Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

hladka tlac na textile

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: hladka tlac na textile

Autor: kamilio

11:41:48 22.07.2010

Plastizol nezaschne ani cez vikend. Preto je to plastizol. Teplo od medzisušiča na to nema vplyv.

Citovat příspěvek

Autor: bagdád

7:44:40 22.07.2010

Jenže Plastizol by ti neměl zasychat vůbec ??? :S Jen ve fixačním tunelu. ( nebo žehličce )
Jak asi tisknou jiní když mají mezisušiče třebas dva. To sálání z tepla by nemělo vytvořit schnutí plastizolu na sítě - ano u některých vodovek, ředidlovek to bych bral - ale plastizol prostě ne e. - Prostě ten tvůj je asi nějakej Shit

Kup si černou ze Servis centra v Brně a uvidíš že i 2h. netisknutí - přestávka - není problém.
A na zasychání síta si nevzpomeneš.

Citovat příspěvek

Autor: kamilio

12:29:09 21.07.2010

Skus odtrh.

Citovat příspěvek

Autor: mr.maros

22:24:02 20.07.2010

Dakujem za radu
Pokusim sa nieco spravyt s teplotou ktora sala z medzisusenia. Je to velmi pravdepodobne ze to bude jemnym zasychanim aj Plastizolu vdaka teplu. ;)

Citovat příspěvek

Autor: bagdád

7:51:40 20.07.2010

Zkus jinou značku barev. To co popisuješ se mi stalo, když jsem tiskl vodovkama od nejmenovaného pražského dodavatele barev. :( . Dle popisu ti na sítě barva uschne a stou " naschlou " barvou taháš chlupy z textilu ven a dělá ti to hrbolaté.
Zkus testnou Serikol, ( i když zde na foru ho nějakej Týpek nedoporučoval a tak sám jsem ho nikdy nekoupil ) jde o klasickej Plastizol kterej by neměl zasychat. Poté buď věrný jiné značce - jsou kvalitnější Plastizoly a je jich hromada.

Jinak standartně tisknu i na " vlhkou nedoschlou barvu " po mezisušení, takže tím to také nebude ;)

Citovat příspěvek

hladka tlac na textile

Autor: mr.maros

16:54:44 17.07.2010

Ahojte
Paci sa mi vase forum
Mam problem pri potlaci textilu s ktorym si neviem poradit:
Tlacim na rucnom 6 ramennom karusole. Mojim problemom je, ze vysledna tlac nie je pekne hladka ale casto vyrazne hrbolata, kvoli tomu ze farba akoby vytiahne chumaciky vlakien, ktore nasledne pretlacim a efekt je podla mna neprijatelny. Napriklad potlacam na royal blue tricko B&C 190g alebo 145g plastizolom Wilflex MX cervenou farbou, sito 61 TXY pes, skusal som aj 43 a 77, stierka 75 SH bez odtrhu, farbu som skusal hustu aj redsiu vysledok je rovnaky. Skusal som pretlac 1x, medzisusic zas pretlac 1x, medzisusic a pretlac 1x, alebo pretlac 2x mezsusic ... Po medzisusici je na omak farba tuha a nemaze sa. Predpokladam ze sa s tym kazdy z vas uz stretol. Vsimol som si ze prvych 6ks mi vyjde pekne hladkych a zhruba po dalsich dvoch kolach je to uz standardne nehladke. Napadlo ma ci na to nemoze mat vplyv napriklad aj to ze su z medzisusica rozohriate teda horuce dosky na ktorych su tricka natiahnute, kedze pri prvych 6ks je to OK, vtedy su dosky este nerozhorucene. Skusal som aj rozne ine znacky textilu, kde sa to deje tiez, niekde menej niekde viac. Alebo do urcitej miery vyvijany tlak na stierku. Taktiez to moze byt aj znackou farby, chcem preto skusit Sericol aj ked sa mi do toho pre jeho 2x vysiu cenu ako wilflex moc nechce. Z farbami na vodnej baze nemam dobru skusenost teda pri rucnej tlaci velkych serii a viac farebnom motive to moc nejde aj ked na omak su super. Moze mi niekto z vas poradit prosim. Dakujem

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: