Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

zkušenosti s Epson R265

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Předmět:

Příspěvek:

*AGGRESSIVE* O:-) :-/ :-P *BLUSH* *BYE* :'( *DASH* 8-) *DRINK* :-| *THUMBUP* *SOS* *KISSED* :-* *OK* *SECRET* *STOP*

Pohlaví:

Muž, Žena

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Re: zkušenosti s Epson R265

Autor: Olympus

16:50:13 16.09.2007

Mouka.

Světlejší tisk musím nastavovat na HP970CXI.
R265 tiskne tak jak to vidím na Eizu.
Proto si myslím, že nemáte dobře seřízený monitor.

Citovat příspěvek

Autor: mouka

10:15:49 07.09.2007

Mám jeden problém s tiskem, poradíte?
Při tisku s orig. inkousty na R265 je fotka na Epson papír A4 (úmyslně uvádím i rozměr) docela tmavá. Tak jsem si udělal výřez Z TÉTO fotky rozměru 4x4cm, abych si tisk nastavil. Takže jsem si v nastavení tiskárny upravil jas, sytost a pokusný tisk malého rozměru byl OK. Když jsem však stejné nastavení aplikoval zase zpátky na fotku A4, byl výsledek stejný jako kdybych nic nenastavoval! To jsem opakoval nekolikrát a "pohnutí" jasem se projevilo u té fotky A4 minimálně. U malého výřezy to však funguje.
Jsem z toho jelen. Nemáte někdo podbnou zkušenost a případně řešení.
Dík

Citovat příspěvek

Re: zkusenosti s Epson R265

Autor: Olympus

7:00:12 14.08.2007

Chce to hledat. Já je kupuji po 190 v sadě. A to je jiný výpočet! Bral bych SPI , ale bojím se ujetí a barev a její kvality?

Citovat příspěvek

Autor: Nill

13:15:07 16.05.2007

R265 má oproti R220 menší velikost kapiček inkoustu, takže třeba i přes menší objem inkoustu v náplních vyjde tisk levněji. Chtělo by to nějakej test, ale asi spíš nezbývá než doufat, že když se Epson chlubí nižšími náklady na tisk, tak na tom něco bude. Do nějakých refilů bych nešel, R265 jsem si koupil kvůli vynikající stálosti tisku a u refilů se dá čekat spíš rychlé blednutí.

Citovat příspěvek

Autor: Miloš

0:38:05 15.05.2007

Je to jako u všeho, každý si brání svoje. Jako ve fotografii jsou skalní Nikoňáci, Canoňáci a tak dále platí to i u tohoto segmentu výrobků. Já jsem Epson a vyhovuje mi, někdo je zase Canon. U této diskuse mi na Epson vadí, že vyrobil tiskárnu s menším obsahem inkoustu než u předcházejících typů a klame tělem. Jinak R 265 je funkčně dokonalá, pro potisk CD má vodící dráhu a CD nevychází za tiskárnou jako u R 220 a i oboustranný soutisk je přesný. Protože ji chci pouze pro nátisky neakceptuji cenu inkoustů, našel jsem neznačkové PrintelWell za 152,- Kč včetně DPH, pokud to nebude fungovat dostanou ji " děti na hraní"

Citovat příspěvek

Autor: pták

21:23:14 14.05.2007

Děkuji za všechny příspěvky. Tiskárna se pro moje použití jeví velmi zajímavě. Náplně se dají sehnat již od 205 Kč, multipak od 1105. Trochu mne nahlodal uživatel rachot s obsahem inkoustu. Proč je tedy na fotkách náplní uveden obsah 7,4 ml? Že by klamavá Epsoní propaganda? Navíc jsem, už nevím kde, četl, že je zcestné porovnávat obsah inkoustu u různých technologií, protože každá má jinou výtěžnost a pokrytí. V podstatě mám dilema jestli koupit R265 nebo utratit mnohem víc peněz za R800 a jsem stále nerozhodnut. A ke všemu mne štve přístup prodejců: od "EPSON nikdy!" až po "No když na tom vysloveně trváte tak to dodáme, ale pak si nestěžujte". Pomněrně odrazující.

Citovat příspěvek

13:52:33 14.05.2007

To jsem dodatečně taky zjistil a potom je Claria hodně drahá, je asi o 20 procent dražší, než kvalitnější pigmentové. A jak výše píšu, že zákazník koupil R 265 a vrátil se k R 300, tak jak jsem dodatečně zjistil
právě vysoké ceně Claria proti pigmentovým v přepočtu na 1ml.

Citovat příspěvek

Autor: rachot

10:34:17 14.05.2007

No, rozdíl v obsahu inkoustu je docela znatelný.... :)

Epson T0481-T0486 mají 13 ml inkoustu.
Epson T0801 obsahuje 7,4 ml a
Epson T0802-T0807 pouze 5,5 ml inkoustu.......

Filip Sedláček, EPRINT

Citovat příspěvek

10:38:44 13.05.2007

Milos: Gratuluju, to byl dobrej kup. Skoda, ze se Epsony nedokazou na prodejnach vic prosadit, vsude vidim samy Pixmy, pritom jsou Epsony spicka na trhu. Nejspis ma Epson spatnou povest zpusobenou problemy s drivejsimi modely tiskaren, kdyz jsem se ptal pred koupi tiskarny znamyho, bez zavahani odpovedel, kup nejakou Pixmu.

Citovat příspěvek

23:39:50 12.05.2007

Asi se budu muset inkoustům Claria omluvit. Dnes jsem náhodou objevil R 265 v Globusu za symbolickou cenu 1 500,- Kč / asi jim překážela ve skladu / a přestože ji už pomalu nemám kam dát, tak jsem ji pod dojmem této diskuze koupil. Na dva typy fotopapíru jsem natisknul tu samou foto z R 220 a R 265. Obraz je z R 265 živější, barvy jsou sytější nátisk, na voděodolný materiál a následné praní vydrželi oba inkousty bez problémů. Při pokusu
o otření hadrem se pigmenty z R 220 nehnuly, Claria se začala trochu mazat, při přitlačení se setřela. Pro mě je pozitivní zjištění, že oboustrané materiály fy Avera, které hodně používám si rozumí s ink. Claria více. Při použití pigmentových se materiám při tisku kroutí a tím dochází k občasnému zašpinění tisku, u R 265 je tento problém minimální. Pro volbu tiskárny je rozhodující cena náplní a tam jednoznačně vítězí R 265 a Claria. Neznám ceny jednotlivých inkoustů na prodejnách, sám nakupuji ve větším množství a tomu odpovídá i moje cena od dodavatele, ale co jsem teď kouknul do jednoho internetového obchodu je pigmentový pro R 220 černý T 0481 za 420,- Kč a Claria pro R265 černa T 0801 za 250,- Kč a to je rozdíl. Nikde se mi zatím nepodařilo zjistit, jestli mají stejný obsah, ani Epson to neuvádí.
K předchozímu příspěvku, pokud chci mít kvalitní tisk, musí tiskárna při zapnutí projet trysky. Pokud tisku např. 50 foto formáru A 4, tiskárna se občas nepravidelně sama po dotisku obrazu na chvíly zastaví provede číštění a pak pokračuje dál. Moje první tiskárna Canon BCJ 7000 toto neuměla a člověk musel stále hlídal tisk, protože se dělaly pruhy a nebo částečně vypadla barva a změnilo se barevné podání.

Citovat příspěvek

zkusenosti s Epson R265

Autor: Adam_

14:31:04 12.05.2007

Dobrý den, dle zkušeností s tiskárnami EPSON bych dodal:
- Cena již od 5,90: Tato cena je částečně marketingový tah, počítá se zakoupení Multipacku Clarie, který Vás ve výsledku vyjde asi o cca 20% levněji, než inkousty zvlášť. Ale ceny jsou počítány na 299 Kč za jednu náplň, což určitě není cena na trhu (možná makro...)
- Zasychání hlavy - no když nebudete tisknout tak 3-5 měsíců. tak se to stát může, ale i po 2 měsícíh tu zkušenost nemám. Při každém zapnutí tiskárny probíhá malé šištění, kde se spotřebuje nepatrná část inkoustů. Takže, pokud budete tisknout větší objem fotek a často doporučuji nevypínat tiskárnu.
- Co se týče voděodolnosti, tak není absolutní voděodolnost, jako u pigmentových ink., ale relativní... Každopádně hoďinu ve sklenici s vodou přežije bez problémů
- Claria používají vice lesku
- Levnější než řada T04 je z důvodu menšího obsahu inkoustu, to ale nahrazuje nový chip, který garantuje úplné spotřebování inkoustu v náplni.

Citovat příspěvek

RE: zkusenosti s Epson R265

Autor: IvoL

5:50:54 10.05.2007

špatně jsem pochopil: "Při tom padla zmínka o tom, že jeden zákazník si koupil R 265 a za
týden si přišel pro inkousty do původní R 300 protože mu vyhovuje víc" - to jsem neodhadl
toho zákazníka. Spíš mi šlo o to, že informace typu jednomu člověku to nevyhovuje, ale
netušíme proč je vlastně od prodejce snad jen alibismus pro příští "já to říkal", ale při
výběru tiskárny bych to argumentem nenazval.

Možná není lamino jako lamino, jelikož se ještě stále řadí mezi "zušlechťování tisku" není
myslím "amatérsky" ten správný výraz ( tedy pokud pod laminem není rozmázlý obrázek, ale
to je zase jiný problém ). Typnul bych, že před 8 lety ještě spousta dnešních materiálů
nebyla ani ve vývoji.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

0:30:45 10.05.2007

Pro Ivola - lamino jsem používal před cca 8 lety, myslím v současné době působí dost amatérsky. Nepochopil jsem čtvrtý odstavec, nikde není napsáno, že někdo něco vracel.

Citovat příspěvek

0:46:54 09.05.2007

... já zase jen nepochopil, jak souvisí speciální papír ( na kterém se udrží ve vodě i
razítko ) s kvalitou inkoustů různých tiskáren :)

Vodovzdorné papíry jsem řezal z 60cm rolek pro plotry dřív než Canon zavedl v běžném
prodeji HR101 ( a pochybuji, že se pletu a HP byl dřív - tedy v malých formátech ).
Kvalita papíru a jejich snášenlivost s různými typy inkoustů je zase dost jinou kapitolou
než to z čeho to stříká, co stříká a jak hustě....

Marně přemýšlím, kdy jsem naposled narazil na prodejce ( materiálu ), který mi uměl
smysluplně odpovědět a případně se i tvářil, že už to sám zkusil ( ale to už jsme tu taky
proprali dost :) ), takže nezbývá než vám ho závidět ( pokud věděl o čem mluví ). Pokud
jde jen o otěr zdá se mi levnější i praktičtější lamino z Olepa než spec. papíry.

Vzít tiskárnu zpět a nevědět proč nesvědčí o moc velkém přehledu ( tedy ani zájmu ). Znám
lidi co šílí ze strojů, které mám a já nemůžu přijít na jméno některým "tržně úspěšným
výtvorům", ale vždy je to ve vztahu ke konkrétní potřebě nebo očekávání. Své zákazníky (
stejně jako odpůrce )si najde i růžová tiskárna s jinak stejnou konstrukcí jako původní
šedá :) . Ale prodejce by měl vědět zda vadí barva, rychlost, hlučnost nebo se jen nevleze
na starou poličku .....

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

23:34:40 08.05.2007

Milos: To je docela mozny, R265 je domaci fototiskarna, takze ani nepredpokladam, ze by se hodila pro tisk do extremnejsich podminek, na to jsou jiny modely

Citovat příspěvek

23:12:28 08.05.2007

Nechtěl jsem rozpoutat debatu, jen jsem mimochodem odpověděl.
Pro ivola - zkus materiál Olympus Camedia MP-10IJ4E , říká se mu sklokeramický papír a sám o sobě je
"water resistant". Každý materiál si ve vztahu k tiskárně testuji a tento jsem skutečně s natisknutým obrazem vypral a vytřel hadrem do sucha / teď jsem si to znovu zkusil/ a obraz se nehne . Poškodit se dá pouze mokrý
nějakou ostrou hranou, suchý má podstatně větší výdrž. Protože tisknu různé kartičky, malé oboustranné kalendáře ap. stále sháním a zkouším různá tisková media která by byla pokud možno co nejvíce oděruvzdorná
ap. Pro Nilla, tiskárnu R 265 jsem asi před půl rokem objevil někde / EW, Macro/ v akci za cca 2500,- Kč včetně sady inkoustů a protože i cena jednotlivých barev je slušná, chtěl jsem ji koupit . Můj dodavatel materiálu pro tiskárny se kterým jsem to konzultoval mě upozornil na to, tisk z 265 se hodí na tisk foto do fotoalba , nikoliv na
zatížení tisku oděrem, vlhkostí ap. Ja to dáno typem inkoustu, tomu odpovídá i jeho cena je asi o třetinu nižší než řada T04... Při tom padla zmínka o tom, že jeden zákazník si koupil R 265 a za týden si přišel pro inkousty do původní R 300 protože mu vyhovuje víc, nevím proč.

Citovat příspěvek

10:55:59 08.05.2007

Milos: Ovladac ma docela dost nastaveni, takze si muzes vybrat jestli chces pouzit photo enhace, tisknout bez barevnych uprav nebo s ICC profilem. Rekl bych ze za zivejsi barvy muze z velke casti dye inkoust. Mam srovnavaci foto R220 a R265 z digitexu a u R265 jsou o neco sytejsi barvy a hlavne cernejsi cerna - to je proste jedna z vyhod dye inkoustu. Ten clovek ji odstavil proto ze tiskne jinak nez R220?

Citovat příspěvek

8:18:32 08.05.2007

Rozhodně bych změnil pračku, podle mých zkušeností 5 min. v pračce nevydrží ani papír
natož tisk na něm.

Pokud to byl spec. "papír" tak na tom drží téměř každý inkoust ( tedy na příslušném papíru
k typu inkoustu ). Epsoni sami tvrdí, že voděodolnost na běžném papíru spočívá v
nerozpití se při namočení ( ale na moklé nesahat!!! )

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

23:57:47 07.05.2007

Nevím, jestli se dopouštím nepřesností a polopravd, ale skutečností je, že používám R220, RX640 a R2400
na pigmentové inkousty a chtěl jsem si pro doplňkovou práci koupit R 265 a byl jsem varován, že inkousty Claria
nejsou vodostálé, i když to prospekty uvádějí / tisk z R 2400 jsem nechal cca 5 minut točit v automatické pračce bez ztráty kvality/. Při posuzování vzorových nátisků z R220 proti R265 v servisu Epson se barvy z R 265 jevily živěší. To může být způsobeno jiným ovladačem tiskárny, pokud vytisknu tu samou foto na svých tiskárnách
z každé je jiná. Můj poznatek pramení z toho, že jsem mluvil s člověkem, který R 265 koupil jak se objevila na trhu a za týden ji odstavil.

Citovat příspěvek

23:48:28 06.05.2007

R265 mam uz asi pul roku, se zasychanim hlavy zadny problemy zatim nemam a to treba 2,3 tydny nevytisknu ani stranku. Prehled o cene za vytistenou fotku zatim nemam..

Milos: V clanku je spousta nepresnosti a polopravd, doporucuji podivat se i do diskuse. Prave kvuli novym inkoustum jsem si R265 vybral, Claria totiz kombinuje vyhody pigmentovych (stalost tisku) a dye inkoustu (sytejsi barvy, vetsi gamut). Je o tom napsano dost v jinych diskusich - treba http://forum.grafika.cz/read.php?44,2042395

Citovat příspěvek

0:53:05 30.04.2007

Upozorňuji na skutečnost, že nové inkousty Claria jsou sice levnější, ale nejsou pigmentové.
Více na http://www.grafika.cz/art/tiskarny/Dye-base-Pigment-whats-better-cla.html,
jedná se o tiskárny R 265, R 360 a viděl jsem někde i novou A3 tiskárnuna tyto inkousty.

Citovat příspěvek

Autor: pdm

12:57:48 14.03.2007

Podle toho, co píšou na stránkách Epsonu, ty nové modely používají jiné inkousty. Takže na základě zkušeností s dosavadními modely R2xx/3xx o nich asi nelze říct nic.

Jinak pro fotku 10x15: 30Kč/4 (za inkoust) + 2Kč (za papír) = 9,50 Kč za kus. K tomu ještě nějaký menší příplatek za čištění, takže řekněme zhruba 10 Kč. To tak odpovídá, můj odhad na R220 je 8-10 Kč za kus (tisknu na Linuxu). U těch nových inkoustů to může být jinak, Epson se snaží naznačovat, že by u nich tisk měl být levnější. To jsem zvědav.

Citovat příspěvek

Autor: Jose3

10:05:31 14.03.2007

Nemám sice žádný z Vašich modelů, ale R340. Myslím ale, že to bude hodně podobné.
1) ta cena by mohla odpovídat, spočítal jsem si výtisky na originálních náplních a vyšlo mi to okolo 30 Kč/A4 - samé fotky. Bude ovšem hodně záležet na tom ,jaká fotopapír budete používat. Cenové rozpětí je obrovské.
2) pokud budete tisknout hodně, dá se cena razantně snížit použitím SPDI
3) čištění trysek se mi zapíná jen při výměně zásobníků barev - to se dá
4) hlava mi ještě nikdy nezaschla, někdy tisknu hodně, pak zase třeba týden nic

Jose

Citovat příspěvek

zkušenosti s Epson R265

Autor: pták

17:22:33 13.03.2007

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s Epson R265 případně R360? Především by mne zajímalo jak je to se zasycháním hlavy, někdo tvrdí, že je to problém starších typů a nyní je již problém vyřešen, někdo zase že je to obvyklá bolest všech Epsonek. Dále by mne zajímalo jak často tiskárna provádí automatické čištění hlavy a kolik na ně spotřebuje inkoustu. Je pravda, že fotografie 10*15 vytištěná s originálním spotřebákem(papír+inkoust) stojí 5,90 nebo je to jenom marketing?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: