Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Epson R340 (R220) + SPDI Rayjet - barevné posuvy

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Epson R340 (R220) + SPDI Rayjet - barevné posuvy

Autor: metla

7:45:00 17.03.2010

Nemôžem rozchodiť žltú farbu na epson r340. Potreboval by som poradiť.
Všetky farby tlačia OK, len žltá mi "mrzne". Netlačil som asi 1 mesiac a toto sa stalo.
Poraďte ak sa to vôbec dá.

Citovat příspěvek

Re: Epson R340 (R220) + SPDI Rayjet - barevne posuvy

Autor: epson

9:25:54 29.12.2009

Dobrý den,
jedná se o běžnou opravu této tiskárny, máte plné odpadníky. Cena za tuto
opravu je 700,-Kc bez dph.
Hezký den
Romana Krbcová

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: horamarek

9:50:59 28.12.2009

Používám R220 už dlouho a bez problémů. Až do dneška. Ve Status Monitoru mi bliká vykřičník a píše text: "Součástky uvnitř tiskárny brzy dosáhnou hranice své životnosti." Už se to někomu stalo? Co s tím, to přestane tisknout?

Citovat příspěvek

Autor: Roman Pastorek

19:48:02 03.07.2009

Mám taky R340 a prosblém se zasycháním byl pouze u no name kazet. Opravdu není nad to používat originální náplně. Ty ještě nezaschly, a to rozhodně netisknu každý den. P.S: Všem těm laborantům s profily bych stejně jako někteří další doporučil profesionální kalibraci panem Navrátilem, za ty peníze se Vám to bohatě vrátí. A hlavně ta pohoda a jistota, že pokud mám zkalibrovaný monitor i tiskárnu, tak mi na tiskárně vyleze přesně to co vidím na monitoru. Taky jsem nevěřil, ale výsledky jsou úžasné..

Roman Pastorek
www.fotografostrava.cz

Citovat příspěvek

Autor: epsonhpservis

16:53:19 23.06.2009

No,alespoň vidíš , co je to za sr... 4xreklamovat a přidělávat práci druhejm .... to se "vyplatí" .Ale jak komu.

Citovat příspěvek

Autor: dany

21:04:54 21.06.2009

jestli používaš originálni barvy tak ti můžu říct že jsme si ted koupil noeiginálni 4 barvy do epson stylus dx7450 a 17ml a to vsechny mne vysli na 560 kč i s dobírkou a tiskne to jak s originálníma as reklamaci taky není problem nechaš si ty originální a potm když se ti něco pokazí strčíš tam ty origoš a oni ti to uznájí ja uz jsem to tak delal 4x :D :D :D :D

Citovat příspěvek

Autor: Petr v.

8:30:33 22.04.2009

Dobrý den, používám R220 ca 6 let a trysky se ucpávají tak za 6-8 měsíců. Spustí se servisní program 1x a je to většinou OK. Předtím jsem měl R200 a po 2 letech mi odešel jeden int. obvod, takže jsem musel měnit. Jinak s tryskami taky OK. Tisknu ca. 50 A4 měsíčně v plné ploše + ca 100 10x15.
Zdravím Petr

Citovat příspěvek

Autor: Hajan

23:29:04 21.03.2008

Gullwing:Nedokážem poradiť.S týmto problémom som sa nestretol.
Potrebujem od Vás poradiť.Kde by som zakúpil R220-ku?
Hodne tlačím na DVD médiá a moja R 220-ka ich už potlačila cez 3000 ks.Je hodne opotrebovaná a má problémy s posunom.V šuplíku mám nakúpené farby za 10 000 Sk ale novú tlačiareň už u nás (v celom okrese) nemôžem kúpiť.Môžeťe mi dať kontakt na nejakého predajcu?

Citovat příspěvek

Autor: Gullwing

21:33:18 03.03.2008

Dobrý den, nechci zakládat nové vlákno, tak to zkusím tady.
Používám 2x R230 (což je R220) s SPDI. Májí už něco odtištěno. Asi 6x životnost.
Leju to tam za pomoci SSC po litrech. Teď se mi však stalo, že mi obě začali proužkovat. Dělá to u obou light cyan. Ne, že by vynechávala, při kontrolním tisku (nozzle check) tam mám ty schůdečky všechny, ale jen u tý LC nejdou hezky za sebou dolu. Jeden jo, pak ten druhej je s ním v rovině, třetí o dva dolu a čtvrtý o jeden nahoru! Jen u čtyř těch schůdečkovejch drah (z 9ti) a jen u LC. Myslel jsem, že je nakoplej soft, tak jsem tiskárnu nainstaloval na jinej komp. Furt stejný. Může bejt nakoplej soft v tiskárně? Dá se udělat tvrdej reset? Zatím mi na vše stačil soft reset. Mechanický se mi to nezdá. Samozřejmě mám vyčištěno tím čističem přímo do hlav. (jako už mockrát). Jo, jinak ty R220 jdou furt sehnat :-)

Citovat příspěvek

Autor: Olympus

16:57:46 16.09.2007

Proč nepoužíváte Epson Easy Photo Print? Podle mě se mu výstupy z žádného jiného programu nevyrovnají.
A jak jsem psal jinde, máte seřízený monitor?

Citovat příspěvek

Autor: mouka

20:15:15 07.09.2007

S profily jsem nelaboroval vubec, je to takto po instalaci tiskarny. Jeste budu zkouset, stahnul jsem si novejsi ovladac. Uvidim.
Dik za rady.

Citovat příspěvek

Autor: Jose3

13:07:29 07.09.2007

Nemáte nějak špatně nastaveny profily? Zkuste trochu zalaborovat s nastavení profilu tiskového prostoru. Mohlo by to být i v tom.

Citovat příspěvek

10:57:01 07.09.2007

Tisk je z Photoshopu CS2, fotky jsou tmavší celkově. To by mi tak nevadilo, pokud by fungovalo právě to nastavení jasu atd.
Ješte se pokusím to vytisknout z něčeho jiného. I já jsem se s tímto ještě nepotkal a docela jsem z toho na větvi. Vyzkouším i to znovunačtení profilu. Dík.

Citovat příspěvek

10:34:26 07.09.2007

To je tedy hodně zvláštní. Já mám 340ku, ale cokoliv nastavím v ovladačích tak to sedí. Možná byste ještě mohl zkusit nastavení po konfiguraci uložit jako profil a ten při tisku na A4 pak vyvolat a pouze přenastavit formát papíru. Tím byste se vyhnul tomu, že něco nemáte ve stejném nastavení. Popravdě řečeno je ale divné, že Vám garvy o rig. inkousty na orig. pepíru vycházejí tmavé. To by tedy rozhodně neměly. Já jsem při použití originálů nemusel vůbec nic přestavovat a výstupy byly vynikající. Až při přechodu na SPDI a papír z Rayfilmu jsem musel udělat úpravy.
Ještě mne napadla jedna věc. Nepoužíváte náhodou Adobe Lightoroom? Ten v základním nastavení totiž obchází nastavení ovladače a až když na nějaké záložce vyberu: "použít nastavení z tiskárny" tak teprve je tisk ovlivňován nastavením v ovladačích tiskárny.
Jose

Citovat příspěvek

10:13:04 07.09.2007

Mám jeden problém s tiskem, poradíte?
Při tisku s orig. inkousty na R265 je fotka na Epson papír A4 (úmyslně uvádím i rozměr) docela tmavá. Tak jsem si udělal výřez Z TÉTO fotky rozměru 4x4cm, abych si tisk nastavil. Takže jsem si v nastavení tiskárny upravil jas, sytost a pokusný tisk malého rozměru byl OK. Když jsem však stejné nastavení aplikoval zase zpátky na fotku A4, byl výsledek stejný jako kdybych nic nenastavoval! To jsem opakoval nekolikrát a "pohnutí" jasem se projevilo u té fotky A4 minimálně. U malého výřezy to však funguje.
Jsem z toho jelen. Nemáte někdo podbnou zkušenost a případně řešení.
Dík

Citovat příspěvek

Autor: jadrrak

7:50:46 28.07.2007

Dobrý den, Epsonku mám již několikátou a moje zkušenosti jsou tyto: pokud tiskne, tak je to OK. Běda, když dojde počítadlo odpadu. program SSC mi u momentálně používané R22 nechce toto vynulovat, ale hlásí, že ho vynuloval. Když načtu stav počítadla, tak hlásí dost vysoké číslo, které sice ještě neodpovídá plnému počítadlu, ale tiskárna dál zarytě bliká oběma ledkami. Bude někdo znát radu?
Předem děkuji. JADR.

Citovat příspěvek

Autor: marek7

16:19:39 01.07.2007

Také se vložím do diskuse.V práci máme velkoformátový solvent, používáme levné inkousty, levné materiály a než jsme si nechali udělat profily, tak to bylo k zbláznění.
Doma mám R220, inkousty používám z firmy Lomond, papíry Lomond a profily stáhnuté také od nich.
Nemám s tím vůbec problémy. A ani trysky nezasychají.

Citovat příspěvek

19:31:26 31.05.2007

Nechápu, proč pana Navrátila urážíte. Odpověděl mi e-mailem a určitě odpoví i Vám když budete chtít. Mohu Vás ujistit, že ceny nejsou vůbec vysoké. Takže doporučuji: napřed se ptejte a pak nadávejte.
Jose Koláček

Citovat příspěvek

Autor: slavek.brn

16:24:31 31.05.2007

a zavládlo dlouhé mlčení.... hahaha. Pan Navrátil se asi stydí veřejně přiznat, jakýžeto nekřesťanský peníz ty jeho zázračné profily stojí. No bodejť, vůbec se mu nedivím, protože po tomto sdělení by asi přišel o hodně kšeftů.
Ámen
Slávek

Citovat příspěvek

16:35:48 11.04.2007

Dotaz na pana Navrátila.
Mohl byste mi alespoň přibližně nastínit kolik může stát taková kalibrace domácí tiskárny (bez cesťáku)?
Jose K.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

23:14:08 10.04.2007

IvoL: Já Vás jen pane Lhotský doplním (omlouvám se, dnes jsem řádil v Opavě a ani jsem se u Vás ani na skok nezastavil…), velmi dobře se kvalita takové korekce, dotažení či rovnou nového profilu pozná nejen na pamatovacích barvách (typicky ovoce, zelenina, květiny, pleťovky), ale na kvalitním černobílém přechodu (tištěném všemi barvami), který má pokud možno neutrální odstín (jemně, takřka neznatelně teplejší, případně jemně studenější) v celém svém rozsahu, aniž by to kdekoliv ustřelilo či natož aby to hrálo všema barvama a také aby nebyly zalité nejtmavější partie… a to jsem jen naznačil posouzení „na první pohled“. Samozřejmě, že na to jsou daleko důkladnější testy.
Červená může být stále skvělou červenou, ale dokáži si pedstavit tisíce odstínů skvělé červené, která ale, co by paprika či rajče, může vypadat velmi podezřele nezdravě, o typické „CocaCola-RED“ už ani nemluvě! Kdyby rozdíly ve žluté (např.) byly jen v její světlosti, to by byla brnkačka. Jenže ona ta mrška žlutá se pohybuje především v odstínu. A to už je pak žrádýlko, u kterého jako fernet zapůsobí jedině pořádné přeměření spektrákem. :–)

Jose3: no, ony ty domácí testy a pokusy dovedou někdy sežrat mnohem více materiálu (papír + inkoust), než nakonec stojí pořádná kalibrace, či než stojí tiskárna samotná. A nikdy přitom nedosáhnete takového výsledku, co dovede pořádný profil. A věřte tomu, že nic nedokáže naštvat „paní domu“ lépe, než pohled na zoufalého „člověka“, co do „toho krámu“ vráží další a další peníze, aniž by z toho konečně vypadla pořádná fotka… V tomto ohledu jsem nejednou působil jak zachránce pohody „rodinného krbu“, kdy jsem musel dotyčnému člověku pak slíbit, že kdyby náhodou během kalibrací neočekávaně přišla manželka domů, že se představím jako jeho nadšený „kolega-fotograf“ a nikoliv „pan kalibrátor“… :–)))
Já jsem se jen u Rayfilmu divil nad tím, že poskytují něco, o čem předem přiznávají, že to „nejspíš“ nebude fungovat. Nikdy bych si nedovolil předat něco, o čemž bych měl jen stíny podezření…

S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: IvoLh

18:44:56 08.04.2007

Jistě, že Rayfilm bych neodsuzoval. P. Navrátil ( jidtě právem ) předpokládá, že kalibrací dosáhnete toho, že zelená ve skeneru, ze skeneru, na monitoru, v tiskárnách bude vypadat stále stejně jako ve vzorkovníku . Pokud vám dodavatel inkoustů ( vědom si toho, že jejich žlutá je světlejší nebo tmavší nebo na jejich papíru má jiný odstín než na jiném ) vám zdarma poskytne korekturu této odchylky je to nepochybně velmi chválihodné a kéž by jednou běžné. Problém je v tom, že jednou jde o kalibraci odchylek systému jako celku a podruhé jen opravu odchylky odstínů inkoustů tiskárny. Ke zlepšení by ale i ve druhém případě dojít mělo - "červená by měla být červená a ne hnědá nebo oranžová".

Citovat příspěvek

17:07:25 08.04.2007

Ještě jednou se pustím do obhajoby Rayfilmu i když už čekám, že mne někdo nařkne že jsem jejich agent.
Ono to není tak úplně zadarmo, ty profily dělají pouze na své vlastní papíry tudíž se dá očekávat, že důvod bude ten, aby s nimi byli lidé spokojeni a používali je - to je vlastně ta cena. Navíc je to služba, kterou vlastně nijak nepropagují.Dá se o ní dočíst až hluboko v jejich stránkách nebo ji nabídnou telefonicky na základě dotazu, ale konkrétně u stolních Epsonů upozorňují, že jim to nějak nefunguje. Neopak třeba u Canonu je to údajně OK. No, asi by se to muselo vyzkoušet.
Mně je samozřejmě jasné, že nejlepší by bylo si tu kalibraci nechat udělat na místě od nějakého odborníka, ale znáte to asi jak to chodí u věcí, které má člověk "jen na doma" a navíc mnohdy jen pro sebe bez valného nadšení zbytku rodiny... Pak se prostě snaží aby z toho vyšel co nejlevněji, nejlépe zadarmo. Ono navíc i to experimentování s různými nastavení v ovladači není tak úplně od věci. Prostě se tím sbírají zkušenosti, které se mohou někdy hodit.
Jose K.

Citovat příspěvek

RE: Epson R340 (R220) + SPDI Rayjet - barevne posuvy

Autor: IvoL

22:15:11 06.04.2007

NIKDY NIC NENÍ ZADARMO! Snad jen "v ceně" nebo jako "podpora prodeje"

Přímo proti Rayfilmu nic, ale obecně je prodej iluzí, že Vám někdo poskytne víc než jiní a
pak se to přejde tím, že zadarmo není důvod si stěžovat rozšířenější než by se dalo čekat.
To Vám můžou jednou poslat placený černý inkoust a k tomu ZDARMA ( tedy v ceně ) ostatní
barvy a při stížnostech říct, že černý je OK a barevé byly zadarmo tak co chcete? Můžete
koupit tiskárnu s nápisem na krabici, že je uvnitř kalibrační soft a pak zjistíte, že
kalibruje skener s monitorem a to zmateně a nic víc - je to "uvedení v omyl"? Je to
"nekalá soutěž" a získání neopodstatněné výhody proti konkurencí? Ale zadarmo - proč to
neignorovat - snad jen proto, aby se to nestalo až moc běžné.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

21:15:12 06.04.2007

Zdarma? No, to podle toho také vypadá!
:–)
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

18:56:08 06.04.2007

Abychom tomu Rayfilmu nějak nekřivdili musím říct, že ty kalibrace dělají zdarma. Takže je to vlastně jen takový pokus. Někdy to vyjde a jindy ne, ale ono to u těch věcí zdarma tak někdy bývá.
Hezké Velikonoce i Vám.
Jose Koláček

Citovat příspěvek

18:38:32 06.04.2007

V tom případku je to naprosto jednoznačné: reklamovat profil u dodavatele. To je právě ten důvod, proč ze zásady dělám kalibrace přímo na místě: abych měl kontrolu a profil mohl ihned překontrolovat a řádně otestovat. Bez toho to naprosto nemá smysl. No a také zákazník ví, co přebírá a jak to funguje (zároveň dostane instrukce co s tím má dělat).
Ovšem k čemu je generování profilu na dálku s předchozím upozorněním, že stejně nebude fungovat? Za to má někdo odvahu si nechat zaplatit? To má někdo vůbec odvahu tvrdit, že „umí dělat profily“? Nestačím se divit…
:–)
Hezké Velikonoce!
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

19:56:35 05.04.2007

Pane Navrátile děkuji za objasnění problému. Mohl bych se zeptat jak se postupuje dál pokud je ICC profil vytvořen a přesto barvy nesedí? Vytváří se nový profil nebo se nějak upravuje? Nebo se profil jednoduše reklamuje u dodavatele? Nemám s tím vytvářením osobní zkušenost. Vím, že např. u Rayfilmu to probíhá tak, že se vytisknou tabulky (při vypnutí všech správ barev tiskárny) s barevnými vzorníky (mají je na webu). Ty se vytisknou na konkrétní papír, pro který se dělá profil a pošlou poštou do Rayfilmu. Oni pak pošlou e-mailem hotový profil. Dopředu ovšem upozorňují, že nebude fungovat.
Jose Koláček

Citovat příspěvek

Autor: Gullwing

14:36:50 05.04.2007

To Jose: odpadní inkoust jsem kupodivu neřešil. Ale je fakt, že tiskárnu vůbec nevypínám a téměř nečistím trysky. Ona když tiskne furt tak to moc nepotřebuje. Jinak se dá udělat vývod ven. Návod jsem viděl někde na webu. Nebo to dělá p. Sigl asi za 600,-.
S tou mojí Magentou: Koupil jsem čistící roztok, vyndal cartridge a narval to stříkačkou rovnou do toho trnu.
Nechá se to půl hodiny a jeto. Vyměnil jsem komplet inkoust za jiný a v pohodě.
Jenže po cca 50 stranách to samé. Zkoušel jsem to i bez odvzdušňovací čepičky a nic.
Tentokrát stačilo pořádné čištění přes SSC ale vůbec se mi to nelíbí. O inkoust mi nejde ale za chvíli budu mít plný ten odpad. Nejzajímavější je, že se tak chovají dvě tiskárny.

Citovat příspěvek

7:41:00 05.04.2007

Ne, nic takového se neděje. FW tiskárny je naprosto tupé a s barvami nic nedělá. Ale problém je jinde. Ve driveru. Levnější tiskárny mohou být řízeny pouze driverem a driver tiskárnu vidí jen jako RGB zařízení. A zde je počátek všech problémů. Takže cokoliv tam pošlete, je přefiknuto interní konverzí v RGB driveru a pak opět ve CMYKu posláno do tiskárny. Ale i tak se to dá spravit tak, že pleťovky jsou pleťovkama a navíc to většinou zvládne i vyrovnanou černobílou fotku…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: