Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

DTP - je nutný postscript?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: DTP - je nutný postscript?

Autor: mii

23:49:06 07.08.2008

Karel71: mne sa stala presne opacna vec - moje testovacie pdf na jednej nemenovanej tlaciarni (develop) slo najlepsie vytlacit cez PCL, cez PS (neoriginal - emulacia) to bolo stale s problemami, jak farebne tak objektovo...

Myslim ze PS je uzitocnyny, ale skor ako na vseliake emulacie a nahrady by som sa spolahol na original Adobe PS3...

Citovat příspěvek

Autor: blackra16bit

2:11:50 28.05.2008

Není nutný , ale je dobrý.

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav Boch

8:49:44 03.03.2008

Já bych jen dodal že Postscript může být také udělán nekvalitně - například jeden můj hardvarový rip který teda nepoužívám nasiloval linky a texty z naprosto nepochopitelných důvodů - na obrázky pěkný ale na text téměř nepoužitelné. Takže bych doporučoval vyzkoušet konkrétní model. A pro grafické návrhy je někdy výhodnějěí GDI tiskárna z jednoho prostého důvodu. Občas je totiž problém s přechody a průhlednostmi obzvláště když jich je hodně ovšem GDItiskárně to je vesměs jedno. Většinou co je na obrazovce to je na papíře poněvadž ovladač je tak "hloupý" že posílá surové bitmapy - samozřejmě nemluvím o barevnosti ale o objektech. Já bych se až tak na Postscript neupínal a kdyby můj "vytoužený" model PS neměl tak bych se taky nezbláznil. Když data dobře připravíte tak je správě vytisknete na jakékoliv tiskárně - když je někdo "prase" tak mu ani PS nepomůže.

Citovat příspěvek

Autor: Karel71

18:56:12 02.03.2008

Podle mého názoru se nemusí stát nic. :-) Ale!

Pro mě bylo vždy imperativem, aby moje tiskárna měla postscript - je to univerzální jazyk, sázel jsem (a sázím) na to, že pokud mi z ní něco vyleze, totéž (resp. 99% totéž :-)) vyleze i z osvitu, resp. CTP. Jestliže tiskárna postscript nemá, je výstup závislý na ovladači (ať už GDI či PCL) konkrétní tiskárny - přičemž kvalita ovladače může být taková či maková.

[A propos, nedávno mi byla předváděna tiskárna, o niž jsem projevil zájem - technici vytiskli testovací stránky přes PCL ovladač. Mizerné, nezajímavé. Tvářili se poměrně překvapeně, když jsem trval na ukázce tisku přes postscriptové ovladače - a sami byli vzápětí překvapeni, jak viditelně se kvalita zvýšila.]

Citovat příspěvek

DTP - je nutný postscript?

Autor: blondy

17:00:21 29.02.2008

Zdravím, kupuju laserovku na DTP - tisknu hlavně korektury z InDesignu a Acrobatu, požívám Postscriptové fonty. Je nutné, aby měla tiskárna postscript? Co se může stát, když nemá? Díky za pomoc.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: