Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jak naskenovat středoformátové diáky

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Předmět:

Příspěvek:

*AGGRESSIVE* O:-) :-/ :-P *BLUSH* *BYE* :'( *DASH* 8-) *DRINK* :-| *THUMBUP* *SOS* *KISSED* :-* *OK* *SECRET* *STOP*

Pohlaví:

Muž, Žena

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Re: Jak naskenovat středoformátové diáky

Autor: CtiborH

12:44:10 08.05.2010

Až vyzkoušíte Hasselblad Flextight X5 a porovnáte s jakýmkoli v současnosti vyráběným případně hodně dobře servisovaným skenerem potom, poznáte co je profesionální sken. Hodnotit lze vždy
až po porovnání. CH ;)

Citovat příspěvek

Autor: Josef001

19:33:57 06.08.2009

Skenování na Flextight X5 je v Praze dostupné, ale za 80 nebo 100 Kč/políčko je to na občasné skeny pro velkoplošnou fotografii. Pro skeny negativu na web nebo menší formát stačí Canon 8800F za pár tisíc. Nechával jsem si skenovat 6x4,5 u foto Škoda, jako náhledy to šlo, jinak to nemá smysl na automatiku a do 8 bitů skenovat. Já jsem šel do skeneru EPSON V700 a maximální spokojenost, 16 bitový TIFF je myslím základ. Pokud si někde necháš naskenovat 20 filmů, pak už je lepší skener koupit (tedy pokud ti to někdo nebude dělat za 5 korun políčko)

Citovat příspěvek

Autor: Petrpo

9:07:52 06.08.2009

Taky si myslím, že když L. Kamarád je spokojen s LS 9000, tak já bych mohl být taky :-) Nicméně, pokud je velký rozdíl v kvalitě v porovnání s bubnovým skenerem, tak bych raději skenoval na bubnu.

Nový skenr kupovat nebudu. Zatím si to budu nechávat skenovat (lidí nabízející skenování na LS9000 je celkem dost). Pak uvidím, kolik toho za rok naskenuju a jestli by se mi koupě vyplatila. Určitě bych koupil jetý. Na ebay se pohybují cca za 1600 USD. Ale zase kupovat jetý a ještě třebas z USA je asi celkem riziko... :-) Na druhou stranu bych měl volnost při tvorbě (skládání více expozičních variant, apod...)

Citovat příspěvek

Autor: Jarouš

23:45:43 05.08.2009

Jestli máš na Nikon LS 9000 peníze, tak buď rád, že se ještě dá bez problémů sehnat, nepřemýšlej a rychle ho kup. Budeš velmi spokojený a hlavně, budeš ho mít doma a skenovat si sám, což u těch ostatních variant asi nepřipadá v úvahu. Když je Nikon dobrý pro L. Kamaráda, pro Tebe by mohl být taky, že jo ;). A v těch stínech zas až tak propastný rozdíl nebude, to se dá pořešit několika rozdílnými expozicemi a složením v počítači, jako to dělá i pan Kamarád. Ale to už budeš dosti náročný fotograf a jedna expozice by Tě neuspokojila ani z bubnu. Ten rozdíl v denzitě bude tak malý, že na něj bude stačit vytažení stínů v jakémkoliv průměrném editoru. Jinak výrazně levnější je plochý Epson V 750Pro a střední formát rozhodně neskenuje špatně, možná bys byl příjemně překvapen :). Samozřejmě, Nikon to není...

Citovat příspěvek

Jak naskenovat středoformátové diáky

Autor: Petrpo

23:20:05 05.08.2009

Dobrý den,

začínám intenzivně fotit na střední formát 6 x 4,5, především na velvii 50, ale i občasně na fuji pro 160 s. Mám doma již pár políček, které bych si chtěl naskenovat na větší formát cca A2,A1. Jelikož o skenování nevím téměř nic (pouze něco málo co jsem si přečetl na netu), chtěl bych Vás požádat o radu, jakou "technologii" bych měl použít a proč. Vybírám z:

- Nikon LS 9000 (skeny z tohoto skeneru jsem viděl na výstavě p. L. Kamaráda, podle mne by toto mohlo být dostačující - neviděl jsem však skeny z bubnu :-))
- Bubnový skenr jako např. Linotype-Hell Chromagraph S 3400, viz. http://www.forma.cz/site/index.php?option=displaypage&Itemid=14&op=page&SubMenu=14 (docela dost drahé :-(, na druhou stranu asi kvalitní :-)), údajně lépe "vytáhne" u velvie stíny)
- Flextight X5 - údajně se vyrovná / předčí bubnové skenery (prý velmi dobrý na skenování kinofilmu, horší pro středoformát - údajně nikon LS 9000 je pro středoformát lepší, prý taktéž zvýrazňuje zrno :-()

Předem moc děkuji za případné reakce.
S pozdravem
Petr

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: