Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Konica Minolta DiMAGE Scan Elite 5400 II - inkompatibilita s Windows Vista - poradí mi někdo?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Konica Minolta DiMAGE Scan Elite 5400 II - inkompatibilita s Windows Vista - poradí mi někdo?

Autor: Zenon Plech

9:06:38 21.02.2012

Včera jsem připojil k Win 7 x32. Našel, detekoval dokonce i typ bez jakéhokoliv driveru. Zkusil jsem Vuescan, ale výsledky byly hrozné. Našel jsem původní SW Easy scan a vše zafungovalo. Bez problémů.
Jo, perlička: ty Win 7 jsou pod VMWare.
Problém nastal dnes - scanner sice svítí ale je mrtvý - USB nedetekuje připojené zařízení.... vítě nekdo o opravně?
Díky
Plech

Citovat příspěvek

Re: Konica Minolta DiMAGE Scan Elite 5400 II - inkompatibilita s Windows Vista - poradí mi někdo?

Autor: sofa

21:40:45 21.03.2011

zdravim, ja mam minolta scan multi pro a tiez som mal podobny problem, najnovsia verzia vuescanu to vyriesila, skener dokonca bezi na vistach x64. neviem ako je to s 5400 ale malo by to bezat aj s nou, treba prekontrolovat supportovane skenery.
viem ze pises ze sa ti investovat nechce do vuescanu, kazdopadne ine riesenie ako preinstalovat system neexistuje..

mam inu otazku, neviete mi niekto poradit kde by som mohol najst v prahe niekoho kto taketo starsie skenery opravuje? vopred dakujem..

Citovat příspěvek

Autor: count

17:44:44 18.02.2011

Něco mne napadlo, ale nejsem si jist, jestli to 100% platí, natož ve Vistách. Ve Windows7 lze v nouzi systém spustit v módu WinXP, čili jde používat v tomto módu inkompatibilní aplikace. Nepodporují něco podobného už Visty? Možná by problém šel vyřešit tímhle způsobem. Pokud tomu tak není, pak doufám, že mne neproklejete...

Citovat příspěvek

Autor: fotonemeskal.cz

21:30:53 13.02.2011

Ahoj Pepo,
jak jsi dopadl ??? Já mám KM DUÁL IV a mám zrovna stejnej problém. Mám ten skener několik let a asik 30snímků s ním uděláno. Potřeboval bych ho zrovna pro DIA a nejde nainstalovat na VISTU. Přetím jsem ho měl na XP prof. ale nedávno jsem nechal smazat a přeinstalovat PC a nejde to na ty XP nainstalovat.
Byl to asik dobrej typ a proto něco zkouším s tím.
Dík Lukáš Nem.

Citovat příspěvek

Autor: Rastislav Sorman

22:50:55 14.06.2010

zdravim,
pokial by sa vam tento problem nepodarilo vyriesit a ten scanner by bol nevyuzity, tak by som ho od vas odkupil.

Som "fanusik" Minolta vyrobkov, sam nejake vlastnim a su to skvele vyrobky, tak preto.

Ale ak sa vam to podari rozbehat, tak si myslim, ze je to velmi dobry scanner a budete mat z neho este vela radosti.

Citovat příspěvek

Konica Minolta DiMAGE Scan Elite 5400 II - inkompatibilita s Windows Vista - poradí mi někdo?

Autor: Josef Frýdl

10:52:41 06.04.2010

Výtah z komunikace s jedním servisním střediskem:

5.4. Můj dotaz:
Dobrý den, obracím se na Vás s velkou prosbou:
Po pořízení nového notebooku s operačním systémem Windows Vista 33 bitová verze již nemohu pracovat s nedávno zakoupeným skenerem Konica Minolta Dimage Scan Elite 5400 II. Příčinu vím, ovladače tohoto skeneru pro OS Windows Vista nejsou v instalačním softwaru skeneru k dispozici.
Kupovat si za 35 nebo 100 USD aplikaci Hamrick Vuescan se mi příliš nechce, stejně jako se mi nechce podobné částky dávat za aplikaci Lasersoft Silver Fast. Obojí řešení je doporučováno v různých diskusních fórech na Internetu.
Rovněž by snad bylo možné vytvořit nový soubor minolta.inf a tím nahradit jiný systémový soubor - viz např. http://www.fixya.com/support/t872019-minol...lite_5400_vista
Na tento zásah si ale zatím netroufám .... Mohli byste mi prosím poradit, jak tuto situaci řešit?
Děkuji Vám předem za odpověď a za pomoc.
Se srdečným pozdravem, ....

6.4. Odpověď ze servisu: Dobrý den, skener je bohužel kompatibilní pouze s garantovaným softwarem viz. www.konicaminoltasupport.com
Kompatibilní je max. s Windows Xp. Vista v kompatibilitě uvedena bohužel nejsou. S přátelským pozdravem ...

6.4. Má odpověď: .... děkuji za informaci, o té kompatibilitě, resp. inkompatibilitě jsem věděl, potřebuji ale tu situaci řešit, co byste doporučoval? Přeinstalovat operační systém? U notebooku je to ale verze OM, tam změna OS bude asi obtížná. Jak se díváte prosím na ty návody na řešení situace na té stránce http://www.fixya.com/support/t872019-minol...lite_5400_vista? Zejména na ten, co doporučuje upravit příslušný informační soubor? Děkuji za ochotu a srdečně Vás zdravím, ....

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: