Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

kvalitní tisk textu na inkoustové tiskárně?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: kvalitní tisk textu na inkoustové tiskárně?

Autor: Ivo H ♂

9:02:46 18.09.2013

Epson B-500 NIKDY nebrat!!! Mám jej a už recenze varovaly před neostrým tiskem. Realita je ale strašlivá! Ostřeji tiskne jen na maximální kvalitu se šílenou spotřebou inkoustu. U Epsonu velký pozor na toto u všech modelů. Navíc se musí pořád kalibrovat.

Citovat příspěvek

RE: kvalitni tisk textu na inkoustove tiskarne?

Autor: IvoL

7:34:38 19.10.2011

Epson B510 (nebo B500 pokud seženete)

Myslím, že i IP4000 umí tisknout pouze černě (je to o nastavení kvality -
fotky i ČB míchá částečně z barev pro zlepšení kvality)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Patozzi

22:36:10 18.10.2011

... to jo. Když já už ale dneska ani na koni moc nejezdím. A manželce se na valchu taky už jen práší :)

Citovat příspěvek

Autor: Boch@post.cz

22:29:38 18.10.2011

....a jeste nedavno byl clovek rad kdyz mel voskovou tabulku a papir byl naprosty luxus :-)

Citovat příspěvek

kvalitní tisk textu na inkoustové tiskárně?

Autor: Patozzi

16:45:56 18.10.2011

Ahoj všem, MOC PROSÍM o radu,

mám v domácí kanceláři ink. tiskárnu Canon Pixma IP4000. Nejčastěji tisknu ČB text (hodně často tisknu taky černobíle noty a potom občas, ale ne zas tak často, fotky či nějaké barevné obrázky, občas drobnou grafiku či barevný text).

Mám s ní zhruba 2 problémy. Jednak i když třeba tisknu dlouho jen ČB (v odstínech šedé), spotřebovává velmi silně i barevné náplně. Tisk se pak prodraží. A poté nedokáže vytisknout opravdu hezky a reprezentativně vypadající ČB text (text je klasicky inkoustově trochu rozpitý, nevytiskne drobné ostré písmo).

Uvažoval jsem proto, že budu muset k inkoustu koupit ještě nějaký ČB laser speciálně na tisk "hezkého" ostrého (včetně drobného) ČB textu a na tisk těch mých not.

Kdosi mi ale řekl, že už ale dávno není pravda, že drobný ostrý tisk umí vytisknout jen laser a že bych udělal lépe, kdybych se zbavil IP 4000 a koupil si místo 2 různých tiskáren jen jednu kvalitní moderní inkoustovou tiskárnu na vše, včetně fotek. Mám hodně malou pracovnu, takže to by se mi celkem hodilo.

Takže otázka - je to prosím pravda? A jaká ink. tiskárna by tedy mohla být taková, že dokáže kromě fotek vytisknout kvalitně a ostře i drobný černobílý text, noty, bude minimálně (nebo vůbec) spotřebovávat barevné náplně, když třeba nějaký čas budu tisknout jen černobíle?

Tiskárna by měla být formátu A4, u jakékoliv tiskárny zcela trvám na automatickému duplexnímu tisku, ocením tichou tiskárnu (je to domů) a samozřejmě slušnou rychlost tisku. Nemusím mít multifunkci (mám scaner). Na vstupu jsem ochoten za kvalitu připlatit (ale smysluplně), pak samozřejmě ocením ekonomický tisk. Samozřejmě bych si musel polepšit vůči současné tiskárně...

Poradíte???? Děkuju

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: