Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Epson CX3650 - konec životnosti...

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: RE: Epson CX3650 - konec zivotnosti...

Autor: danekt

11:13:14 18.05.2010

ahoj, mám problém se svou tiskárnou epson, je právě už po reklamačním období, a tak hledám nějakou firmu, která by mně to spravila, na internetu jsem našel tuto firmu která spravuje právě tiskárny epson (http://www.servis-epson.cz/) máte s ní prosím někdo zkušenosti? děkuji

Citovat příspěvek

Re: Epson CX3650 - konec životnosti...

Autor: Rasik

22:44:25 23.09.2008

tenhle model jsme nenasel tak podobnej a jde to

Citovat příspěvek

RE: RE: Epson CX3650 - konec zivotnosti...

Autor: IvoL

7:57:19 23.09.2008

u Epsonu?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: RE: Epson CX3650 - konec zivotnosti...

Autor: Rasik

20:36:29 22.09.2008

zdar nevíte kde by se dal sehnat softwere k teto tiskarne díky moc za pomoc

Citovat příspěvek

RE: Epson CX3650 - konec zivotnosti...

12:06:22 23.02.2008

NIKDY je snad silné slovo, ale v aukci od cizího bez vyzkoušení je vždycky 50/50 že to nemusí
fungovat :)

Pokud to jde přes firmu ( tedy slušnou firmu ), kde to vyzkouší, vyčistí .... a dají záruku
alespoň v řádů měsíců s tím, že to vymění nebo vrátí peníze, pak je to samozřejmě zcela jiné
riziko.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav Boch

11:44:33 23.02.2008

Máte nárok na reklamaci to je snad jasné - horší to bude s jejím vymožením. Tiskárny NIKDY nekupovat použité.

Citovat příspěvek

Autor: Lucie_Lilly

11:06:46 23.02.2008

Dobrý den, koupila jsem si na aukci tiskárnu (která jak psal majitel) byla 100% v pořádku, ale když jsem se snažila tisknout, papír pouze o kousek zajede dovnitř a na tiskárně se objeví E a všechno bliká. Je to asi chyba podavače, protože barvy tam všechny jsou plné.
Jinak skenování funguje, prosím poraďte mi, děkuji.

Citovat příspěvek

Autor: telandor

0:26:24 07.09.2007

Ako uz jeden prispievatel spomenul, je potrebne to niekedy aj osetrit hardwerovo - totiz to hlasenie znamena tolko, ze absorbcna podlozka v dolnej casti tlaciarne uz toho asi viac nemusi absorbovat - pri kazdom cleaningu sa pekna hromadka inku odsava z kartridzov a ten potom konci v tej poduske, kde by sa mal odparit, ale casom sa tam nazbiera zaschnuty ink a potom to moze byt problem - odpadovy atrament ti potecie niekadial von z tlaciarne... Softverovo si resetoval counter, no podlozka moze byt stale plna sajrajtu - Ja som na mojej cx3650 skusal demontovat creva a dostat sa k tej podlozke, no vzdal som to... namiesto toho som nasiel celkom sikovny sposob (asi nie som prvy :) ) ako predist problemom - v zadnej casti tlaciarne je maly kryt - odmontuj ho a dostanes sa k hadickam, ktore odpadovy atrament odvadzaju do podlozky - uvolni tu, co ide od tlacovej hlavy a napoj na nu nadobku, kam atrament potecie a ked sa naplni, tak ju vylejes... ja som pouzil flasticku od atramentov a cucak zo striekacky, ktory som zo striekacky odrezal a prestrcil tesnym otvorom vyvrtanym do vrchnaku flasticky od atramentu - na ten sosak zo striekacky som nasadil tu hadicku takze teraz mi atrament odteka do flasticky, ktoru raz za cas vylejem. Este som do vrchnaku spravil ihlou dierku na vyrovnanvanie pretlaku... Inak bol som nemilo prekvapeny, kolko atramentu jeden cleaning vplaca...
tu je este link na jednu stranku, kde je aj fotka tych hadiciek vzadu.... http://i.org.helsinki.fi/lassial/articles/computers/061120-How_Epson_inkjets_work

drzim palce...

Citovat příspěvek

Autor: Forin

14:47:22 15.02.2007

Tak prográmek funguje, tiskárna jede! Super. Díky

Citovat příspěvek

Autor: forin

16:13:34 13.02.2007

Ano, diky. Zkusim to. Jak to dopadlo dam vedet, pokud by mel nekdo stejny problem.

Citovat příspěvek

Autor: pdm

13:10:13 13.02.2007

Osobně jsem s tím ještě čest neměl, ale u Epsonů to obvykle znamená, že dle interního čítače vyplýtvaného inkoustu by mohl být zaplněn cucavý filc naspodu tiskárny. Softwarově to ošetřit lze, ale jen neoficiálním softwarem, viz http://www.ssclg.com/epsone.shtml . Občas je také nutno to ošetřit hardwarově, tj. výměnou nebo vyčištěním toho filcu, jinak hrozí, že inkoust začne opravdu někam unikat.

Citovat příspěvek

20:10:07 12.02.2007

Podivam se tedy do nastaveni tiskarny. Pokud tam nic podobneho nebude, nelze toto resit nejakou softwarovou pomoci?

Citovat příspěvek

RE: Epson CX3650 - konec zivotnosti...

10:00:51 12.02.2007

Vratislav Boch: ... obávám se, že záruku už ztratil. "Každá" záruka u kancelářské tiskárny
je omezena počtem. Buď je definovaná jako (např.) 3 roky nebo 100 tis. kopií nebo 3 roky a
na jiném řádku zátěž max. 2 tis. měsíčně ( tedy 36x2 tis. stran ). Jak správně píšete
"jako u aut" buď roky NEBO najeté km - TEDY TO CO NASTANE DŘÍV.

Pravda je že Epson vypiloval hlášky od pozor jste v polovině až po on-line objednávání
spotřebáku jedním kliknutím v Česku do Německého skladu k dokonalosti. Naštěstí většina
hlášek a "monitorů čehosi" jde nejen ignorovat, ale v nastavení i vypnout. ( Bohužel
zdaleka ne všechny a často se s odůvodněním, že by tisk mohl být nekvalitní nebo se
životnost jiných dílů - zpravidla s několikanásobně vyšší životností - o cca 2% zkrátila
prostě zastaví a buď ustoupíte vy nebo poletí ona :) )

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav Boch

9:24:13 12.02.2007

No to by se výrobcům líbilo kdyby jim zákazníci chodili do pravidelného servisu s tiskárnou která je v podstatě v pořádku - obdoba servisních prohlídek u aut - samozřejmě to nebude zdarma. Jestli to tiskne tak bych to ignoroval - ovšem podival bych se do podminek použivani se kterymi jste souhlasil vybalenim tiskarny z krabice - aby tam nebylo něco jako: §325 pod čarou - nenavštívíte li servis vždy když si to ovladač usmyslí tak ztrácíte záruku a kdoví co ještě....

Vratislav Boch

Citovat příspěvek

Epson CX3650 - konec životnosti...

12:43:57 11.02.2007

Některé součásti uvnitř tiskárny jsou u konce své životnosti. Obraťte se na prodejce tiskárny se žádostí o výměnu. Tak tohle se mi objevilo po nějaké době používání mé tiskárny. Nevíte prosím někdo, jak tento problím vyřešit? Je potřeba navštívit nějaký servis, nebo lze toto nějakým způsebem vyřešit sám. Tiskárna mi do objevení se této zprávy jela zcela bezchybně. Děkuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: