Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Výtěžnost toneru OKI x HP???

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Výtěžnost toneru OKI x HP???

Autor: Petr_ds_

20:03:51 16.11.2010

antoan: Jo to je dobra vymluva.
Tak proc HPcko sedi presne a jen OKI ma problem s vyteznosti toneru? Tisknu stale ty stejne veci, zadna zmena.

Citovat příspěvek

Re: Výtěžnost toneru OKI x HP???

Autor: antoan

1:06:46 07.11.2010

pri tlačiarňach sa udáva spotreba toneru väčšinou pri pokrytí cca 5%. Pri tlači fotografií je pokrytie mnohokrát 10-12 násobné a tým sa samozrejme mení spotreba. Pri pozornejšom čítaní je to všetko uvedené (i keď u niektorých výrobcov malým písmom) v produktových listoch. Podľa mojich skúseností napr. toner pre 15000 strán pri plnostránkovej tlači napr. fotokalendára vystačí na 2200-2400 strán. Životnosť valcov je meraná taktiež pri používaní s gramážou cca 80-90g - s tlačou vyšších gramáží a špeciálnych papierov pochopiteľne klesá. Čo sa dá s tým robiť? Počítať s tým pri cenotvorbe...

Citovat příspěvek

Výtěžnost toneru OKI x HP???

Autor: Petr_ds_

14:47:14 27.09.2010

Chci se zeptat jaké máte zkušenosti s výdrží tonerů do laserovek?
Já jsem se pěkně spálil s OKI tiskárnou.
Napřed jsem měl tiskárnu barevnou HP CP1215. Přesně co psali, že má vydržet, tak toner vydržel, někdy i déle.
Pak přišla potřeba barevné A3, tak jsem hledal a chválili OKI tiskárnu, že má levný provoz. Tak hurá do ní.
Pořídil jsem OKI C810n. po prvních 11.000 stranách A4 jsem spočítal náklady.
Tiskárna má válce se životností 20.000 stran, vydrží jen asi 12.000 a dle technika z OKI se pak tiskárna zablokuje.
Toner černý/barevné mají vydržet 8000 stran.
Já jsem už vyměnil jeden startovací a 2x černý po 8000 stranách. Takže na 11,000 stran jsem spotřeboval toneru pro 18.000 stran, což je o 60% více. Spočítal jsem si náklady na stranu.
Pro porovnání černá barva OKI je za 0,77Kč a HP za 0,60 Kč (bez DPH, originál tonery bez papíru)
Barevný list je za 2,50Kč OKI a HP za 3,10 Kč.

Co mě s tím doporučíte udělat. Servis OKI jen krčí rameny a přikyvují, že je to normální.
Lze si někde stěžovat nebo reklamovat? Česká Obchodní Inspekce nebo černé ovce v televizi nebo lampárna na hlavním nádraží?

Díky předem za reakce a popřípadě podobné názory.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: