Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Potisk triček od 1 ks

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Potisk triček od 1 ks

Autor: Jan Macek

16:40:16 01.11.2011

Pořiďte si secondhandový plotr (stačí bez registrace), nažehlovací fólie, pinzety a termolis. Výsledek bude kvalitnější než digitální tisk na různé přenosové fólie (ale fotky samozřejmě nepůjdou). Na malé série ideální - tedy pokud budete stavět na originalitě motivů a ne na množství barev, které budete chtít mít na tričku najednou.

[url]http://www.tiskem.cz[/url]

Citovat příspěvek

Autor: P. Valůšek

8:01:49 15.04.2011

Dobré ráno, Vaše rada zní opravdu zajímavě, ale já bohužel nemám naprosto žádné zkušenosti se sitotisky, nebo jakýmkoliv potiskem triček ... nicméně opravdu je to pro mě hodně zajímavé. Myslíte, že bych Vám mohl třeba zavolat a mohli bychom to probrat po telefonu, protože těch otázek je opravdu hodně. V případě, že by Vám to nevadilo, prosím o kontakt na tento e-mail: premysl.valusek@gmail.com

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav Boch

21:55:08 14.04.2011

No já nevím, ale za těch 40tis to už by jste nějakej trochu použitelnej sítotisk pořídil. Síta si uděláte jednou (třeba 4 velké motivy na jedno síto - případně 20 malých motivů na síto a ty co nebudete zrovna tisknout zalepíte isolepou) a když se k sítům budete chovat slušně tak nějakou dobu vydrží - stejně se motivy budou pořád opakovat. No a když už budou síta ojetá tak se odvrství, natáhne se nová vrstva, vysvítí nový motiv a tiskne se znovu. Před pár lety jsem si nasvěcoval síta sám v koupelně 500W halogenem, místo filmu používal pausák potištěný na laserovce a fungovalo to docela dobře. Koneckonců motivy si na síta můžete nechat u někoho udělat takže si ušetříte práci s natahováním fotocitlivé vrstvy, svícení motivu a vymejvání.

PS: zkušenost - k sítotisku NUTNĚ potřebujete wapku na vymejvání sít - tedy pokud nechcete při každé změně motivu natahovat nové síto což se docela prodraží. Sprchou síto OPRAVDU nejde vymýt - vyzkoušeno. Nejhorší je že odvrstvovač (ten co jsem měl já) rozpustil sice vrstvu že šla vymýt ale nikdo mi neřekl, že za 1,5 minuty to opět zatuhne ale pak už to nejde ničím rozpustit - takže nové síto....

Myslím že naprosto jednoduchou sadu na sítotisk by jste pořídil okolo 10.000 - tzn. držák na síta s upínáním na stůl + 3-4 síta + nějaké základní barvy. Samozřejmě by to nebylo na soutisk ale jednobarevné tisky by se tím daly. Pokud by jste si pořídil ještě vakuovou podložku dalo by se tisknout na transfer a ten pak nalisovat na trika. Tím by jste se vyhnul karuselu a mohl by jste dělat složitější motivy s pěkným soutiskem. Vakuová podložka není nic složitého - krabice kde nahoře jsou dírky pár cm vedle sebe a do této krabice je zavedena hadice z vysavače. To spíchnete na koleně. Samozřejmě pro transfer by jste potřeboval termolis - stačí něco obyč okolo 10.000.

Po technické stránce sítotisk není složitý - co je složité (alespoň z mého pohledu) je správná práce s barvami. To byla moje smrt. Furt mi barva pěnila nebo špatně kryla - případně oboje, jiné mi zase zasychaly na sítě - no prostě samé radosti. Chce to zkušenost a trpělivost. Sítotisk vypadá hrozně jednoduše když sledujete někoho kdo to už umí.

Citovat příspěvek

Potisk triček od 1 ks

Autor: P. Valůšek

20:54:06 14.04.2011

Ahoj, prosím o radu. Vytvořil jsem si malou sérii triček, které chci prodávat (http://www.wildmanstyle.cz/). Nechávám si je tisknout od 1 ks na digitálu, ovšem u některých vzorů je výsledek otřesný. Rád bych si také jednodušší vzory prostě dělal sám. Na vybavení mám cca 40tis. Čili mi nejspíše zbývá pouze tisk na nažehlovačku, vyřezat a nalisovat - je to tak? Samozřejmě počítám s tím, že nedosáhnu kvality potisku na sitotisku, ale nechci prodávat šunty na 3 vyprání. Můžu poprosit o radu, jakou zvolit tiskárnu, příp. i další zařízení, co je k tomu třeba? Dočetl jsem se taky o možnosti tisknout sitem na papír a později podle potřeby nažehlovat - existuje i taková možnost?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: