Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Scan malé fotky a tisk velkého obrazu?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Scan malé fotky a tisk velkého obrazu?

Autor: qq_sk

8:56:44 08.09.2011

Nie som na to vobec odbornik ale myslim si,navrhari tlaciarne a papiera sa snazia davkovat farbu tak, aby to ze bolo tlacene malyckymi kvapockami (pripadne s nejakym dpi,co asi nie je to iste?) bolo prostriedkom k vykresleniu detailov a jemnych farebnych prechodov, ale zase tak husto ze predsa k istemu splynutiu susednych pride a preto by sa asi nedalo to takto rekonstruovat a matematicky to porovnavat. A tie papiere kde je viditelny raster (mozno na predlohe efektny) cele to zvacsovanie asi stazuje, aj ked da sa zrejne zapnut nejaka funkcia, ktora s tim pocita a ciastocne eliminuje?

Citovat příspěvek

Autor: Martin_Strnad

7:48:23 08.09.2011

Mohl by nekdo jeste zkusit osvetlit jak to funguje?

Pokud je napriklad puvodni fotka vytisknuta v 200DPI a ma rozmery 13x18cm tak jak je mozne ze ji scaner prevede do PC treba v rozliseni 1200DPI? On si nejakou interpolaci zhusti ten pocet bodu?

Citovat příspěvek

Autor: qq_sk

3:16:40 08.09.2011

Chce to jednoducho vyskusat, sam som sa cudoval ako dobre dopadlo uz pred rokmi podobne zväcsovanie (z 13x18 cm na A3) mozno bude vhodne to trochu upravit, avsak na 1m x 0,8m sa pozera s odstupom, asi zaleri aj na technickej kvalite predlohy aj na motive

Citovat příspěvek

Autor: radimv

0:11:12 08.09.2011

ad "Přijde mi to na jednu stranu nelogické takto z malé fotky udělat velkou na druhou jsem se díval, že se dá koupit scaner z rozlišením třeba 4800 x 9600 čili z toho by se dal vytisknout velký obraz v 200DPI?"

- skener obvykle nasnímá maximálně pouze ty informace které jsou k dispozici...
/situace je obdobná jako když máte k dispozici polní cestu a přitom si můžete koupit silniční bicykl pro rychlosti nad 100 km/h

Každopádně neni problém na současných tiskárnách bezpečně vytisknout obsah dat při 200 dpi.

Zatim

Citovat příspěvek

Scan malé fotky a tisk velkého obrazu?

Autor: Martin_Strnad

17:09:44 07.09.2011

Zdravím,

Chtěl bych oscanovat fotku, která je velká cca jako formát A5 do vysoké digitální kvality a následně ji vytisknout na obraz ve velikosti třeba 1m x 0,8m.

Je možné tímhle postupem vlastně původní malou fotku transformovat do velkého obrazu? Přijde mi to na jednu stranu nelogické takto z malé fotky udělat velkou na druhou jsem se díval, že se dá koupit scaner z rozlišením třeba 4800 x 9600 čili z toho by se dal vytisknout velký obraz v 200DPI?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: