Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Tisk předlohy pro osvit

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Tisk předlohy pro osvit

Autor: cybi

17:39:05 15.10.2010

no neviem.. mne pride accurip ako jeden z lacnejsich ripov

Citovat příspěvek

Re: Tisk předlohy pro osvit

Autor: radimv

14:47:05 14.10.2010

ad "AccuRip, ale cena za něj je příšerná .... poradí mi někdo, jak na to?"

- v průběhu let jsem se naučil vnímat cenové údaje bez emocí pouze jako "seskupení číslic" (a nehledám v nich ani logiku ani jiné potěšení :-)

Co se týká toho tisku, tak jestli se má jednat o "vektorové" záležitosti, nemusí být RIP úplně nutnou podmínkou ale pro základní typy úloh může stačit tiskárna která má už v základní výbavě (ceně) tzv. PostScriptový ovladač -> hledejte v datasheetech tento výraz (někdy též uvedeno v podporovaných komunikačních protokolech) nebo se optejte dodavatelů tiskáren

Každopádně to chce dobře definovat jak budou vypadat vaše úlohy a co od toho očekáváte/potřebujete a pak lze lépe odpovědět na to zda se bez RIPu obejdete či nikoli.

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Tisk předlohy pro osvit

Autor: aaq

1:05:37 14.10.2010

Potřeboval bych pomoc s tiskem fólií pro výrobu šablon na pískování (fotocitlivý materiál). Je to obdobné, jako při výrobě šablon na sítotisk. S grafikou nemám téměř žádné zkušenosti, tak jenom co jsem vypátral na netu, je potřeba RIP software pro tisk. Mám tiskárnu Epson P50 a pro ní je to AccuRip, ale cena za něj je příšerná .... poradí mi někdo, jak na to? Předem děkuji za ochotu pomoci Karel

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: