Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Epson 7800 vs. Canon W6400 pg

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Epson 7800 vs. Canon W6400 pg

Autor: Jozf

14:36:35 02.07.2011

Za sebe doporucuju EPSONY NEKUPOVAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsou velice nakladne na provoz, protoze i kdyz tiskarna nespotrebuje vsechnu barvu, informuje vas o tom, ze je potreba koupit novou(ma vnitrni pocitadlo)... Firma Epson je jen banda vyderacu a o kolik usetrite na porizovaci cene, o to vic pak zaplacete pri provozu
PS. mluvim z vlastni zkusenosti

Citovat příspěvek

Autor: DOČEKAL kAREL

22:23:10 18.04.2008

NIC NEŘEŠTE A PŘIJDTE SE NA EPSONA A JEHO VÝSLEDKY PODÍVAT. POKUD ŘEŠÍTE NÁKUP VELKOFORMÁTOVÉ TISKÁRNY, MUSÍTE ŘEŠIT I RIPOVACÍ PROGRAM. VŠE RÁD PŘEDVEDU I S UKÁZKAMI TISKU. tAKÉ JSEM SE ROZHODOVAL A NYNÍ JSEM RÁD, ŽE JSEM VOLIL EPSONA. ZAVOLEJZE NA 602 252 467 NEBO RADĚJI PŘIJĎTE DO FIRMY LIGHT Q SRO., URALSKÁ 3, PRAHA 6. VŠE JE LEPŠÍ VIDĚT A MÍT ČAS SI POPOVÍDAT.
ZDRAVÍ KAREL DOČEKAL

Citovat příspěvek

Autor: Martin Sluka

17:28:39 23.12.2006

9800 - spotřeba reálná od 100 do 400 Kč za inkoust na m2. Rychlost tisku - přes RIP ImagePrint, pokud počítač stíhá dávat cca 1 MB za sec, tak cca 20 minut na m2 - 1440 obostranně. Jinak tiskárna čeká na data.

Pokud jde o automatické čištění - ano, poněkud vyšší, je to provozní spotřeba, nutno s ní počítat. Není nutné využívat nabízené Maintenance Cleaning.

Nejlepší je investovat do zvlhčovače vzduchu a udržovat vlhkost na 55-60 %. Dramaticky poklesne nutnost čištěníí trysek, zejména přes topnou sezónu. Je to důležité i pro vlastní kvalitu tisku - přesušené papíry se chovají podstatně jinak než papíry udržované při vlhkosti cca 50 %.

RIP - používáme pro profesionální tisk fotografií ColorByte Software ImagePrint kde v ceně jsou i ICC profily pro asi 200 papírů od více než 40 výrobců. Vzhledem k tomu, že všechny velké Epsony jsou ve fabrice kalibrovány na standard a vlastnosti tiskové hlavy se nemění, není nutné pro tento účel používat uživatelské ICC profily. Barevné profily je možné změřit, obvykle poskytují poněkud větší gamut. Speciální černobílé profily uživatelsky generovat nelze.

Nejlepší u ImagePrintu je možnost najednou používat Matnou i Foto černou, bez nutnosti výměny.

Citovat příspěvek

Autor: radimv

1:39:12 15.12.2006

ad "stalo sa ze mi 9800 zozrala 40 ml na cisteni pred tlacou"

-to taky znám -> potvrzuji

ad "A myslim si ze to vsetko vas caka aj pri inych strojoch."

-tak to si rozhodně nemyslim... EPSON je poměrně unikátní :-)
...a proto bych si ho (7800/9800) na produkční tisk určitě nepořídil.
Mimo jiné taky z důvodu charakteru Black-inkoustu K3

Zatim

Citovat příspěvek

Autor: lacos

15:23:12 14.12.2006

no mne papa pri tlaci trosku viac ale nie o moc. ovsem na cisteniach papa o dost viac. cize do prevadzky by som kludne zaral aj cistenia. ako som pisal vyssie stalo sa ze mi 9800 zozrala 40 ml na cisteni pred tlacou. ak mate zrovna na tlac cca 2m tak naklady su o dost vyssie ako ked mate 10m. btw necisti sa len po zapnuti ale aj medzi tlacou. a obcas chce power clean. to radsej neskusam a nedovolim jej ho urobit po skusenostiach so 4000 ktora mi minula vsetky 110 ml naplne asi na 3x power clean napustenie ink systemu a cca 10m tlace, uznam ze bola dlho vypnuta medzi tlacou cca 3x 2 mesiace. Odhady spotreby by som kludne nasobil 1,5x az 2x a tak by to mohlo vychadzat aj s cistenim. skusenosti s dlhodobou tlacou mam 9600 asi 3500m 9800 asi 200m ale tu mam iba dva mesiace a je mi jasne ze papa viac. Na 4000 som moc netlacil takze tie udaje by neboli presne. dalsia vec je to ze ci budete tlacit vacsi objem jednorazovo alebo obcas a menej. ak vytlacite naraz vela, naklady na cistenie su nizsie ale ak napr vytlacite 1m a potom 4 hodiny nic a potom zasa 1m tak si mozete kludne pripocitat min cca 4-6 ml na cistenie. dolezita vec je aj to v akom prostredi su printre umiestnene. v mojom pripade som ich mal na troch miestach jedno bolo blizko hlavnej cesty a kazde 2-3m som musel cistit inak pruzkovala. na druhom mieste bol tiez prach ale nejaky iny ten jej az tak nevadil teraz mam este menej prachu takze je to ok. preto by som jednoznacne naklady nestanovoval ale skor by som sa pripravil na horsie a ak budu nizsie tak sa mozete tesit. dalsia vec su vady medii stalo sa mi a nie raz ze v prostriedku role bol flak ako necht, ak tlacite velku fotku tak to nastve obzvlast ak si pre nu ma prist zakaznik za par minut. rychlost tlace je desne pomala tj 9600 cca 90 min m2 1440x720 DPI 9800 cca 50 min 1440x720. Samozrejme ze ta rychlost je dolezita ako som vravel ak ma prist zakaznik za hodinu a Vam akurat zacala pruhovat 20cm od konca na platne za cca 1000 sk meter a platno ma 1,5 x 1m tak si lahko spocitate ze nejako nestihate a ze naklady Vam akosi stupli.... Preto si myslim ze aj toto su dost podstatne veci ktore treba zahrnut do nakladov. Take drobnosti ako vymena vselicoho po prvom km a teraz po troch kilometroch tak to neratam. A myslim si ze to vsetko vas caka aj pri inych strojoch.

Citovat příspěvek

14:03:56 14.12.2006

ad "statistika při tisku fotografií (plné pokrytí) v nejvyšší technické kvalitě (prostě celý systém na plný pecky) cca 16-20ml/m2"

-tato čísla mohu potvrdit i z mojí praxe

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Autor: Jan Kaiser

7:25:05 14.12.2006

Dobrý den,

dlouhodobé zkušenosti se dvěma posledními řadami Epson Stylus PRO tiskáren (4000/7600/9600/4800/7800/9800) řízených RIPem Onyx a hlavně, vlastními kalibracemi a profilacemi médií Ilford jsou takové: špičkové tiskárny s výbornou životností.

Což ovšem nic neznamená, protože totálně rozhodující jsou právě ty kalibrace a profilace celého reprodukčního řetězce. Když vše funguje, jak má, je i rychlost tisku matoucím pojmem. Tím pravým pojmem je produktivita a návratnost investice. Oboje je v našem řetězci na takové úrovni, že jsme schopni "jít s kýmkoliv na souboj", abych tak řekl.

Je masivní rozdíl mezi krabicí s tiskárnou, kterou vám přiveze nějaká dodavatelská služba před dům a uceleným řešením se vším všudy. V prvním případě je před majitelem "tiskárny" ukrutný prakticky nikdy nekončící boj s kvalitou, v druhém případě majitel "systému" obdrží řetězec, který musí předčít všechna očekávání. Jinak to nemá smysl.

Tím chci říci, že tiskárna v systému sice rozhoduje, ale přiměřeně. Je třeba začít hledat z druhé strany.

Na RIP Onyx slýchám chválu velice zřídka, když to řeknu opatrně. Ovšem, rozhodující jsou výsledky, a ty v našem případě mluví jasnou řečí.

Tazatele zajímají reálné náklady. Tak v konfiguraci, jak je nastíněna výše, je dlouhodobá (roční) statistika při tisku fotografií (plné pokrytí) v nejvyšší technické kvalitě (prostě celý systém na plný pecky) cca 16-20ml/m2. Statistika je skutečně robustní, protože se jedná o čísla vycházející z potisku přes 300 m2.

Pěkný den, zdraví Honza K.

Citovat příspěvek

Autor: lacos

0:44:21 13.12.2006

som stastnym majitelom zopar epsonov konkretne 9600, 9800 a 4000, laserovky nepocitam aj tak su to minolty ;) epson je podla mna lacna tlaciaren ak su pre Vas naklady na kupu tlaciarne vysoke tak to nerobte. pamatajte na to, ze to je zaciatok a ze nez Vam to cele bude rozumne fungovat tak Vas to pride niekolkonasobne viac ako cena tlaciarne. konkretne rip cca 50-100 pride casom na spektrak cca 1500 euro a soft napr. profilemaker cca 3000 euro potom pridete na to ze je lepsie mat dve slusne vybavene pc lebo ono sa neco obcas kusne a to vzdy ked tlacite na ten najdrahsi material a tesne pred koncom...
spotreba u x800 epsonov je vyssia na cisteni ako na x600 rade. tj stava sa ze nez si precisti hlavy minie aj 40ml cim menej tlacite tym viac cisti... spotreba pri tlaci sa da ovplyvnovat nastavenim ripu - media.
ohladom onyxu je to tazkopadny, pomaly a komplikovany rip ale napriek tomu ho pouzivam povazujem ho za dobry rip pokukoval som aj po dalsich ale myslim ze pri onyxe zostanem apropo je nekrestansky drahy.
epsony naozaj tlacia dobre a silene pomaly aj preto ich mam tri... ale zalezi na tom co cakate.

Citovat příspěvek

Autor: Kedart

15:01:18 02.12.2006

Radimv: díky za reakci. Rád bych měl takové srovnání, tj. porovnání z reálného provozu, ale to by se mi muselo poštěstit, že sem přispěje jak majitel Canonu, tak Epsonu a na stejném příkladu (např. těch 100 qm) uvede svoje náklady... to by bylo fajn :-)

Citovat příspěvek

22:05:12 01.12.2006

to Kedart:

Ty náklady bych rozhodně hodnotil až ze srovatelného reálného provozu obou tiskáren např. po vyjetí 100 qm v průběhu několika měsíců.
Ze samotné ceny inkoustu na 1 ml provozní náklady moc dobře zjistit nelze (muj názor).

Zatim

Citovat příspěvek

19:25:58 01.12.2006

Radimv: jediné co jsem byl schopen u obou tiskáren nákladově porovnat, byla cena za inkousty: podle průměrných cen vychází u Canonu 12,80 Kč za ml (náplň 130 ml), u Epsonu 8,60 Kč za ml (náplň 220 ml). Obě ceny vč. DPH. Jaké jsou další spotřební materiály pro samotný provoz (nádržky odpadního inkoustu, náklady při samočistících procesech, apod.) bohužel nemohu posoudit. Nebo je to s náklady jinak, je Canon levnější?
RIP je kapitola samo pro sebe. Na samém počátku bych si asi nechal udělat odborné kalibrace na základní RGB driver a až se z investice vzpamatuji, tak by došlo i na RIP. Nebo by to možná hned řešil Canon a RIP, to by vycházelo cca tolik co Epson. Jen mne u Canonu odrazují ty dražší inkousty.
V RIPech zatím také tápu, cenově přijatelný se mi zdá EFI Designer Edition ve variantě XL. Na Onyx jem chválu zrovna neslyšel a o dalších prozatím více nevím. Verze Colorproof by byla lepší, ale se zakoupením modulu XL, už je to opravdu hodně... je mi jasné, že za kvalitu se platí :-).
Milos: ano, děkuji, toto vlákno také sleduji.
Díky oběma...

Citovat příspěvek

Autor: Milos__

8:47:36 01.12.2006

mrkni sem, uz jsem tam take neco prispel: http://forum.grafika.cz/read.php?58,1849442

Citovat příspěvek

22:38:37 30.11.2006

ad "Předností Epsonu je kvalitnější tisk, odolnější pigmenty a levnější náklady na tisk."

- ten údaj o "levnějších nákladech" se u EPSONU moc často neslyší... z jakých zdrojů jste čerpal?

Jinak jste se nezmínil o předpokládaném řídícím RIPu -> ten totiž zcela zásadně ovlivní užitné vlastnosti tiskového řešení /jeho cena může snadno přesáhnout cenu samotné tiskárny/ a také ty provozní náklady na tisk...
Doporučuju se poradit o kombinacích tiskárna+RIP se zkušenými dodavateli/uživateli.

Zatim

Citovat příspěvek

Epson 7800 vs. Canon W6400 pg

12:29:11 30.11.2006

Zdravím,
prosím o názory těch, kteří k tomu mají co napsat :-). Zvažuji jednu z tiskáren Epson 7800 nebo Canon W6400 pg. Obě mají svoje přednosti. Předností Canonu je cca o 35.000 Kč nižší cena. Předností Epsonu je kvalitnější tisk, odolnější pigmenty a levnější náklady na tisk. Finance jsou pro mne to podstatné, protože je dám dohromady jen na Canon, ale zase bych nerad později litoval, že jsem zvolil špatně. Tiskárna nebude ve stálé permanenci, převažovat budou jednorázové občasné zakázky. Do které jít?
Prosím o názory do pranice. Díky Kedart

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: