Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Tiskárna

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Tiskárna

Autor: Vratislav Boch

17:34:57 25.11.2011

Vosk ne - bude to obarvovat ženským rukávy - vosk je mastný a není otěruvzdorný (vždy to tak bylo - poslední generaci jsem neviděl ale z principu myslím že to bude stejné). Nedávno se tu řešil ekosolvent od Rolanda který byl malý formát a uměl tisknout i metalické barvy - to by pro Vás mohlo být zajímavé. Horší byla ta cena - cca 250.000. Mám jednu laserovku v které spolehlivě tisknu na média která se mi v ostatních laserovkách uplně roztečou v peci - DOSLOVA. Možná by tohle schroupla. Pošlete vzorek materiálu (aspoň 5 archů) a já Vám to vyzkouším jestli to přežije. Stojí pár tisíc.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

22:21:29 23.11.2011

a už jste to do té voskové tiskárny zkoušel narvat?

Citovat příspěvek

Autor: Petr Elgner

9:59:54 23.11.2011

A ten vosk nepoužít? Jsou to náramky na diskotéku nebo festival, které jsou na ruce několik hodin (jeden večer) a pak putují do koše.

Vypadá to takto (na obrázku jsou již rozdělené jinak jsou v arších po 10ks, stačí i tiskárna formátu A4).

http://www.partypasky.cz/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/b/a/barvy_1000x670.jpg

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

22:29:25 22.11.2011

No, aby se z toho „eko“solventu ty lidi nakonec neosypali. Solvent má aspoň tu výhodu, že to ředidlo se z tisku za chvilku odvětrá. „Ekosolvent“ je ale takový „mastnější“ a zůstává v materiálu podstatně déle…
Spíš bych to viděl na UV, jenž tolik nepenetruje do materiálu…

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav boch

21:30:34 22.11.2011

Ekosolvent nebo mozna i uvcko. Jak moc je to teplocitlive. Neni laser jako laser.

Citovat příspěvek

Tiskárna

Autor: Petr Elgner

17:33:04 15.11.2011

Dobrý den,

mám takové specifické zboží - identifikační náramky. Je to materiál podobný papíru, bohužel je hodně teplocitlivý. Když ho dáte do laserové tiskárny, celý se zkroutí a je velká pravděpodobnost, že poškodí i stroj.
Potřebuji je ale potisknout - tisk musí být pevný a voděodolný. Teď tiskneme ofsetem, ale při malých množstvích se to prostě extrémně nevyplatí.
Vím, že řešením by byl vosk. Ale četl jsem vlákna, kdy tuto technologii lidi shazovali. Máte jiný nápad, co by se dalo použít?

PE

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: