Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

TISKÁRNA NA POTISK TRIČEK

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: TISKÁRNA NA POTISK TRIČEK

Autor: Kedart

15:40:02 05.03.2012

Také by mě taková tiskárna zajímala, většinou mají ty „cenově dostupné“ více proti než pro. Jelikož tisknu na Epson 9800, zvažuju vyzkoušet potisk Poli-Flexu (nažehlovací fólie pro pigmentové inkousty). Nemáte s tím už někdo reálnou zkušenost? Díky.

Citovat příspěvek

Autor: MmkM

13:07:41 29.02.2012

Dobrý den, chci se zeptat jestli by mi někdo doporučil nějakou kvalitní a cenově dostupnou tiskárnu na nažehlování grafiky vyřezané ploterem a zažehlené termolisem na textil? Chci si otevřít krámek se svým oblečením. Předem děkuji.

Citovat příspěvek

Autor: fgfg

1:44:43 12.04.2011

obycajne polej toluenom....

Citovat příspěvek

Autor: Pavla Cholevová

23:23:46 10.04.2011

Pro voňavé ubrousky vyraz do DM drogerie...

Citovat příspěvek

Autor: Kaspery

20:46:56 14.02.2011

Casto pouzivana klasika prekopana EPSON 2100. Videl jsem hodnekrat vyrabovanou mechaniku s hadicovym ink systemem osazenem do potrebnemu ramu. Hodne zalezi co tim budete prohanet. Obecne plati dokud tim neco poustite je to dobry jinak zasycha hlava. U vodovych barev je to dobre hlavu jsem bez problemu rozcistil po pulrocni odstavce.

Citovat příspěvek

Autor: ivanhofman

8:39:35 07.02.2011

Dobrý den,

tak mi to nedá se nepodělit :D
Laser na triko super věc, ale opravdu se musí zákazníkovi dát instrukce jak má prát. (Mezi námi on to stejně nedodrží a bude nadávat, protože očekával za pár korun triko, které bude nosit celé léto každý den.........)

Sítotisk - asi jsem měl štěstí, protože jsem nejspíš vychytal dodavatele vodových barev. Prošlo to při mém testování doslova peklem a kupodivu to dopadlo velmi dobře. Ale vím o hromadě dodavatelů, kteří se honosí tím, že prodávají vodové sítotiskové barvy, které snou díky tužidlu při 25°C tudíž nepotřebujete tunel, zachovávají si vlastnosti plastizolových barev a vůbec nesmrdí. Barvy úžasné a na textilu drží bez popraskání a oprání. (Inu pohádkovější, než Harry Potter) Ve zkutečnosti tady pak na fórech všichni nadávají, že je to stálo tisíce hodin a peněz a pořád to stojí za prd........

Sublimace na bavlnu ( to mně poslední dobou hodně ZAJÍMALO )
Chormablast inkoust 2999Kč/125ml= 24Kč/ml . Když budeme počítat s tím, že Velkoformátová naprofilovaná tiskárna si vezme na metr2 asi 18ml inkoustu, tak stolní si vezme ideálně 30, ale ze dle mých pokusů (mám dolévací průhledné epson cartidge) 40ml na fotky v plném rozlišení přepočítáno na m2 (je v tom i epsoňácké čištění hlav :D) To máme 960Kč jen inkoust na m2 = 57Kč/ A4 inkoust !!! + 14Kč sublimační papír = 71Kč.
-------------------
Mám rád kalkulace, tak půjdeme dál. Ještě do toho započítáme postupné rozpouštění tiskárny ( 1000Kč + 400 kč kartridge + nejlevnější termolis 6700Kč = 8100Kč ) Všechny tyhle věci si dáme do účetnictví na rok, takže aby se nám to vrátilo, tak si dáme za cíl udělat 2 trička denně v pracovních 200 dnech v roce. Tzn 400Kousků = 20Kč na A4
-----------------
1 Plně potištěná A4 vás vyjde se vším ( počítáno s tím, že nebudete mít zmetkovost) na 91Kč !!! Za 60Kč si koupíte bílé bavlněné tričko (160g obšité švy atd...... prostě aby se dobře nosilo) = 150Kč náklad na kus.
Dětské za 30Kč + 35 potisk = 65Kč

Pokud tričko pro dospělého prodáte za 200Kč, tak vám to vydělá (nebudu počítat energii ) 50Kč na kus.
Po roce 70Kč na kus.

Otázkou je, jak sublimace na bavlnu drží ??? U Plastového trička možná i věřím tomu, že se vlákno telem otevře a tam se vypaří barva z papíru, která je pak po vychladnutí fixovaná ve vlákně. Nevím obvšem jak to je u přírodní bavlny........

Citovat příspěvek

Autor: Alysha

19:40:05 20.12.2010

sušička nesušička, stejně jsem se tu dozvěděla prd, protože každý hlásá něco jiného a podle svého :D

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav Boch

23:27:54 13.12.2010

Do sušičky existují takové voňavé ubrousky - v ČR jsem je zatím neviděl. Moooooc dobrá věcička na voňavé prádlo :-) To přísloví je dobré. Také si myslím že chovat se jako většina znamená mít výsledky jako většina - tzn. přežívat.

Citovat příspěvek

21:09:15 13.12.2010

chovat se ekologicky a ohleduplně, nejíst maso, nosit fair trade výrobky, třídit odpad, nepodporovat sweetshopy samozřejmě nemá smysl, avšak tohle přísloví mluví za vše:

" Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý. Pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý. "

:D

Každý podle svého, mě baví vešet voňavé prádlo, tak jako muselo být super prát na valše a svítit svíčkama, hehe...

Citovat příspěvek

RE: TISKARNA NA POTISK TRICEK

Autor: IvoL

22:55:20 12.12.2010

Vratislav Boch:

Když jsem byl mladší a hloupější, tak jsem si pořídil modernější zařízení -
odlehčené, zakulacené, rychlejší ..... a dodnes vzpomínám na to staré ale
100% funkční :-)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

22:46:45 12.12.2010

Moje babička říkala že by si automatickou pračku nikdy nekoupila (pak si ji koupila) protože nic se nevyrovná valše. Nepochybně babička mé babičky to samé říkala o valše. Zkáza lidstva je nevyhnutelná minimálně v okamžiku zániku vesmíru takže snaha zachránit lidstvo tím že se budu chovat třeba ekologicky je pošetilý nesmysl. :-)

Citovat příspěvek

0:42:24 11.12.2010

" Nejdříve mysli, potom mluv, protože málo promyšlené slovo přináší lítost " / italské přísloví

:D

Pokrok nezastavím, to máte pravdu, ale nemusím podporovat každý plechový krám ( = geniální vynález ). Lítost bych spíš projevila nad zkázou lidstva než nademnou. Nesnesitelná lehkost bytí :)

Citovat příspěvek

Autor: boch@post.cz

22:58:52 10.12.2010

tak to vas lituju. rozdil asi jako mezi myti nadobi ve drezu a v mycce. neporovnatrlny komfort a udpora nejen casu. otazka ale je zda susicku nebude pouzivat cim dal vic zakazniku. ja bych rekl ze jo. stejne jako robotickej vysavac. dalsi genialni vynalez. pokrok nezastavis.

Citovat příspěvek

18:11:40 09.12.2010

já taky ne, sušičku nikdy nebudu mít :D

Citovat příspěvek

15:50:16 09.12.2010

Vodouředitelné sítotiskové barvy (netvrdím že jsem zkusil všechny co na světě existují) popraskají při prvním průchodu sušičkou uplně stejně jako nažehlený tisk z laseru. Já bych se tim ale netrápil.

Citovat příspěvek

11:26:19 09.12.2010

samozřejmě, že NIC není věčné, ale je určitě věčnější než jakýkoliv jiný tisk nebo se snad pletu? Vše se zničí, nesprávným zachazením, ne jen sítotisk ;)

Citovat příspěvek

1:22:11 09.12.2010

Ani sítotisk není věčný - stačí dát triko potištěné vodouředitelnou sítotiskovou barvou do sušičky a je vymalováno.

Citovat příspěvek

Autor: hanz123

23:37:02 08.12.2010

Mám hodně známých ;)

Citovat příspěvek

23:29:51 08.12.2010

Já třeba na potisky trička, pokuď to neni Flex pro vektory nebo sítotisk pro bitmapy vůbec nevěřím a existuje i málonákladový sítotisk (tu) Sítotisk je věčný...

Kupovat si vybavení za několik desítek tisíc pro okruh známých? Dobrý úlet :D Bojím, bojím! Mi je to tak fuky fuk :)

Citovat příspěvek

21:56:37 08.12.2010

zkušenost se sublimací nemám - za 10let v oboru to po mně na triko nikdo nechtěl. Abych měnil pořád v tiskárně kartridge na papír, sublimaci atd... to by se sakra prodražilo - vždy propláchnout hlavu... To se při kusovce absolutně nemůže vyplatit. Levněji by vyšlo více stejných tiskáren a každou s jiným inkem. Laserem na bavlnu to jde dobře ALE NE KAŽDÝM!!!! Musí být vhodná kombinace papíru a toneru. Dopředu to nemáte šanci zjistit. Doporučuji koupit pár archů papíru, udělat si tiskové zkoušky na tiskárně kterou máte vyhlédnutou (taky můžete zjistit že se bude barva z přenosového papíru prostě loupat), nažehlit různé vzorky z různých tiskáren nebo papírů a pak to hodit několikrát do pračky a uvidíte. Když to perete (alespoň ten papír co používám já) na 30-40C tak to je OK - vydrží docela dlouho - co ale tento typ tisku neustojí je sušička protože tam to fouká minimálně tak na 70C ne li více. Takže tisk pak jde pěkně do háje při prvním sušení - popraská. Všechno má svoje pro a proti. Zákazník ale většinou chce odnést tričko s obrázkem za 199Kč a nečeká že vydrží 6 generací. Když mu řeknete prát na 30 a žádná sušička tak jste z obliga. Pokud chce někdo super odolnou věc tak si musí zaplait uplně jiné technologie a jiné peníze.

Citovat příspěvek

21:53:50 08.12.2010

Já to budu mít spíš jako bokovku (koníčka) pro svůj okruh známých, tak se bát nemusíš ;)

Citovat příspěvek

17:31:35 08.12.2010

hihihi, vidim, ze mame stejny problem, jak termolis, tak plotr, tak tiskarnu, sehnat vsechny tyhle veci o kterych nemame ani poneti, doufam, ze to nase pidi studio nebudeme mit ve stejnem meste! :D

Citovat příspěvek

8:51:05 08.12.2010

Děkuji za reakci.

Jelikož už zainvestovávám do kvalitního termolisu, ploteru a dalšího vybavení prodejničky, tak na tiskárnu zbyde cca 30.000 - 40.000,-. Předpokládám, že stěžejní na ní budou spíše menší zakázky vizitek a právě fotografie na trička. Letáčky a ostatní budes spíš taková dodatková služba, kterou stejně těžko budu moct cenově konkurovat větším tiskárnám.

Rozhoduji se mezi inkoustovou a laserovou. U inkoustové mi bylo řečeno, že je potřeba koupit 2 rozdílná externí napájení právě na různé druhy materiálu. Na ArTainum ([url]http://www.sesijama.cz/sublimacni-inkosut-artainium-c-803_806_871.html[/url]) a na bavlnu Chromablast ([url]http://www.sesijama.cz/sublimacni-sady-c-803_808.html[/url]), tak předpokládám, že na bavlnu by to mělo držet, pokud je speciální barva na to, nemýlím se?

Z důvodu, ale přehazování napájení k tiskárně jsem spíše nakloněn k laserové. Laserovou mi bylo doporučeno tisknout na tento přenosový papír ([url]http://www.sesijama.cz/prenosove-papiry-themagictouch-c-875_876.html[/url]).

Nerad bych nakoupil vybavení na tisk fotografií na trička a pak zjistil, že to vydrží 2 vyprání, to se na to radši vyprdnu ;). Proto by mě zajímalo, jestli je pro mě cenově dostupná nějaká varianta, která na tričku vydrží. Nerad bych vyráběl nekvalitní potisky nebo vizitky, to radši ze svých služeb vyřadím.

Děkuji

H.

Citovat příspěvek

8:47:33 08.12.2010

Děkuji za reakci.

Jelikož už zainvestovávám do kvalitního termolisu, ploteru a dalšího vybavení prodejničky, tak na tiskárnu zbyde cca 30.000 - 40.000,-. Předpokládám, že stěžejní na ní budou spíše menší zakázky vizitek a právě fotografie na trička. Letáčky a ostatní budes spíš taková dodatková služba, kterou stejně těžko budu moct cenově konkurovat větším tiskárnám.

Rozhoduji se mezi inkoustovou a laserovou. U inkoustové mi bylo řečeno, že je potřeba koupit 2 rozdílná externí napájení právě na různé druhy materiálu. Na ArTainum (http://www.sesijama.cz/sublimacni-inkosut-artainium-c-803_806_871.html) a na bavlnu Chromablast (http://www.sesijama.cz/sublimacni-sady-c-803_808.html), tak předpokládám, že na bavlnu by to mělo držet, pokud je speciální barva na to, nemýlím se?

Z důvodu, ale přehazování napájení k tiskárně jsem spíše nakloněn k laserové. Laserovou mi bylo doporučeno tisknout na tento přenosový papír (http://www.sesijama.cz/prenosove-papiry-themagictouch-c-875_876.html).

Nerad bych nakoupil vybavení na tisk fotografií na trička a pak zjistil, že to vydrží 2 vyprání, to se na to radši vyprdnu ;). Proto by mě zajímalo, jestli je pro mě cenově dostupná nějaká varianta, která na tričku vydrží. Nerad bych vyráběl nekvalitní potisky nebo vizitky, to radši ze svých služeb vyřadím.

Děkuji

H.

Citovat příspěvek

23:53:15 07.12.2010

Tisknout sublimačníma inkoustama zvládne kdejaká obyčejná epsonka za pár tisíc. Pozor ale - sublimační tisk jen a pouze na "umělohmotná" trika (podle mne zcela nenositelná záležitost). Tisk na bavlnu (ani nemusí být 100%ní) jde snadno laserovou tiskárnou. Resp. tisk na transferový papír a to pak nažehlit - klidně fotku. Nedá se to ale prát na víc než 30-40C jinak to popraská. Sublimace oproti tomu je naprosto věčná záležitost - to neoperete nikdy. Nejlíp mi vychází že by se Vám hodila nějaká barevná laserovka - ideálně A3 - už jen kvůli tomu že chcete ty letáky a vizitky. Těžko říci kolik na to máte peněz a co od toho čekáte. Dá se pořídit od 10.000 do 10.000.000. Ideální stroj na letáky ovšem nemusí být až tak ideální na vizitky.... ačkoliv třeba prodejce může tvrdit něco zcela jiného.

Citovat příspěvek

TISKÁRNA NA POTISK TRIČEK

16:01:57 07.12.2010

Zdravíčko ve spolek,

otevírám menší prodejnu s nažehlováním grafiky vyřezané ploterem a zažehlené termolisem na textil (trička). Rád bych nažehloval i fotografie. Byla mi doporučeno tisknout tiskárnou na sublimační papír. Jakou tiskárnu byste doporučili, aby potisk vydržel nějaký ten pátek? Popř. doporučit jinou metodu, jak dostat kvalitně fotografie na trička. Dál bych chtěl na této tiskárně tisknout vizitky, letáčky atd.

Děkuji

Honza

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: