Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Tisk grafiky - obrázků A3 (A3+)

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Tisk grafiky - obrázků A3 (A3+)

Autor: Kolman Jos

16:18:44 22.08.2011

Lepší než mnoho rad je vidět a osobně si různé tisky sám vzkoušet.Místo Strančice u Prahy
Koupil jsem synovi v r.2010 tiskárnu A3+ Epson Stylus B1100, ale nebaví ho fotit a tisknout. Mám a mě stačí tiskárna Epson A4
Eps B1100 je rok velmi málo používaná, perfektní stav. Vlastnosti: super rychlý (30str./min čb,17str./min color) a vysoce kvalitní tisk srovnatelný s laserovým tiskem, odolný proti vodě a rozmazání (přídavek pryskyřice). Tiskpvá hlava Micro Piezo-pro velká zatížení-proto má 2kazety černé a 3 kazety color (modrá,žlutá,červená) á 11,1ml. Orig.jednotlivé kazety jsou běžně v prodeji-Flora prod E128 Epson za 1.424 Kč/set. Nabízené levnější neoriginální barvy na internetu.jsem nezkoušel, protože jsem tisknul umělecké reprodukce a šlo o garanci kvality.Reprodukce z digifota jsou perfektní.
T.Stála 5890 Kč. Doma překáží, proto nabízím prodej za 2900Kč (no nekup to !). CZ menu,CZ návod na CD, v záruce.

Citovat příspěvek

Autor: llhj§iouhoôizhgb

17:25:51 25.07.2011

a preco nie ne prvy?

Citovat příspěvek

RE: Tisk grafiky - obrazku A3 (A3+)

Autor: IvoL

10:29:21 25.07.2011

Možná jsem při pondělku pomalejší ale na co se vlastně ptáte? - nebo to byla
odpověď na předchozí příspěvek o kvalitě inkoustových hlav?

> >
> >
> >Dobrý den,tiskneme na malonákladovém stroji KONICA MINOLTA
> >do formátu 48x33,do 300g/m2.Je to stroj vybavený
> >V1,skládáním atd.Tiskneme od viziteek přes brožury prakticky
> >všechno za velmi příznivé ceny,ale v malých nákladech.
> > Pěkný den Kaluža jaroslav
> >

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Kaluža jaroslav

9:35:35 25.07.2011

Dobrý den,tiskneme na malonákladovém stroji KONICA MINOLTA do formátu 48x33,do 300g/m2.Je to stroj vybavený V1,skládáním atd.Tiskneme od viziteek přes brožury prakticky všechno za velmi příznivé ceny,ale v malých nákladech.
Pěkný den Kaluža jaroslav
tel.774 057 883

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav Boch

0:37:36 08.12.2010

Nikdy, nikdy, nikdy, nikdy a ještě jednou nikdy nekupovat inkoustovku z druhé ruky. Hlava je to nejcennější co máte - tedy v tiskárně (a někdy i na krku). Pokud musíte pořád čistit tak už je KO neb je nejspíš ucpaná. Nikdy nevíte co tam kdo lil za srágory.

Citovat příspěvek

Autor: vaaca

21:58:43 17.10.2010

Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s R1900. Koupil jsem na Aukru tiskárnu Epson R1800 a hlavní co mě vadilo bylo stálé proplachování hlav a trysek. Než jsem se nadál byly cartridge prázdné. Je to stejné i u R1900? Po vytisknutí několika desítek fotografií se objevila hláška, že součástky zařízení dosáhly svoji životnosti a tiskárna přestala tisknout.Jak je to s životností Epson R1900 a spotřebou inkoust". Děkuji za odpověď.

Citovat příspěvek

Autor: mii

20:23:43 28.05.2010

aj Xerox, HP, Ricoh, tak ca. do 120cm. Myslim ze tazsie je najst sucasnu tlaciaren ktora to nevie...

Citovat příspěvek

Autor: hpvideo

14:29:20 18.05.2010

ok. Moc díky.

Citovat příspěvek

22:30:03 17.05.2010

Umí to MINOLTY a OKIny

Citovat příspěvek

Autor: hpvideo

21:31:41 17.05.2010

Poraďte prosím. Na jaké Laser tiskárně by se dal vytisknout papír v délce 65 cm. Na inkoustech to jde. Díky

Citovat příspěvek

Autor:

22:23:21 17.04.2010

Epson R1900 + kalibrace od Fomei.com.

Citovat příspěvek

19:14:52 10.04.2010

Právě za tuhle cenu (150 EURo) jsem nedávno koupil "eňoňuňo" A3+ laserovku s ripem, v suprovém stavu a s mizivými náklady na provoz. Jenže jednak jsem pro ni musel dojet do Hamburku, byla to sázka do loterie co tam bude až tam dorazím (přeci jen v emailu to může vypadat jinak než v realitě - hlavně když prodávající chce prodat za každou cenu) a pak tomu je taky třeba trochu rozumět aby jste to dovezli jako tiskárnu která ještě bude tisknout. A ta by splňovala přesně to co říkáte:

1) tisknout pěkně
2) tisknout levně
3) tisknout málo - klidně s tříměsíční odstávkou bez problémů
4) tisknout hodně, hodně, hodně moc tisků když na to přijde - opět bez problémů
5) tisknout A3+
6) nevybledávající tisk

Pokud ale chcete něco nového, levného, levně tisknoucího, bezproblémového - tak je čas se probrat :-)

Citovat příspěvek

Autor: cybi

18:17:15 09.04.2010

to je ako ked k nam chodia ludia.. s vytiskami z tiskarny za 6 melonu (xeikon, indigo) ze by to chceli zkopirovat za 2kc A4 obojstranne.. ok neni problem. vravim . a prezeniem to ricoh tiskarnou za 10 tisic. na recyklovany papir cinskymi tonermi . jezismarjaa ale to je nejake ineee. nekvalitnejsie.. no. .a teraz vysvetluj ze niekde sa tych dalsich 5 990 000 muselo prejavit..

Citovat příspěvek

8:09:49 08.04.2010

Pak tedy musím upravit to přirovnání k autu
Nepotřebujete náklaďák pro podnikání, stačí rodinné auto co má korbu 6x3m a
uveze 3t

Jestli jde jen o "tisknout doma = nechodit ven" pak levný stroj : ano, levný
tisk: ne, levný tisk v kombinaci s odstávkamí ( = s častým čistěnim ): ani
omylem

"nejlevnější variantou" je sehnat starší Epsonku, pro které se už dělají
"levné padělky" a tam se snad dostanete i na rozumnou cenu tisku - inkoust
na 30-40 stran A4 fotek okolo 300,-

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Pavel 777

7:16:24 08.04.2010

Nyní tisknu přes laby a známého. Cena za A3 je od cca 50kč nebo na plotru jsem platil myslím 150,-Kč.
Jenže mě nebaví, kvůli každe drobnosti utíkat do labu, nebo někoho otravovat. Tak bych potřeboval něco slušnějšího. Nechci super hyper mega cool kvalitu. Stačí, když to bude vypadat dobře a to vím, že nějaké inkoustovky A3 do 10tis. to splňují. Jenže nabídka je opravdu obrovská a já se v tom absolutně nevyznám. Proto bych chtěl poradit od zkušenějších. Jde taky o náklady na tisk. Nikde nepíšu, že chci profi tiskárnu, co používají profi firmy, takže to přirovnání k autu je trochu mimo.

Citovat příspěvek

8:51:49 07.04.2010

Myslím, že ji prodávají v tom marketu co mají nová auta se spotřebou do 3
l/100km, mají upravený podvozek pro české cesty, klima ( protože se nechci
potit ) a cena je okolo 50 tis. ( ale i na splárky po 500,- bez navýšení ).

a vážně: nevyplatí

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Tisk grafiky - obrázků A3 (A3+)

Autor: Pavel 777

8:15:44 07.04.2010

Sháním tiskárnu, která by dokázala i formát A3 s těmito požadavky:
tisk grafiky - kvalitní tisk A3 obrázků (plnobarevně a bezokrajově), které přijdou na stěnu do rámečku. Vzhledem k tomu, že obrázky budou viset na stěně, musí být tisk nejen hezký, ale něco vydržet (slunce). Cena nákladů na tisk by nemněla být moc velká (např. moc drahé cartridge, tisková hlava, atd.). Tisk obrázků ale nebude tak častý, jen několik kusů do měsíce. Tiskárna bude dále využitá na tisk letáčků, vizitek, obalů CD/DVD a to by bylo asi vše. Moc ale netisknu, takže žádnou tiskárnu za desítky tisíc nechci. Rozpočet je tak maximálně 5000,-Kč (pokud by se to vyplatilo, koupil bych i 2x dražší). Tím pádem asi odpadá barevná Laserovka, takže spíš připadá v ůvahu nějaká inkoustovka.
No a na závěr, vyplatí se to?

Díky za rady a tipy. :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: