Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jakou tiskárnu by jste doporučili???

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jakou tiskárnu by jste doporučili???

Autor: louis1

21:30:16 02.04.2010

Ja to tlačím na tlačiarni za 30€ XEROX phaser 3117. Toner sa v acetóne zlieva krásne. Nič nepresvitá.

Citovat příspěvek

Autor: Paalasi

16:09:15 02.04.2010

Takže jakou tiskárnu je možné doporučit?

Citovat příspěvek

Autor: antoan

15:14:59 02.04.2010

Sprej na pauzáky nespraví až takú silnú čiernu ako praveká metóda (naparenie výparmi acetónu). Podľa mojich skúseností dnešné tlačiarne a tonery HP už tiež nedokážu spraviť takú peknú čiernu ako ich starší bratia.

Citovat příspěvek

Autor: Honza

0:35:17 02.04.2010

Hlavně je důležité, aby to byla tiskárna od HP. Jiné modely většinou nedávají tolik toneru a na fólie to nekryje dobře. Aceton a perchlor už je poměrně pravěká metoda, např. prator na to prodává sprej, který funguje dobře.

Citovat příspěvek

23:40:40 01.04.2010

No už jsem četl o teto moznosti a pravé se ji budu pokoušet vyzkoušet.
Mohl bys mi napsat vice o tiskárně kterou jsi použil? Kolik měla DPI? Od jakého výrobce jsi měl toner a ten pauzovy papír? Musel jsi nějak zatmavovat méně zatmavena mista?
:)

Citovat příspěvek

Autor: louis1

9:40:20 30.03.2010

Vytlač to na obyčajnej laserovke, kde nastav normálny mód tlače nie eko. a následne nechaj motív napariť vo výparoch acetónu v uzavretej dóze. Toner sa naleptá a krásne zleje. Plocha bude dokonale čierna nepriesvitná. Technológia overená, používal som roky. Tlač bola samozrejme na pauzák, odporúča sa na spriehladnenie pauzáku následne použiť prípravok PAUSKLAR 21 Transparent spray.
A nezabúdaj na pravidlo vždy tlačiť motív tak aby doliehal na podklad, ináč aj hrúbka pauzáku stačí na to aby sa motív podsvietil ale to hádam nemusím vysvetllovať ;)

Citovat příspěvek

13:52:06 28.03.2010

Vratislav Boch Napsal:
-------------------------------------------------------
> No pokud Vám bude stačit přesnost +- 2mm tak to
> prožeňte jeden arch 5x laserovkou a bude to černý
> jak bota. Plotr bude drahá sranda.

No to bohužel není mozny, motivy které budu tisknout jsou sama drobotina.
Myslím, ze nejakej bazarovej by se sehnat dal, akorát vůbec neznám výrobce, názvy apd.

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav Boch

13:02:14 28.03.2010

No pokud Vám bude stačit přesnost +- 2mm tak to prožeňte jeden arch 5x laserovkou a bude to černý jak bota. Plotr bude drahá sranda.

Citovat příspěvek

Autor: Trhač

21:04:13 25.03.2010

Na 30 A4 měsíčně by myslím stačila ta občasná objednávka. Jinak na plošňáky jsme to dělali na planfilm fotocestou.

Citovat příspěvek

20:41:22 25.03.2010

No to určitě máte pravdu, ale zase tak extrémně neprůhledný to být nemusí. Všichni co to na osvěcování fotocitlivého laku (následné leptání povrchu kyselinou) používají, užívají laserové tiskárny, jenže tisknou spíše pauzový papír (následně překládají více vrstev, nebo nažehlují nějakou folii na běžný papír) a to je pro můj záměr moc neefektivní a musel bych dlouho vychytávat "mouchy".
V jedné reklamce mi to natiskly s nějakým tím plotrem, kde pán tiskl na samolepící průhlednou folii. Ukazoval mi, jak to nastavil na pomalejší chod a že to tisklo až pět vrstev na sebe :) no a to mi vyhovovalo, takže by mě zajímalo, jestli mi můžete doporučit nějakou tu tiskárnu, která je schopná něčeho podobného, kdy se to pak jen nechá zaschnout a kvalitní natištěný povrch je hotov ;)

Tiskárna/plotr může být i použitý, hlavně ať to zvládne tisknout tak nějak kvalitně a detailně :)

Co na to říkáte? Hrozný se mnou co? ;)

Citovat příspěvek

20:31:57 25.03.2010

Já osobně bych si nechal udělat někde filmy jako se používaly na ofset ještě před pár lety. Ty jsou v černé dostatečně neprůhledné a stojí A4ka něco jako 30-50 kč. Doma to ale nezvládnete - pokud si nepořídíte osvitku což dnes může být někde i za odvoz ale chemie a filmy opravdu nejsou za babku.

Citovat příspěvek

20:27:23 25.03.2010

Taková tiskárna neexistuje - běžné tiskárny nemají ani zdaleka takovou neprůhlednou černou jakou si představujete. Možná nějaká termosublimace nebo UV barva ale to bude pekelně drahé a asi to taky nebude uplně to co by jste si představovali. Pokud to chcete na to aby jste dělali lokální opálení kůže tak aby Vám na kůži vznikl opálený motiv tak na to by bylo ideální použít řezací plotr a motiv do folie vyřezat (pokud není příliš drobný). Obávám se, že i pro profíky by to byl oříšek protože ani sítotisková černá není tak úplně černá. Na co to vůbec potřebujete.

Citovat příspěvek

Jakou tiskárnu by jste doporučili???

17:43:30 25.03.2010

Zdravím všechny!
Mám takovej problém, nevím jakou sehnat tiskárnu/plotr pro můj účel a rád bych věděl vaše typy a zkušenosti, nebo cokoliv, co by jste mi k temu mohli povědět :)

Moje požadavky na tisk:
- tisk v černé barvě na průhledné samolepící fólie (vyzkouším více výrobců)
- vytištěná vrstva musí být co nejvíce krycí a celistvá tak, aby měla co největší krycí schopnost při nasvicování horským sluníčkem (Philips HPL-N 125 W)
- krycí vrstva nesmí mít žádné drobné nedostatky (světlé body, čáry, krupičky)
- formát by postačoval A4, ale pokud by měl být větší, nedá se nic dělat..
- vytíženost by byla cca 30 A4 měsíčně s tím, že je takřka celá plocha pokrytá černou barvou ;)
- cenové rozpětí nechám na vás (astronomické částky samozřejmě nejsou reálné)
- určitě je možnost dát to tisknout profíkům, tuto možnost však v zásadě odmítám! ;)

Díky všem za vaše náměty a připomínky :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: