Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

CanoScan 8800F vs. Epson V500

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

dotaz na canoscan 4400F

Autor: Trojka

18:13:56 30.10.2010

Dobrý den.
Pro WIN7 mám ovladač Canoscan Toolbox 5
Při skenování pro OCR hlásí Nelze skenovat, zkontrolujte, zdali je na disku dost místa.
Toto hlásí i při normálním skenování pro uložení , kdy není zvolena možnost Zobrazit ovladač skeneru.
Prosím o vysvětlení.
Děkuji

Citovat příspěvek

Re: CanoScan 8800F vs. Epson V500

Autor: Michal Kabát

3:26:46 22.04.2010

Zdravím všechny, nevím, zda je to relevantní, ale když už tady o tomhle scanneru diskutujete...

Mám tady jeden Canon CanoScan8800F se zárukou od 21.4.2010, vyhrál jsem ho v soutěži a myslím, že je to pro mě zbytečnost...
Kdyby někdo uvažoval o koupi, tak se kdyžtak na mk.inzeraty@gmail.com

Citovat příspěvek

Autor: radimv

23:41:38 30.01.2009

I já preferuji v plochých skenerech Epson.

/na základě mých zkušeností a zkušeností mnoha dalších dlouhodobě pracujících v DTP/

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Autor: r.boris

21:03:55 30.01.2009

Ahoj všem, já se přiznám, že ty scany jsem tam dával já z Epsona.. osobně si myslím, že za tu cenu je to víc, než dobrý :-)

Citovat příspěvek

Autor: Jarouš

20:14:32 29.01.2009

Já dávám u skenů přednost na prvním místě ostrosti a rozlišitelnosti detailů, mám doma Canon 4400F a obecně skenů z Canonů jsem už viděl dost, hodně se navzájem podobají. S tím Epsonem Tě můžu odkázat na vlákno "Film a digital - iba pokec", je tam dokonce ve velkém rozlišení stejný sken z obou výše zmiňovaných skenerů a fůra skenů dalších. Za tu dobu, co to trochu sleduji mám prostě svůj názor, že ploché skenery Epson jsou trochu lepší než Canony - hlavně po stránce ostrosti.

Citovat příspěvek

Autor: Aquaris

6:05:44 29.01.2009

Jarouš

proč Epson? Na základě jakých zkušeností?

V podstatě pořád nevím na čem jsem.. nemám možnost si to nějak vyzkoušet atp.. ale vidím, že to je "nerozhodně"..

Vanel psal:
[ital]Takže nakoľko som mal možnosť vidieť množstvo "profi"scanov z mojich filmov za ktoré som zaplatil, suma tohto scaneru je špičková vzhľadom na to, čo dokáže. A mal som možnosť vidieť scan z Epson V500 a Canonu 8800F a Canon je na základe toho čo som mal možnosť vidieť lepší v prechodoch či už vo farbe alebo v BW, preto som nekúpil Epson ako do systému s tlačiarňou. A už len jedno ale to si asi zistil sám, originálnym softom priloženým k scaneru toho moc seriozne nenarobíš. Takže prajem veľa úspechov smiling smiley) [/ital]

To má nějakou výpovědní hodnotu a jestliže je 8800F lepší v přechodech, v barvě, BW a má i lepší software, tak v čem je lepší Epson V500?

Citovat příspěvek

Autor: Jarouš

10:39:57 27.01.2009

Už jsem psal včera a hlasoval jsem pro Epson ;).

Citovat příspěvek

CanoScan 8800F vs. Epson V500

Autor: Aquaris

4:59:39 27.01.2009

Pro amatérské účely (foto obvykle do A3) potřebuji digitalizovat všechny svoje kinofilmy a není jich opravdu málo.

Potřebuji tedy skener vhodný pro digitalizaci BAREVNÝCH kinofilmů a preferuji tyto vlastnosti:
[bold]
- prfektní podání barev
- vyvážení bílé
- citlivé přechody
- ostrost
- rychlost skenování
[/bold]
Nepodařilo se mi tady na celém fóru získat faktické informace o tom, který z výše uvedených skenerů by byl pro mé účely lépe vyhovující.

Černobílé skeny mi opravdu nic neřeknou.. spíše očekávám nějaké srovnání typu:[bold]
- [url]http://wolfeye.smugmug.com/photos/212632845-O.jpg[/url][/bold] a [bold]
- [url]http://static.photo.net/attachments/bboard/00P/00Ppp7-49339584.jpg [/url][/bold]

Pochopitelně však v porovnání tohoto Epsona a Canona.. PROSÍM PORAĎTE

[ital]Věcně vzato, z vašich příspěvků mi zatím vyplývá, že by mohl být na barevnou fotografii lepší i ten canon 8800F ale na druhou stranu, nechce se mi věřit, že téměř dvoutisícový rozdíl v ceně Epsona není ničím vyvážen. Určitě nehodlám kupovat to co je "levnější" jen protože je to "výhodnější". [/ital]

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: