Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jaký barevný laser A4 na tisk oboustranných vizitek?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jaký barevný laser A4 na tisk oboustranných vizitek?

Autor: Vratislav Boch

23:59:20 02.10.2008

No tak ja si uz koupil dalsi 1100 ku epsonku a slibuju ze uz nebudu experimentovat s tonerama a krmit ji vsim moznym. sice si na sebe ta prvni vydelala nescislnekrat ale mohla vydrzet i vic nez 30tisic stranek. ale ta fixace je uz opravdu fuj obzvlaste kdyz se v ni nachytala ofsetova barva kdyz jsem ted neco dotiskaval. jinak jsem si nechal vymenit valec a stalo to docela malo v porovnani s novym fotokonduktorem. no ale ted uz to je jedno kdyz jsem si koupil novou. A kdyby to nekoho opravdu zajimalo tak ji docela chutnaj tonery z clccka. sice je to dost odlisna laserova technologie ale kupodivu fungujou. ujel jsem na ne asi 20tis. stran a nebejt zadelany pece od ofsetove barvy jedu na ne porad.

Citovat příspěvek

Autor: mii

19:16:49 02.10.2008

co sa tyka OKI, tak C3200 dokazala udrzat sutlac v tolerancii 1mm, ale az po malych upravach manualneho podavaca, tlacim na nej hodne etikiet na 300g leskly papier, obojstranne a "na rozrez ", a da sa to... Nasledne rezanie v ca 2-3cm stohu potvrdilo ze nepresnost nieje vacsia ako ten 0,5-1mm
Inak jej kvalita tlace vyhovuje snad len na tie etikety... (td)

Citovat příspěvek

RE: Jaky barevny laser A4 na tisk oboustrannych vizitek?

Autor: IvoL

9:54:27 28.05.2008

blackra16bit: Který model OKI máte na mysli? řada 3xxx pá podávání "po jednom" - tam je zázrak
trefit i z jedné strany, do 5xxx sice můžete vložit hromádku, ale samotný podavač má vůli cca
milimetr, takže uvnitř už se to jen dorazí a 7xxx se myslím už nedá sehnat ( ta mechanicky
špatná nebyla ). V každém případě jednoprůchodový tisk nemá nic společného s tím kudy a jak
křivě se táhne papír ( teoretisky je to spíš na škodu, protože papír jede delší dráhu - ale asi
to je jiné jen teoreticky).

Taky by mě zajímalo, jak se při návrhu počítá s nepřesností. Pokud si zákazník přeje 2 mm od
kraje rámeček, tak můžu maximálne počítat s vyšší cenou a ručním řezáním, ale v návrhu s tim (
podle mě - a rád změním názor pokud na to nějakou fintu máte ) nijak počítat nedá.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: blackra16bit

1:54:32 28.05.2008

Celkově je to opravdu problém, avšak máme dobré zkušenosti s tiskárnami OKI, které využívají technologie jednoprůchodového tisku, ale i tak je při návrhu vizitky nutné počítat s menší nepřesností.

Citovat příspěvek

Autor: SlavaS

9:26:24 27.05.2008

Tak to jste mne moc nepotěšil. :-(

Citovat příspěvek

RE: Jaky barevny laser A4 na tisk oboustrannych vizitek?

Autor: IvoL

9:13:36 27.05.2008

všechny nepokažené ofsetové stroje :-)

a vážně: určitě jste pár tiskáren viděl, i ty kolečka co se starají o to, aby to papír potáhlo
dovnitř, udrželo v jízdě a vyhodilo ven. Pokud máte stroj co to trefuje +- milimetr (tedy 0,5mm
z každé strany ) jste šťastný muž. Víc od žádného stroje, který "hýbe papírem" a nemá přísavky
nečekejte.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Jaký barevný laser A4 na tisk oboustranných vizitek?

Autor: SlavaS

9:05:11 27.05.2008

Potřeboval bych poradit jakou pořídit A4 barevnou tiskárnu na tisk oboustranných vizitek. Nyní máme Epson C1100 a maximální spokojenost. Co se ale týká oboustranného tisku, tak to nějak není ono, protože stránku A4 musím vždy natočit o cca1°, aby vyjela z tiskárny na papíře rovně. Pokud se má následně potisknou i druhá strana, tak je to již problém a pokud jdou vizitky do spadu, tak to je konec. Nemáte zkušenosti s nějakou tiskárnou, která je v tomto přesná?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: