lital a shanet pomoc.Je to podle mne ne jen nesolidni od vyrobce ale pekne pridrzly.Jediny co Epsony zachranuje je kvalita tisku.
Kdyz uz u Epsonu umej udelat slusnou tiskarnu tak alespon musej podelat to ostatni aby to nebylo az zas tak jednoduchy ...
Nekdo v recenzi na tuhle napsal - jednoducha obsluha u ni neni a ten kdo je bezny uzivatel at na tohohle Epsona zapomene - kdyby jste videl soft k tiskarne "Gray balancer" na BW tisk, to by jste teprve spulil oci co vytvorily za prasecinu / a stacilo pouzit volne dostupny rip od Quadu a z tiskarny lezou primo skvely fotky.
Podotykam ze mi slo z vetsi casti o cernobily tisk a barvu tisknu jen malo.

Takze kdyz to shrnu - hardware dobre ale to vse okolo co je potrebne k provozu tiskarny je bida a utrpeni.
Dnes mam jiz tu potvoru snad zmaknutou ale je to teda cesta hodne dlouha a trnita ...

Citovat příspěvek

Autor: radimv

0:32:31 20.05.2007

ad "je to jako by se bez predchoziho varovani zastavilo auto nekde na silnici a vyzadovalo odvoz na odtahovce nekam do servisu ..."

- takto se ale právě některé vozy /plné elektroniky/ chovají v praxi

Ale u starých "levných" tiskáren /aut/ se to nestávalo :)

Zatim zdar

Citovat příspěvek

20:31:17 09.05.2007

Jiz jsem to v druhe zprave popsal - ze to jiz chodi - odblokoval jsem to servisnim programem urcenym k tiskarnam Epson 2100 a 2200 / ta druha je myslim vyvoz do Statu /
Nebyt jednoho dobreho cloveka, ktery mi tento program poslal, tak bych jezdil po opravnach ...

Tiskarna se zastavila behem tisku / kdyz se tiskne vetsi objem fotek, tak se cisti i behem tisku - neboli prejede na pravo do parkovaci polohy a chvili tam harasi / rozblikaly se vsechny diody ktere jsou v rade a hlidaji stav inkoustu v nadobach - je jich tam sedum a zaroven s tim blikala zelena kontrolka sitoveho tlacitka.
Kdyz se tohle stalo, tak jsem neklikrat tiskarnu vypnul sitovym tlacitkem a opet zapnul.Po opetovnem spusteni tiskarny dotycna najela pouze do teto zavady a dal se nic nedelo.

Po instalaci service programu se musi tiskarna propojit parallel. kabelem s PC / na USB rozhrani nereaguje / a pak samotne odblokovani trva asi tak 30 vterin.
Samozrejme cisteni - a s tim spojene skoro kompletni rozebrani tiskarny je uz horsi zalezitost ktera se pocita jiz na hodiny - proto jsem psal ze by tomu prospela z vyroby hadicka vyvedena ven do nadobky - o kolik by to asi zatizilo vyrobce na nakladech ... :S

Citovat příspěvek

RE: Zasekla tiskarna Epson 2100

Autor: rachot

16:34:33 09.05.2007

No buď jde o mechanickou závadu, nebo o plné odpadníky inkoustu.... Když se
tiskárna zapne tak se normálně zinicializuje nebo se ani nehne nebo v ní
rachtá...?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

18:32:29 08.05.2007

.. pokud to probehne formou nekolikereho upozorneni tak to beru - pokud mi nekdo znemozni tisk uplne tak je to sprostarna !!!

Citovat příspěvek

17:45:33 08.05.2007

Výrobce se možná jistí proti žalobám ohledně škod způsobených uniklým inkoustem, zejména v U.S.

Citovat příspěvek

13:26:12 08.05.2007

Jiz jsem to odblokoval pomoci servisniho programu pro Epsony.
Tisk ve vytecne kvalite vychazi velice priznive - pouzivam dolevani pigmentoveho inkoustu a reset cipu http://www.inks.cz/ - jinak bych byl jiz davno nekde jinde / Canon / - mimo jine se mluvi o Epsonech ze jsou na tom nejlepe s kvalitou tisku / fotografie / ale, ze se mi tiskarna zastavi a odmitne tisk uplne kvuli odpadnimu inkoustu / a nuti mne uvedenou nekam vozit - kor kdyz je tiskarna objemejsi / to me primo rozciluje - ne-li si rikam - kde berou tu drzost se takhle chovat k zakaznikum.
Kdyz to prevedu do sveho oboru - je to jako by se bez predchoziho varovani zastavilo auto nekde na silnici a vyzadovalo odvoz na odtahovce nekam do servisu ...
... neskutecna drzost vyrobce, nemam slov ...
A pri tom stacilo vyvezt hadicku s odpadnim inkoustem nekam do lahvicky na boku tiskarny a ne do tamponu po celem spodku uvnitr v tiskarne ??? !!

Citovat příspěvek

Zasekla tiskarna Epson 2100

16:18:15 05.05.2007

Zdravim
Na tiskarne blika vsech 7 diod co jsou v rade a k tomu jeste jedna - ta vedle sitoveho tlacitka.
Vypada to, jako by se kousla.Myslel jsem, ze mi pomuze utilita SSC Service ale bohuzel jsem to nezprovoznil.Vypada to jako bloknute odpadem inkoustu.
Nevi nekdo prosim, jak to odblokovat - zrejme pomoci tlacitek na tiskarne?
Nejdriv se porad cisti, aby byly trysky v poradku a strika inkoust do odpadu a pak zase tohle - kterej kreten to proboha vymyslel.Tisknu s tim BW foto pomoci ripu ale uz me to zacina otravovat - asi prejdu jinam / pred pul rokem prischla hlava a ted zase tohle / abych tu vopici porad nekam vozil ... :S :(

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: