Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Digitalizace archivu negativů nebo koupit levný skener?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Digitalizace archivu negativů nebo koupit levný skener?

Autor: Juhele

13:23:14 16.01.2011

dík,
nakonec jsem došel k obdobnému závěru a negativy si nechal naskenovat. Část jsem zkusil u Fotolabu (měli nějakou cenovou akci) - skenujou sice jen cca na 3Mpix a naskenujou vždycky celý proužek (5 nebo 6 snímků) bez možnosti výběru, ale bylo to zase za slušnou cenu, navíc s ohledem na kvalitu některých fotek z dovolené a požadavkem, aby to šlo prohlédnout na Full HD televizi, a maximálně na tisk malých fotek (což je jen hypotetická úvaha), se to ukázalo plně dostačující.

Fotky, u kterých jsem chtěl lepší kvalitu, sem nakonec odnesl do těch Digitálních vzpomínek - kde naopak není problém říct, která políčka chci naskenovat a která nikoliv. A ohledně výsledků jsem si rozhodně nemohl stěžovat.

To samodomo řešení je sice fajn, ale jednak nemám mikrosklíčko a ani ty serepetičky na odpal blesku takhle na dálku, takže je to mimo hru. Teď už ani za chvíli nebudu mít co skenovat, neb už mám skoro celý archiv digitálně. :D

Citovat příspěvek

Autor: Decibel

12:11:34 16.01.2011

lacne skenery su uplne na hovno s prepáčením, použiteľné veci sú od Canon 8800F a pod. vyššie Skúšal som to na obyč. skeneri a bolo to zlé...

oveľa lepší ako lacný skener je už určite toto:

http://jozefpeniak.blogspot.com/2011/01/skatula-od-topanok-namiesto-skeneru.html

:D

Citovat příspěvek

Autor: Jan Sequens

11:55:27 18.08.2009

Dobrý den,

kromě nízkého dosažitelného rozlišení má skenr jistě velmi malou denzitu a naskenované snímky budou ploché, bez kvalitní kresby. V praxi velice podstatnou vadou je pak prach a škrábance, které jsou zejména na starších snímcích velmi patrné a rušivé, a jejichž odstranění skenr neumožňuje. Dalším faktem, který si člověk ne vždy uvědomí, je, že skenování takového archivu na vlastním skeneru představuje další desítky hodin poměrné dost nudné manuální práce.

Podívejte se na naše stránky (http://www.digitalnivzpominky.cz/skenovani-diapozitivu.php), nabízíme například skenování v rozlišení 1770 × 1180 px s ICE (velmi účinné odstranění prachu a škrábanců, viz ukázky) na skeneru Nikon Coolscan 5000 ED při ceně 7 Kč za jedno políčko. Ukázku několika naskenovanývh snímků poskytneme zdarma.

Citovat příspěvek

Digitalizace archivu negativů nebo koupit levný skener?

Autor: Juhele

14:50:47 23.07.2009

Zdar,
rád bych se zbavil většího množství negativů, které se mi válí ve skříni a digitalizoval je.

Řeším, zda si to nechat někde udělat (koukal jsem zatím třeba na Ultralab) ale zdá se, že to vyjde dost draho.

Jsou to všechno normální amatérské fotky z Praktiky, Canonu A35F, později i Eosu 3000, tématický mix - dovolená, kytky, příroda. Je toho tak možná 20 filmů a víc, něco ještě černobílé, ale většina barevná. Foceno na staré filmy ORWO (čb), barevné fotky na běžné Agfy a Fuji citlivosti obvykle 200.

Napadlo mě, zda se nevyplatí koupit nějaký levný filmový skener tohoto typu:
http://www.alza.cz/skener-filmu-eu3c-filmscan35-d101646.htm
což vyjde na necelé 2000 a má to skenovat v rozlišení 1800dpi - "poskytuje výstup v rozlišení 2560x1920"

Co si o tom myslíte? Máte někdo něco podobného?

dík

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: