Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Trasferový tisk

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Trasferový tisk

Autor: Rob.B

16:44:40 14.07.2010

Chtěl jsem se ještě zeptat jak nějak normálně dostáváte prášek "dolů" .. Z papíru nemáme problén normálně oklepneme a je pryč, ale z transférové fólie máme trošku problém. Prostě ne a ne jít dolů .. Máte na to nějaký speciální fígl ? Díky moc .

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: martyl

20:30:09 07.12.2009

my pouzivame vrstvene samolepky dle tloustky potiskovaného materialu (zbytky), min 2 vrsvy, orez na rezacce,
presny soutisk docilite jak uz bylo receno tepelnym sokem potiskovaneho materialu, presnym nakladanim materialu a zvoleni spravneho formatu pri viceprodukci (cim detailnejsi soutisk, tim mensi pocet produkci) a u rucniho tisku zalezi take na natazeni sit, odtrhu a zpusobu tazeni terek, nikdy to nebude jako strojovy tisk.

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: Rom06

21:45:58 27.11.2009

Co se týká těch papírových dorazů, tak já používám plastové ptavíska(měřítka), už se ale prý nevyrábí.
Odstřihnu kousky dlouhé 20-25 mm a přilepím oboustrankou.
Důležité je používat 3(!) kusy zarážek, to je základ. Kolega pořád používal dvě celá pravítka do pravého úhlu a furt se divil, že mu to nesedí. Logicky. Musí to být tři malé kousky , pak to funguje.
Taky už používáme folii, která se teplem nesmršťuje...

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: jiri8

2:04:34 04.11.2008

No chtěl bych vydět chytré hlavy ze Zlína. Na kolotoči se PE taška určitě za pomocí vývěvy přisaje,ale jaksi odborníci zapomněli dodat že při tisku igelitek vrchní část čili to co se tiskne vždy trochu klouže (uhne) a můžete mít spodek přilepený jak chcete pominuli že každá taška je jinak široká a křivá což je záhada když se vyrábí na stroji no to je ale věc výrobce. Praxe v sítotisku zřejmně vývojářům chybí nebo by to mněli aspoň zkusit. Tak jestli se někomu na tomto stroji povede soutisk na igelitku dejte nám všem vědět.

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: cima-zlin.cz

9:58:03 30.10.2008

Zdravím do diskuze,

jsme výrobci strojů a zařízení pro sítotisk. Nedávno jsme vyvinuly nový typ karuselu. Tento karusel je vybaven sendvičovými přisávacími deskami. Dodáváme ho včetně výkonné vývěvy, která zajistí pevné uchycení papíru bez lepení. Každá stanice se dá zvlášť kdykoli od sání odpojit (pro výměnu papíru). Výhoda je i v tom, že na předmět (papír, tašku...) natisknete na jedno usazení všechny barvy (při použití mezisušiče). Tím šetříte čas a
manipulaci.

Tato varianta řeší mnohé problémy při tisku igelitových tašek nebo transferů!!

Karusel je snadné přestavit na klasické desky pro přímý tisk na textil.

Karusely jsou ve variantách K4, K6 s klasickým upínáním síta nebo s
mikroseřízením. Informace viz také [url]http://www.cima-zlin.cz/sitotisk-karusely-pro-potisk-textilu-prodej/rucni-sitotiskovy-karusel-k6-s-prisavanim/[/url]

Milan Zimmermann, CIMA-Zlín

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: gapa

23:13:29 16.10.2008

Zdravím,

- jak již tady bylo řečeno, papír je nutné nejdříve teplotně stabilizovat. POZOR! Tato stabilizace však nevydrží věčně. Doporučuji "předehřát" max. tolik papíru kolik spotřebujete zhruba do dvou hodin. Pokud to prošvihnete, nebude to fungovat; papír se vrátí do původních parametrů.

- Teplota vždy max. 120°C, nikdy ne vyšší! Jinak dochází k přetvrzení plastizolu a papír je "nervózní".

- Je bezpodmínečně nutné mít tunel s velmi přesnou regulací teploty. Nejlépe digitální PID regulátory. Klasické digitální termostaty jsou taky použitelné, nicméně musíte vyeliminovat teplotní setrvačnost a výkyvy teplot. To můžete docílit pouze dostatečnou délkou topné komory (min.2m). Výkyvy teploty způsobují různou srážlivost papíru.

- Vakuový stůl je téměř podmínkou. Transferový papír odlepený od stolku se téměř vždy zdeformuje.

- K přesnému nastavení soutisku je vhodný stůl s mikroregistrací. Ne, že by to bez něj nešlo, ale je to masochismus! Vícebarevný transfer na karuselu?? Raději nee..

- A HLAVNĚ!!!! Kvalitní náložky!!!!

ciao

gapa

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: Rob.B

13:39:06 13.10.2008

Tak nějakých 300ks máme za sebou byl to sice jednoduchý soutisk nicméně ani ten jsem před tím nebyli schopni udělat. každopádně víme že přísavný stůl bude další krok :)

Dík moc za radu rozhodně nám pomohla !

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: kamilio

14:11:53 08.10.2008

Držím palce.

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: Rob.B

13:53:17 08.10.2008

Tak dneska pojedeme zkoušky na "ostro" .. jsem zvědav jak dopadneme :-)

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: kamilio

6:45:56 03.10.2008

Jan na to používam staré filmy.Odstrihnem asi 8 mm široký pásik dlhý asi 25 mm zohnem do tvaru U a prilepím obojstrannou páskou. Pozor na rovnaké napnutie sita a rovnaký odtrh pri každej tlači. A este mne sa papier občas vlnil tak som ho zalisoval a bol pekne rovný.

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: Rob.B

9:57:39 02.10.2008

Díky to byla taky jedna z chyb tu už jsme odstranily. Dokonce jsme u dodavatele sehnali transférové fólie vyzkoušeli a není je potřeba protahovat tunelem jako papír. Jsou teplotně stálejší . Ale ještě jsme nedokázali vyřešit dávání papíru do pozice na dejme tomu druhou třetí barvu.Aby jsme se trefily do přesné pozice a seděl soutisk. Máme papírové zarážky, ale to moc přesné není na jednoduché tisky co jsme zkoušeli relatvině v pohodě, ale přesnější věci s tím nedokážeme udělat. Jak toto řešíte Vy ? Papíry nám poradil náš dodavatel prý se to takhle normálně používá, ale nám to moc nefunguje..nemáte nějaký tip prosím.

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: kamilio

12:09:36 01.10.2008

Pred tlačou treba transferový papier tepelne stabilizovať. Ak ho po prvej tlači pustíte cez tunel alebo ináč prisušíte tak sa zbehne potom vám druhá farba nepasuje. Skôr ako začnete tlačiť pustite ho cez tunel na zhruba 120 C.

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: Rob.B

6:32:07 01.10.2008

Nene tohle jsem nemyslel .. lepidlo na držení máme, ale nejsme schopní na podruhé dát transférový papír do soutisku .. Zkoušeli jsme papírové zarážky/Jak nám bylo řečeno dodavatelem prý se to tak normálně dělá, ale nám to nějak nefunguje/, aby jsme se dostali do stejné pozice jak minule. Ale není to úplně ono řekl bych milimetr žádná míra .. Lámeme si s tím hlavu, ale zatím nic.

Citovat příspěvek

 

Re: Trasferový tisk

Autor: cyberman

15:28:31 30.09.2008

co tak natriet stol lepidlem?? :)))) videl som to tusim u potisku tasiek soutiskom

Citovat příspěvek

 

Trasferový tisk

Autor: Rob.B

8:19:23 30.09.2008

Zdravím !
S kolegou jsme se nechali uvrtat, že u nás rozjedeme na dílně tránsférový tisk. Vše jsme teda obvolali a šéf nám to dodal :-) Ovšem nejsme schopni po natištení jedné barvy dostat opět transférový papír do "soutisku" Vymýšleli jsme různé "zarážečky""polohovadla", ale vždy byli každý tisk jinný než druhý .. Máte prosím nějaký "fígl" jak nato ? Nemáme tiskový stůl s přisáváním, ale obyčejný 4ramenný karusel, ale bylo nám řečeno, že někteří to takhle taky dělají.
Dík moc za odpověď, nebo alespoň za naznačení cesty!

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: