Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

tiskarna OKI C3100

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: tiskarna OKI C3100

Autor: AZG

22:42:25 22.08.2011

Drak_Hav Napsal:
-------------------------------------------------------
> Právě vyzkoušený funkční postup na SW resetování
> toneru a válců u OKI 3200n:
>
>
> 1. Zapněte tiskárnu za současného stisknutí
> tlačítek pro pohyb v menu "+" a "-".
> 2. Na displeji se zobrazí "OKI USER".
> 3. Najeďte v menu na položku "Engine Dialog Mode".
> Stiskněte ENTER.
> 4. Zobrazí se "Diagnostic Mode xx.xx.xx S-Mode".
> 5. Najeďte v menu na položku "NV-Ram initial".
> Stiskněte ENTER.
> 6. Zobrazí se "NV-Ram- Initial Table 1".
> 7. Stiskněte současně tlačítka "ONLINE" a "ENTER"
> a držte je asi 10 sekund než se zobrazí "Executing
> Reset".
> 8. Vypněte a zapněte tiskárnu.
>
> Všechny ukazatele budou nastaveny na 100%

Dík, funguje to i u C5400 a C5200 :) :) (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Radek N

10:21:04 26.07.2011

Mně se při tisku po instalaci OKI MC350 (síťová instalována jako místní tiskárna > s novým TCP/IP portem) objevila stejná hláška. V tomto případě jsem si ale za to mohl sám, protože jsem zadal špatnou IP adresu. Po její změně už nebyl problém.

Citovat příspěvek

Autor: Jiří Halva

11:22:27 20.01.2011

Dobrý den,
snažím se zapnout OKI C3200 do sítě pomocí tiskového serveru linksys WP554G. Vše se nainstaluje, tiskárnu PC najde ale vždy, když něco dám vytisknout tak se zobrazí hláška "Tiskárnu nelze připojit k portu LPR". Při zapojení přímo do PC tiskárna tiskne bez problému. Nesetkal jste se s tímto někdy někdo? Nevíte čím by to mohlo být?
Děkuji za jakoukoliv radu.

Citovat příspěvek

Autor: Drak_Hav

17:01:05 05.01.2011

Právě vyzkoušený funkční postup na SW resetování toneru a válců u OKI 3200n:

1. Zapněte tiskárnu za současného stisknutí tlačítek pro pohyb v menu "+" a "-".
2. Na displeji se zobrazí "OKI USER".
3. Najeďte v menu na položku "Engine Dialog Mode". Stiskněte ENTER.
4. Zobrazí se "Diagnostic Mode xx.xx.xx S-Mode".
5. Najeďte v menu na položku "NV-Ram initial". Stiskněte ENTER.
6. Zobrazí se "NV-Ram- Initial Table 1".
7. Stiskněte současně tlačítka "ONLINE" a "ENTER" a držte je asi 10 sekund než se zobrazí "Executing Reset".
8. Vypněte a zapněte tiskárnu.

Všechny ukazatele budou nastaveny na 100% :)

Citovat příspěvek

Autor: AZ4

0:40:46 23.11.2008

Dovolím si přispět, třeba to ještě někomu pomůže.
Mám OKI 3100. V barevných tonerech není "detektor" toneru. V původním černém asi taky nebyl, ve vyměněném černém už je. Po pokusu o doplnění černého (nebyl ještě prázdný) se objevila hláška "chyba toneru". Nepomohlo ani opětovné ubrání prášku. Osadil jsem nový a ten nefunkční vysypal a kuchnul. Našel jsem tam zmíněnou "kliku" pro detekci množství a ovládání pohybu bílé clonky, na kterou svítí reflexní čidlo.
Popisuje ji majo, dík za potvrzení mého "objevu".
Podařilo se mi oživit a použít už i tu doplněnou kazetu tak, že jsem na ni nahoru na pravé straně nad onou klikou umístil a přilepil oboustrannou páskou malý silný magnet (váleček cca 5mm dlouhý asi 12mm), který ji přidržuje v horní poloze, ale nebrání jí v pohybu od pohonu při rozcvičce po zapnutí. Tak se mi povedlo ošálit detektor černého toneru.
Barevné zásobníky jsem jen dosypal práškem, tam čidla nejsou. Ale to až se postupně objevovaly hlášky "dochází modrý toner" a pak "modrá je prázdná", postupně u všech barev. Ale je tam sw volba "ignorovat" a po jeho označení pak už tiskárna tiskne bez problémů až do nového vypnutí a zapnutí.

Pokud po zapnutí provádí delší "rozcvičku", je to známka, že tam toner je a bude tisknout. Když se rychle uklidní, blikají na ní LED a po pokusu o tisk oznamuje "chybu černého toneru". To jen v případě, že tam není ten magnet nebo je špatně umístěný. Místa je tam pro něj dost. Asi by to šlo uplatnit i u těch barevných kazet, ale já tam mám ty původní bez čidel a zatím to nijak neprotestuje, na reflexní čidla barev žádné pulzy nejdou.

Netuším, jak dlouho to takto bude fungovat, zda to nezačne časem hlásit i nějaké chyby barevných kazet. Tiskárnu používám poměrně málo, odhadem nějakých 10 tisíc stran vytiskla. Hlavně barevný text a semtam obrázky, ale poměrně hodně stran černobílého textu. Zatím funguje, ale v žádném případě nehodlám kupovat originální barevné tonery za cenu vyšší, než dnešní ceny nových tiskáren. Mají ty ceny poněkud ulítnuté.

Citovat příspěvek

Autor: mii

22:22:49 08.08.2008

IvoL: To na co myslim je uz celkom mimo temy tohoto vlakna, nechajme to tak, majitelom C3100 to nepomoze...

Citovat příspěvek

RE: tiskarna OKI C3100

Autor: IvoL

7:17:02 08.08.2008

mii: teď jste mě dostal - opravdu jsem vůbec nepochopil co se snažíte sdělit - tedy máte
hmatatelný důkaz že opravdu nevím vše ( i když já jsem to netvrdil ), jen si nejsem jistý,
jestli toto není závada spíše na vysílači. Možná je to jazyková bariéra ( i když já měl ještě
"slovenčinu" ve škole i s gramatikou ), ale fakt mi vaše věta smysl nedává. Můžete zkusit
nejdříve projít svou původní myšlenku ( byla-li nějaká ) a pak sdělit znovu nejlépe v návaznosti
na předcházející příspěvky.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

23:40:04 07.08.2008

Ivol: myslism ze to pisete o niekom inom... :-)

Citovat příspěvek

RE: RE: tiskarna OKI C3100

12:18:38 28.05.2008

jo jo, hezká doba bez čipů :-)

takže, ať nematu, opravdu netuším, jak funguje konkrétně C3100 a koupit už se pár let nedá. Pro
ty co by si naivně mysleli, že novější typy stejné řady jsou na tom podobně, tak C3400 co mi tu
leží čipy má a pro šťouravé můžu dodat i výrobce
http://longgo.en.ec21.com/product_detail.jsp?group_id=GC02747412&product_id=CA02747682&product_n
m=Sell%20OKI-3300%20Toner%20Chip . Předpokládám, že typy s číslem menším jsou ty šťastné "bez"
.... a ty vyšší asi "s" :-)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: RE: tiskarna OKI C3100

Autor: blackra16bit

2:36:36 28.05.2008

dovoluji si nesouhlasit, tonery čipované nejsou, a fyzická kontrola množství prášku je prováděna opticky bílým praporkem na zámku toneru. Pouze první zaváděcí tonery tuto kontrolu nemají a jsou určeny především pro naplnění válcové jednotky tonerem a po najetí cca 1000 výtisků začnou hlásit výměnu.

Citovat příspěvek

8:08:27 16.01.2008

a ještě pro úplnost k "startovacímu množství toneru". C3100 se začala prodávat za necelých 20
tis. bez DPH, v roce 2004 došlo ke slevě na cca 16 tis. a nakonec se prodávala pod 10 tis.
Podobně se vyvíjela i C5100 od cca 25 až na konečných něco přes 10 tis. ( no a to při tonetech
za 11 tis. asi bude problém "jiného balení" :) )

pro mii: bludy zásadně nepíšu a až nějaký najdete ( tedy ne že potkáte někoho kdo s Vámi
souhlasí, ale opravdu najdete blud a nejlépe ne rok starý, protože kdyby jste četl od začátku,
tak píšu, že modely zásadně změnili chování i vrámci jedné řady a C3100 se dělala asi 5 let )
dejte vědět konkrétně. Že nesouhlasím s Vašimi nesmysly v jiných vláknech je asi jiný příběh.
Problém je, že si silně odporujete v tom jak se Vaše 3200 chová když v jedné diskuzi tisknete s
prázdnýmo barevnými tonery a jinde to nejde ošidit, když tvrdíte jednou, že startovací tonery
nemají měření množství a proto jdou dosypat a jinde že to nejde ...... s tím se prostě těžko
souhlasí nebo nesouhlasí když v tom nemáte jasno.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

6:16:33 16.01.2008

mii: tedy z praxe

koukám na C3400 ( jeden z posledních kusů série, tedy možná ne 100% stejný jako ty co se
dodávaly před rokem ) má opravdu náplně na 500 str.- a netají to! v manuálu, popisu produktu u
prodejců i stránkách OKI, všude se to bez problému dočtete. Problém je jen to, že právě teď mi
hlásí 699 barevných + 61 mono stránek a to dost odporuje teorii o soft. počítadle, které to při
pětistovce zastaví :)

5100 mám vedle ve skladu ( ojetou ) a součásti balení byly startovací cartr. na 5000 str. - ja
je viděl a tiskl na nich, válce neměly počítadlo, ale pamatoval si to stroj a když jsme
přehodili válce z 5200 do 5100 ( a opačně ) hlásilo to stále stejné číslo ( i u toneru, tedy
5100 i 5200 jen soft. počítaly ). Nikdy se nazastavily a tiskly dál i "bez toneru". Protože 5200
( opět s plnými tonery běžně prodejnými ale "malými" )nebyl vyšší typ, ale následující, je víc
než pravděpodobné, že žádná 5100 se speciálními cartr. a měřidlem ..... nikdy vyrobeny nebyly.
( leda že by pro slovenský trh existoval typ s odlišnou konstrukcí - ale i to je doooost
nepravděpodobné )

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

1:36:46 16.01.2008

To IvoL:
tak tu mate presny popis toho comu vy nechcete verit...

PS.: ak sa uz rozhodnete nejaky prispevok do diskusie tak si najskor overte skutocnosti... Plati aj pre ostatne vlakna, toto nieje vas prvy prispevok kde pisete bludy... a tu prvu vetu snad mate niekde ulozenu a nakopirujete ju kazdemu... vy skratka potrebujete byt za kazdu cenu chytrejsi...
(td)

Citovat příspěvek

Autor: majo

22:12:57 20.12.2007

Trochu teorie potvrdenej praxou.

OKI 3100_3200_5100 maju pri zakupeni nainstalovane tzv. startovacie cartridge. Stroj je naprogramovany tak ze vie aku kapacitu maju tieto naplne. Tieto naplne nieje mozne repasovat. Je potrebne zakupit nove naplne, ktore je mozne bez problemou repasovat. Tieto naplne vsak uz maju vsebe nainstalovany senzor na detekciu tonera a nieje to nic drahe ani zlozite. Jedna sa o mechanicku paku vo vnutry toneroveho boxu, ktory je vyvedeny do modrej casti tonera. Pri pohlade z boku vidno v modrej casti otvor, v ktorom sa v urcitych intervaloch zobrazuje biely stvorcek. Podla frekvencie zobrazovania sa tohto bieleho stvorceka stroj detekuje (prostrednictvom fotosenzora) stav tonera. Cely system je zalozeny na gravitacii. Paka vo vnutry tonera je pohanana cez hlavny nahon a rotuje vonutry tonera po jeho obvode. Zostrojena je tak, ze ak sa dostane do najvyssieho bodu svojej drahy posobenim vlastnej vahy sa preklopi a "predbehne svoj nahon". Kedze dole sa nachadza toner paka na neho dopadne a caka kedy ju "nahon dobehne" aby ju silou pretlačil cez toner. V pripade, ze dosiel toner paka z najvyssiej polohy spadne do svojej najnizsiej polohy okamzite. Pri svojom pohybe paka aktivuje uz spominany biely stvorcek, ktory sa hybe v otvore na boku modrej casti tonera. Zmenou casu medzi najvyssou polohou a najnizsou polohou stroj detekuje stav tonera. Neodporucam "amaterom" prevadzat repasaciu tonerou, kedze samotny proces pozostava aj z odstranenia tzv. odpadoveho tonera. Tento toner je potrebne odstranit, v opacnom pripade moze dojst k upchatiu odpadovej casti a naslednemu poskodeniu zobrazovacej jednotky.

Novsie modely ako C5600... pracuju na principe bezkontaktneho chipu na pomocou indukcie.

Zobrazovacie jednotky (valcove jednotky) funguju na principe digitalneho pocitadla. Ako bolo spomenute valcova jednotka obsahuje poistku, ktora po zalozeni detekuje stroju, ze sa jedna o novy valec. Nasledne po self teste stroj odpali poistku vyssim prudom ako je jej nominalna hodnota a vymaze digitalne pocitadlo tlaciarne pre kokretny valec.

Citovat příspěvek

Re: RE: tiskarna OKI C3100

Autor: lubosn

16:30:26 16.12.2007

Ahoj a ten navod na oklamanie snimacov by fungoval aj u 3400?

Citovat příspěvek

Autor: neznámý

23:22:20 13.06.2007

Práškový toner do OKI C3200 prodává firma COMPS (www.comps.cz).

Citovat příspěvek

Autor: Merci40

23:02:34 07.03.2007

Ahoj Láďa,
Pripomínam že mám C3200, neviem či C3100 je to isté...

Dá sa to nájsť na nete.
Skrátka: Valec sa resetuje malou poistkou, ktorá je priamo v novom valci, keď ho založíš, pri inicializácii tlačiareň "púšťa" nejaký prúd cez túto poistku - keď tam je tak to vyhodnotí ako nový valec a resetuje počítadlo. Pozri odkazy:
[url]http://printerdoctor.com/okidrumkit.htm[/url]
[url]http://www.agawa.pl/opisy/opis.asp?idt=23642_eng[/url]

Problém pre mňa bolo zohnať tú PICO poistku, dosť veľa za ňu ináč pýtajú, tak som to skúsil s obyčajnou tavnou sklenenou - rýchla F 125mA. Nechcelo sa mi rozoberať valec (aj keď dá sa aj to), tak som to vyriešil 2 kúskami vodičov, pripojil som ich na kontakty čo trčia s tlačiarne (vpravo, tam kde sa po založení valca s tonerom nachádza modrá páčka), pripojil poistku cez ampérmeter. Po zapnutí narastie prúd, poistka "vyletí" a tlačiareň prestane hlásiť že skončila životnosť valca.
Mimochodom, podobne sa to dá aj s zapekacou jednotkou (fuser unit), len je to trošku komlikovanejšie, ale mám to vyskúšané.
Snáď to pomôže...

P.S.: Skúšal som to preto, lebo už som do tej tlačiarne investoval nemalé finančné čiastky za valce a tonery - teraz by som mal vymeniť už úplne všetko... Lenže kúpiť všetko nové, no na to sa môžem vykašlať, za tú sumu už radšej kúpim úplne novú tlačiareň... a túto zoderiem pokiaľ sa dá ... :D

Citovat příspěvek

Autor: Láďa

23:49:24 06.03.2007

Ahoj Merci40
můžeš mi prosím poradit, jak resetovat ty válce? nerad bych je všechny měnil, teda Ty barevné, černý jsem už vyměnil.
Díky moc L.

Citovat příspěvek

Autor: Merci40

23:44:47 06.03.2007

mii:
Mám doma C3200, doteraz nebol problém. Mám na nej vytlačených cca 60000 strán prevažne v BW, 2x výmena BW valca a veľa BW tonerov.
Teraz som riešil skúsiť resetovať obrazový aj zapekací valec (bez ich výmeny), po dlhšom hľadaní a skúšaní sa mi to podarilo, zatiaľ tlačila pekne - tie moje valce vydržali už toho veľa.

Viem že sa dá toner dosypávať, našiel som aj postup ako oklamať tie snímače množstva toneru (biely papier) - ale to mi nejako nefunguje.
Mám teraz nový BW toner, prázdne farebné tonery (všetky), po zapnutí sa tlačiareň tvári ako by mala fungovať, po odoslaní úlohy začne prijímať dáta a potom sa prepne do stavu OFFLINE (samozrejme Status Monitor hlási prázdne tonery).

Môžeš poradiť ako sa ti podarilo donútiť ju pracovať aj s prázdnymi CMY zásobníkmi ?

Nevie niekto poradiť kde reálne zohnať toner. prášok na dosypávanie?

Citovat příspěvek

Autor: Láďa

1:01:56 05.03.2007

Ahoj všem,
taky mám C3100 a už mi to hlásí ojeté válce a prázdné tonery uf :-) hrozná cena za výměnu, neexistuje nějaká levnější varianta než originální tonery? o válcích ani nedoufám :-)
díky

Citovat příspěvek

2:20:36 23.01.2007

mii:
Tak nevím, jestli máme na mysli totéž, ale jako "startovací" používá OKI u "malých"
tiskáren standardní malokapacitní tonerové kazety - nejsou nijak speciální. Měřit váhu
nebo množství prášku s konzistencí tekutiny v plastové volně uložené kazetě je šílenost a
mechanický snímač by byl dražší než ten prášek uvnitř. Zkoušel jsem se mrknout na návody a
servisní manuály k C3100 a i tam hovoří pouze o "tonerovém čidlu" s tím, že ho popisují
jako běžný resetovací čip, který vynuluje soft. počítadlo tiskárny. Myslím, že kdyby
dokázali měřit množství toneru, jistě by se alespoň v servisní knize ( pokud ne přímo na
letáčku ) pochlubili.

Nicméně pokud je to od známého nevidím důvod proč to prostě neodzkoušet. :)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

tiskarna OKI C3100

1:41:01 23.01.2007

IvoL:
sam som bol tym "technickym zarakom" - mechanickym snimacom urovne toneru prekvapeny... Ale startovacie tonery ho nemaju! Je to zrejme riesene softverovo - ci je tam srartovaci alebo uz normalny... Skratka asi odpocita pocet stran a potom menit... Vdaka tej "vahe" ide ale celkom jednoducho robit refil kartridzi - jednoduchym dosypanim toneru...

Tu svoju okinu trochu predsa len poznam... Potreboval som vyriesit oklamanie tych snimacov, najskor som si myslel ze to bude riesenie jednoduche, ale az po niekolkych hodinach laborovania bolo uspesne... :-) Pouzivam ju uz len v BW rezime..., s prazdnymi CMY kartridzami... BW tlaci celkom pekne...

Citovat příspěvek

0:03:54 18.01.2007

mii:

- neviděl, ale věřte, že o ni vím víc než vy když u ní sedíte protože OKI své zvyky nemění
:)

- jelikož sám výrobce uvádí jiné tonery pro 3100 a 3200 i jiné válce ( kde by snad nějaké
čidlo mohlo být ) http://europe.oki.com/binaryData/13570/ConCat06_V1.pdf netvrdil bych, že
je to totéž

- viděl jsem tiskárnu C5100 - tedy dvě tyto tiskárny vyrobené cca 0,5 roku za sebou s
jiným konektorem na připojení žehličky ( což udivilo i servis )a zcela jinak se chovajícím
firmware. C5200 se dokonce jinak chová ojetá u připojení přes síť a jinak přes USB, takže
za tím, že dnes neplatí co platilo včera a nejen změna čísla ale i měsíce výroby může
změnit stroj si celkem stojím :)

- mechanický snímač množství toneru by byl technický zázrak ( tedy plynule funkční snímač
). Pokud by tam skutečně byl, pak by po nasypání startovacího toneru okamžitě zahlásil, že
má málo :) Jestli je to snímač ( řekněme dvou až tří polohový přepínač ) typu mám-nemám
pak se dá ošidit a opět je vyhráno, ale proč plýtvat bakelitem, kde vystačíte se softem
:)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

22:51:07 17.01.2007

IvoL: videl ste tu tlaciaren niekedy?? Mam 3200 a je tam mechanicky snimac mnozstva toneru... je to nastupca 3100 pochybujem ze by to na nich riesili odlisne...

Citovat příspěvek

20:05:37 12.08.2006

Nechovají se všechny stejně. Starší verze bude před každým tiskem hlásit, že
dochází toner a příp. občas zahlásí ojeté válce, zastaví se a po otevření a
zavření krytu bude pokračovat v tisku. Zajděte se na ni podívat fyzicky a
dejte tisk bez tonerů ( tedy s prázdnými! ). Když "vytiskne bílý papír" tak
bude tisknout i jen černě. Tonery jsou čipované a při výměně resetují
počítadlo, fyzická kontrola prášku tam není :-).

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

tiskarna OKI C3100

Autor: JiriGaube

18:28:56 12.08.2006

Dobry den. Znamy mi nabizi zdarma tiskarnu OKI C3100, s vyjetymi tonery. Rad bych vedel, jestli by mi fungovala jeden toner. Ze bych si koupil jen treba cernou. Diky.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: