Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Mnoho dotazů k sítotisku

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Mnoho dotazů k sítotisku

Autor: Lub44 ♂

11:06:52 29.11.2018

Asi bych to neomezoval jen na Moravu. Pošta funguje i jinde. :) Jinak velký výběr triček a kvalitní sítotisk můžete najít třeba [url=https://darky.jirout.com/reklamni-tricka-potisk-tricek-ca-65/]tady[/url].

Citovat příspěvek

Autor: boys ♂

23:24:23 19.09.2016

Stanislavp napsal/a

Dobrý den, hledám spolehlivou firmu z Moravy, která je schopna zajistit kvalitní sítotisk + jednobarevná trička za dobrou cenu. Byl bych moc rád za tipy.

Zkuste reklama-sitotisk.webnode.cz

Tam to mají za rozumnou cenu pokud vím.

Citovat příspěvek

Autor: casnacaj ♀

10:44:56 13.10.2015

Soke napsal/a

Nechápu.
Co tady lidi hrotíte ? ... Staci si dat youtube.com, screen printing, postavil jsem si homemade karusel, po te jsem si koupil 6 zarivek "coolwhite" , nakoupil emulzi, barvy, ramy si kupuju ty co pouzivaji maliri a sito si kupuju 1 x 5 m asi za 140 korun, mesic cekovani na youtube a potom tri pokazene sita, a 4 sito genialni do detailu, sterku jsem si urobil s polotvrdeho lina ... A kvalitu tisku mam jak vsude jinde :)
Staci byt jen trochu sikovny .)

Můžu se zeptat, kde to síto kupuješ? :)

Citovat příspěvek

Autor: Marcel ♂

17:06:59 15.04.2015

Ahoj, máte někdo zkušenost s firmou Greymetal? - http://www.greymetal.pl/pl/

Citovat příspěvek

Autor: Skyd ♂

14:46:39 03.04.2013

[quote="jan ghoe"]http://lakme.czechcore.cz/lakme/sito.htm ještě jeden link pro jistotu :) doufám že těm profíkům se tímto sníží odběry a zakázky

Tak tím to určitě ne :-)

Citovat příspěvek

Autor: jan ghoe

4:24:40 04.02.2012

www.finish-pce.cz/materialy/dirasoly.doc i s navodem

Citovat příspěvek

4:10:20 04.02.2012

http://lakme.czechcore.cz/lakme/sito.htm ještě jeden link pro jistotu :) doufám že těm profíkům se tímto sníží odběry a zakázky aby si konečně uvědomili že svět neni jen o tom na všem vydělávat a dělat si ze všeho know how atd někdo si chce třeba udělat jen pár triček pro sebe páč je kreativní a žádat o to firmu s majitelem jako jsou ti co tu píší neporádím vám by si za to učtovali víc než za značkové triko jak tak čtu věčina sítotiskařů jsou nápasné nenasitné s...ě dá se říct i prasata:)
:D

Citovat příspěvek

3:46:48 04.02.2012

http://www.fler.cz/magazin/vyroba-sitotiskove-sablony-pomoci-fotoemulze-146 snad to nekomu pomuže) stačí hledat ;)

Citovat příspěvek

Autor: Tomáš Giesl

21:04:49 30.01.2012

V oblasti sítotisku mám jen školní zkušenosti.. Ale o to mi teď nejde. Rád bych poukázal na to, že poslední dobou fora ať už jakákoliv jsou shromaždištěm ztracených existencí co honí své ego. Protože jak to tu čtu tak oni "profíci" považují za know how prozradit jaká je vhodná barva k tisku. Jestli je to jediné jejich know how tak to asi "profíci" zase tak velcí nebudou. To je to stejné jako bych já grafický designér nechtěl poradit začínajícímu grafikovi, že má upravovat fotky ve photoshopu a ne v infarwiev, ze strach že mě jednou předběhne, pokud mě předběhne tak to bude moje chyba, že jsem mu to dovolil když mám a 4 roky zkušeností víc!

Přeji pěkný večer, těm slušným..

Citovat příspěvek

Autor: malta

12:51:47 19.01.2012

dobry den!
Ma nekdo zkusenost, prip. muzete doporucit vodoureditelne barvy Speedball na hobby sitotitisk?
diky
petr

Citovat příspěvek

Autor: bagdád

7:46:54 17.10.2011

v papírnictví se dá občas koupit tzv. sadu, pro domácí sítotisk i s barvou. Jen nevím název a výrobce.

Citovat příspěvek

Autor: kamilio

15:34:28 04.10.2011

Plastizol nekupujte treba ho vytvrdzovat pri teplote 140 C. Dajte si do google sítotiskové barvy na textil a vyberajte skor vodove.

Citovat příspěvek

Autor: klk179

16:19:35 01.10.2011

Dobrý den,
po přečtení této stránky nevím,zda-li se vůbec dočkám odpovědi ,ale přesto :
mohl by mi někdo doporučit ,kde mohu koupit plastizol ??
Btw. nebudu si dělat tiskárnu,nic takového. Má 11ti letá dcera to chce pouze vyzkoušet doma,ale nějak jsem nevygooglila,jakou barvu a kde objednat.
Děkuji za rady.

Citovat příspěvek

Autor: Stanislavp

23:04:28 10.08.2011

Máte někdo zkušenosti s t4u? Ceny mi připadají poměrně nízké.

Citovat příspěvek

Autor: Stanislavp

17:05:08 02.08.2011

Dobrý den, hledám spolehlivou firmu z Moravy, která je schopna zajistit kvalitní sítotisk + jednobarevná trička za dobrou cenu. Byl bych moc rád za tipy.

Citovat příspěvek

Autor: mutagen

11:36:29 19.05.2011

http://www.fler.cz/zbozi/sitotisk-v-klubovne-posledni-volna-mista-1699415

Citovat příspěvek

7:46:45 26.03.2011

Dufam ze to bude UV roll to roll. Ozaj mam tu este par rutilkovych elektrod z 80tych rokov

Citovat příspěvek

Autor: ivanhofman

22:17:50 25.03.2011

for bagdád: Improvizace šetří peníze a někdy i čas :) Kdo je šikovnej, tak si tu cestu najde. Kdo je levej, tak mu nepomůže žádnej návod :D V současné době vyrábím flatbed tiskárnu na potisk textilu dokonce i s bílou, takže tajnosti okolo sítotisku nedělám kvůli tomu, že bych se bál nové sítotiskové konkurence :D

Citovat příspěvek

7:30:09 25.03.2011

for: ivanhofman - tak ty seš dobrej kolík :D - proč to neudělat dle tebe že ?

Citovat příspěvek

10:13:23 24.03.2011

Tak ma napadá keby si kazdy prenajal 10 garáží mozeme robit vsetci vsetko. 1 garaz zamocnictvo, 2 garaz stolarstvo, 3 garaz obuv, 4 potraviny 5 autoservis............len kto by to potom kupoval. To lino to je fakt supa idem to vyskusat.

Citovat příspěvek

Autor: ivanhofman

11:33:58 23.03.2011

Přesně tak.

Já jsem si navrhnul a u zámečníka nechal udělat karusel 6 barev. Před 5 lety mě to stálo 8000 i s materiálem. Vakuový rám ? Ten kdo zná Spacebak na oblečení z Teleshopingu, tak ho to muselo ťuknout :D Když na to přišly před několika tisíci lety v Číně, tak proč to nesesmolit doma :) Jediný co jsem koupil pro sítotisk byl 6x rám s naplou sítovinou, sterky s držákem a tím to končí. Osvitku jsem udělal ze 6 zářivek Basf a bylo. Délka osvitu 3 minuty u vodních barev. Chtěl jsem jen tisknout trička typu: Hasiči, fotbal a maturanti, takže jsem nakonec soutik ani nepotřeboval. Celá sranda včetně asi 5 Kg barev, 5 pigmentů + zlatého a stříbrného včetně chemie na čištění atd. včetně karuselu zářivek = 15000Kč !!!!!!
Na jednu stranu minimalizace nákladů , ale na druhou stranu dneska dělá sítotisk mraky lidí. Z toho plyne, že se musí jít pořád s cenou dolů. Takže to člověka přestane bavit, nahází to všechno do garáže a neztrácí s tím čas :D I když jsem měl výstupy stejný a někdy i o dost lepší než velký profi firmy, tak ta palačka za těch pár korun přestane bavit..................

Citovat příspěvek

Autor: Honza23

9:44:16 23.03.2011

Dobře TY! (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Soke

23:29:17 22.03.2011

Nechápu.
Co tady lidi hrotíte ? ... Staci si dat youtube.com, screen printing, postavil jsem si homemade karusel, po te jsem si koupil 6 zarivek "coolwhite" , nakoupil emulzi, barvy, ramy si kupuju ty co pouzivaji maliri a sito si kupuju 1 x 5 m asi za 140 korun, mesic cekovani na youtube a potom tri pokazene sita, a 4 sito genialni do detailu, sterku jsem si urobil s polotvrdeho lina ... A kvalitu tisku mam jak vsude jinde :)
Staci byt jen trochu sikovny .)

Citovat příspěvek

10:34:58 31.12.2010

no potisknout něco zájemci bylo odedávna považováno za službu....nebo výrobu. Prostě je to pořád stejné... a většina tiskařů to dělá ( snad ) pro peníze a né jako poslání ;) .
Naopak bych řekl že se setkávám s klienty, kteří kladou větší nároky na výsledný tisk než tomu bylo dříve. Lidé co zadávají tisk ( objednají si službu tiskaře ) moc dobře ví co nechtějí jako např. Chlupaté tisky na textilu, tvrdé čehosi barevného na levém prsu, plachtu na zádech se stálostí barev max. 2x vyprání apod.
tisknout levně, rychle a hodně umí kde kdo. Já řeším kvalitu tisku na prvním místě - i to jak se " nositel " bude cítit pokud např. textil na sebe navlíkne. To ostatní jako kvalita komunikace, dodání a mnoho dalšího - je jen přidružená samozřejmost u které ani nemohu doufat že si toho někdo všimne jako kladu. Ano - jsetli tiskařský lempl to umí " okecat " tak mu to chvíli půjde a může dělat byznys - ale na jak dlouho.
Jistě si někteří vzpomenou jak tomu bylo před tím např. u textilu - nebyl problém prodat ttisíce kůsů triček o 125 gramáži a všichni se předháněli kdo přiveze do čech nejlevnější tričko bez ohledu na kvalitu.
Dnes se těžce ( alespoň kolem mě ) řeší i kvalita textilu ba dokonce jakej textil na onu barvu apod.
Nevím jak je tomu u ostatních, ale zákazníky ( zajímavé ) si získávám jedině tiskem, protože řeší tisky a tak se to dá třebas i přirovnat k té kvalitě textilu před a dnes.
Takže taková záhada růstu garážníka co řeší tisk moc velká nebude. :)

Citovat příspěvek

Autor: M. Prášek

10:08:51 28.12.2010

to je jako přát všem co chtěj jezdit na kole at se nejdřív naučí jezdit a teprv potom si koupí bicykl..

Citovat příspěvek

Autor: Mr.D

23:47:37 27.12.2010

Náhodou jsem se dostal na diskuzi o základní pomoci k informacím o sítotisku a zvrhlo se to až do teorií o garážnících a dostalo se to do fáze, že vlastně garážníci jsou i velké tiskárny :-)

Vlastně jsem se pobavil a je škoda, že takových diskuzí z oboru není více.
Jen bych rád řekl, že dávno se již neprodává jako potisk takový, ale především se prodává služba klientům. Ten kdo to nechápe, zůstane garážníkem a třeba i velkým, když třeba záhadným způsobem vyroste. Je to stejné jako s dítětem.... to že ještě někdo zestárne, neznamená že je dospělý a zralý :-)
A třeba 40ti letý dítě, to je teprve srandy kopec :-)

Takže všem teorijím lovu zdar a všem, kdo chtějí začít tisknout pro radost, přeji mnoho radosti a těm, kdo chtějí tisknout pro byznys, přeji ať se naučí dělat byznys a potom tisknout :-)

Citovat příspěvek

8:10:49 23.08.2010

Jj nenávidění garážníci teda jsou hodně ;) . Ale jen blázen se může divit proč to tak je, když " také lezou " do cen. Přece jenom - el. neplatí ( doma by stejně svítili nebo jinak ), nájemné také neplatí a čas pro ně nemá hodnotu. Chci se zastat těch co to tají :
Nedivme se je to jejich příjem a sami si museli projít počátečným peklem. Stálo je to dost pěněz a zkoušení - dnes mám ve skladu komplet barevnou škálu od dvou značek - kde jsem určil že prostě barva je komplet sračkojidní. A pak příjde člen - koupí 4barevný karusel a ukrajuje tisky na světlý textil s cenou tisku jak na PE tašky. Mimochodem je to protizákoné a takové aktivity jsou trestné. To že garáž nevyhovuje bezpačnostním normám ( ano i na podnikatele se pohlíží stejně jako na zaměstnance ), o odpadovém hozpodářství se ani bavit nebudeme. Normy jsou pro ně sci-fi texty. I potkal jsem " bývalého " garážníka za který dnes splácí pokuty za skladování barev, a mnoho jiného od živ. úřadu a životního prostředí. A největší strašák je ten že se to momentálně bude sledovat spětně ( něco jako se sledují zpětně dovozy aut z 90tých let ).
Tak a teď zase těch garážníků : jak může obyčejný tiskař nebo jiný fanatik do tisku vůbec začít ? bez peněz do podnikání nelez - většina " velkých " tiskáren začala v 90letech kde konkurence vlastně ani nebyla. Dostali půjčky na cokoliv a ceny tisků vs. spotřeba mat. byly opravdu nádherné. Tak není vyjímka nákupu poloautomatů a pod. a tato konkurence, je prostě takřka neporazitelná s nějakým usmoleným ručním strojem. Nehledě na to že i ty velké tiskárny ceny kazí kolikrát více než ten garážník ( hlavně ať ten kšeft nikdo nedostane budu to dělat za 0,- ). Většinou mají finanční rezervy vytvořené z podnikatelské ráje počátků ČR. Dnes nový zájemce nedostane ani korunu a pro 100tis. ( i když má roční příjem 4x větší ) musí dělat kotrmelce před bankou aby je dostal k půjčení.
Tak a kdo má dnes " nárok " se na toho druhého zlobit ? ;)

Citovat příspěvek

Autor: Patrik_

8:23:55 19.08.2010

Přidám taky trochu svých zkušeností. Když sem se loni rozhodl že bych si sítotisk zkusil, byl jsem překvapen, jak málo je na českém netu informací o sítotisku obecně. Tak jsem googlil a googlil, vypadá to že místní sítotiskaři asi maji opravdu malý trh a drží pod poličkou co se dá.
Pokud chceš to chceš opravdu jenom zkusit, velmi dobré základy najdeš na youtube, třeba na kanálu youtees, [url] http://www.youtube.com/watch?v=hVyauk_ZMXQ [/url] jsou tam popsány postupy.
Lis, který používá, vyrobíš na koleně, stačí nakoupit ovrstvenou lamino desku třeba v OBI, "mikrotunery" které používá, jsem vyrobil z čtvercových hliníkových profilů, které jsem nařezal na cca 5 cm kousky a vyřezal v nich závity M6 a následně osadil šrouby z nábytkového kování (mají umělohmotné hlavy). Při M6 máš 1mm na otáčku šroubu a pokud chceš dělat vícebarevné tisky, na tomto malém lisu se mi dařil soutisk mnohem lépe než na karuselu, který jsem koupil později. Síta i s rámy koupíš v sitaservisu (sitaservis.cz), natažené síto cca 40x60cm koupíš okolo 700CZK. Tam také mají emulze a odvrstvovač, které budeš do začátku potřebovat. Natažení nové sitoviny stojí okolo 180CZK, tedy já osobně se moc netrápím se sajrajty jako otvírač sít a tak, když už to nejde, tak prostě natáhnout znova. První barvy které jsem použil byly SIBAR (www.sibar.cz), levné, vodouředtelné. Rády zasychají na sítu, ale dá se to, když už vidím ucpaný síto při tisku, musím s ním na wapku, propláchnout a jede se dál. Lepidlo na textlil koupíš taky v sitaservisu nebo sibaru. Protože výroba síta s emulzí je zdlouhavá, osvědčilo se mi pro velké jednoduché motivy a malé serie prostě vyřezat motiv na řezacím plotru a nalepit folii na síto, dá se s tím udělat bez problémů cca 40-50 tisků, a odpadá emulze ta hromada chemie a času, potom síto ošpricneš wapkou, folie je dole a můžeš začít nový motiv. (Při tisku plastizolem) Budeš potřebovat alespoň stěrkovou gumu a ovrstvovací korýtko. Stěrkový Al profil
se prodává pouze po 1m (sitaservis); 1m stojí okolo 1200CZK, ovrstvovací korýtko můžeš vyrobit vlastními silami jako má youtees, mě se s ním pracuje dobře.

Tak pravil nenáviděný garážnik tisknoucí trika jen pro svoje potěšení a taky svoji firmu.

Citovat příspěvek

Autor: Tomáš Bort

7:05:16 03.05.2010

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, zda se ještě zabýváte sítotiskem nebo zda již zařízení nepoužíváte? Pokud byste zvažoval o prodeji, možná bych měl zájem, záleží, jaké věci na sítotisk máte?

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den
T. Bort.

Citovat příspěvek

Autor: Zbyněk.

22:17:54 25.03.2010

Aukce byla odstraněna zaměstnancem Aukra.
:S

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: