Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jak na svařování banneru

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jak na svařování banneru

Autor: Vratislav Boch

16:03:09 23.09.2011

Já experimenty s kroužkováním bez kroužkovačky nevydržel a nakonec jsem dneska vybalil novou www.handypress.com ruční celkem za 4.326 vč. dopravného. Obsahuje i 1000ks kroužků průměr 10mm takže samotný "udělátor" stojí jen cca 3.000 a to se dá. Funguje parádně. Paradoxní je že jsem si ho mezitím nechal vyrobit u zámečníka a ten za něj chce jen cca 2.000 a to ho nechá ještě pozinkovat. Bohužel ale stále není hotov. Člověk by řekl že tovární výrobek bude stát zlomek zakázkové výroby a ono neeee.

Citovat příspěvek

Autor: M. Prášek

9:39:28 08.09.2011

Má tedy nekdo konkreti tip ? Mimochodem, stejna v bledemodre je i situace s krouzkovackou . davat litry za kus litiny ehm ehm.

Citovat příspěvek

Autor: zdenek_II

7:39:27 08.09.2011

Svářečky na bannery ty lepší (už pravda nestojí 80 ale hodně pod 70 se už člověk vleze) nejsou drahé profi nářadí na práci 8/365. Pokud nějaká firma takto jede tak se jí vyplatí pravděpodobně vysokofrekvenční mašinka která na rozdíl od horkovzdušné dovede svařit vše. Hlavní výhodou u těch lepších vidím především v precizním dodržení daných parametrů svařování – čím levnější banner tím více problémů dělá při svařování a někdy kombinace teploty / vzduchu / rychlosti může být mezi kvalitním svárem a špatným jen několik stupňů a samozřejmě ty sračky se svařují jako naschvál při vyšších teplotách.

Aneb cenou rozhodně polákům konkurovat nemůžeme tak proč neposkytovat kvalitu které zase nemohou konkurovat oni?

*
Prodejní cena zařízení je u některých firem v ČR na úplně jinou debatu, ovšem je tu už dost firem které mají ceny rozumné.

Citovat příspěvek

Autor: tonyman

23:18:26 07.09.2011

ten typ s lepidlom je super, lepí to vynikajúco, aj ked je vhodne to zo začiatku zaťažiť, na drobné veci aj ja používam obojstrannu pásku na to určenú, ale taká malá (lacna) hobby zvaračka pre malú a občasnú produkciu by sa hodila

Citovat příspěvek

Autor: Petr Kinkor

17:33:26 07.09.2011

Mohu se zeptat na hlavní výhody drahých svářeček.? Dělám svářeče pouze ve firmě ([url]http://www.houdekahoudek.cz/svarovani-kovovych-dilu/[/url]) a přemýšlím, že domů si též něco pořídim... Díky

Citovat příspěvek

13:48:44 07.09.2011

Nemyslím že by svářečka za 80 i za víc byla nesmyslem. To ne. Pokud někdo vaří 8h x 365 dní tak to smysl má. Ale já dělám pár bannerů za tejden. Navíc u té zde výše zmíněné se dají vyměňovat topné spirály - výrobce je přímo nabízí. Nedávno se tu obdobně řešila řezačka na vizitky. Přišly na přetřes i jednoúčelové super řezačky s cenou okolo 300.000. Já nakonec skončil v brutálním "louendu" s modelem za 4.000 nicméně svoji práci také udělá. Někdo (třeba já) hledá něco za pár peněz co také odvede svou práci byť v malém měřítku a třeba ne tak uplně komfortně jako stroj který stojí 10-20x tolik. Já bych třeba ocenil kdyby klasičtí zdejší (ČR) prodejci těchto udělátek nabízeli jak modely z vyšší cenové hladiny 30.000 a více tak i modely vyloženě levné - tzn. do 10.000. Mám ale spíše pocit že se tu často děje to že model za 5.000 je prodáván za 25.000 :-(.

Citovat příspěvek

Autor: M. Prasek

10:47:49 07.09.2011

Nic proti ale Vy jste nepostrehl, že se tady jedná o vicemene hobby bouziti, tedy dva tri bannery tydne. a na ot je svarecka za 80 litru fakt az prilis. Srovnavate buldoka s pinčlem.

Citovat příspěvek

Autor: probull

9:06:13 07.09.2011

S tim lepidlem to je zajímavý nápad, určo to zkusim. Děkuji za tip.

Citovat příspěvek

8:37:06 07.09.2011

"obyč. horkovzduch stojí litr takže horkovzduch s motorkem a nějakou tou elektronikou za 5.000 je solidní cena. Opravdu bych rád viděl ty "minimálně platinové" součástky které jsou uvnitř strojků které se zde (ČR) prodávají za 25 - 75 tis."

No vzhledem k tomu že některé bannery se svařují třeba při 550 stupních a pokud se jich dělá více tak mašinka může jet třeba 5 až 6 hodin na této teplotě. Já bych pro změnu rád viděl vnitřek toho zázraku za 5000Kč po 1 měsíci takovéto práce. Moje první svařovačka (cena cca 80 000Kč - snad dokonce jedna z prvních v ČR) se u nás na firmě dožila asi 5 let s jednou výměnou teflonové packy. Kdyby ji naši utlačovaní spoluobčané neukradli tak by potřebovala pravděpodobně další packu a pracovala by dále. Provedení totiž bylo opravdu kvalitní.

Citovat příspěvek

Autor: tomas61

6:59:10 07.09.2011

Tak pokial si pytaju za 1m zvaru 158 Kc a potrebujete casto zvarat, to sa uz naozaj oplati kupit si vlastnu zvaracku. My mame stastie, ze v okoli mame firmu, ktora sa na zvaranie specializuje, uctuju nam za 1m zvaru nieco pod 1€. Potrebujeme zvarit max 2-3 bannery za tyzden, takze sme pri tej cene zvarania o kupe vlastnej zvaracky ani neuvazovali.
To lepenie lepiacou paskou je tiez moznost. Ked ide banner do exterieru a treba ho poskladat z viacerych casti alebo ma mat zpevnene (zvarene) okraje s okami, davame ich zvarat, ale pri interierovych banneroch casto pouzivame lepiacu pasku (spojenie viacerych casti, tunely) a este nebol s pevnostou problem, na roztrhnutie treba poriadnu silu...

Citovat příspěvek

1:04:20 07.09.2011

To je pořád zlatý

Citovat příspěvek

Autor: tonyman

0:02:15 07.09.2011

este doprava keby bola lacnejsia, inak cca 450-500 EUR aj s dopravou

Citovat příspěvek

Autor: jimmy_rs

21:57:44 06.09.2011

banner skus lepit lepidlom na PVC napr. lep na novodur
na male zakazky postaci

Citovat příspěvek

20:19:09 06.09.2011

mě v Bitcomu radši ani cenu říct nechtěli :-D (sháněl sem vaření na mesh) ale jak to přijde tak sem písnu, nečekám žádnej zázrak, spíš šunt :(

Citovat příspěvek

19:39:54 06.09.2011

HEAT JOINTER PVC BANNER WELDER

ano takovou cenu bych očekával - obyč. horkovzduch stojí litr takže horkovzduch s motorkem a nějakou tou elektronikou za 5.000 je solidní cena. Opravdu bych rád viděl ty "minimálně platinové" součástky které jsou uvnitř strojků které se zde (ČR) prodávají za 25 - 75 tis.

Citovat příspěvek

16:27:19 06.09.2011

Dobrý den,

na Ebayi zadejte:
HEAT JOINTER PVC BANNER WELDER
http://www.youtube.com/watch?v=-lOPtZeoOqc

S pozdravem
Martin

Citovat příspěvek

Autor: M. Prasek

13:30:17 06.09.2011

158 kc/metr to je snad trikrat drazsi svar nez ten banner :S

Citovat příspěvek

8:11:31 06.09.2011

A co třeba lepit? Na malou práci velmi dobré a čisté. Dobrá lepící páska je sice drahá (cca 20kč/m) ale drží pevněji než svár a slepí i to co horkovzdušně nejde svařit.

Citovat příspěvek

Jak na svařování banneru

22:11:32 05.09.2011

Jak jste na tom se svařováním banneroviny. Kdysi dávno jsem to dělal pomocí horkovzdušky ale teď (po několika letech a s jiným materiálem) mi to nějak nejde. Máte na to nějaký fígl nebo si mám koupit horkovzdušnou pistoli s kolečkem za 30.000. Trochu drahá sranda. Co nějaké ruční udělátko za pár stovek/tisíc. Bylo by něco? Předpokládám malý objem práce - nárazovky. Chtěl jsem to outsourcovat ale 158 Kč/metr sváru to mi přijde jako cena z naprosto jiné planety - možná spíš galaxie.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: