Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kde koupit dolévací průhledné kazety do Mutoha

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kde koupit dolévací průhledné kazety do Mutoha

Autor: M . Prášek

19:15:12 10.11.2011

skuste polské Allegro

Citovat příspěvek

Autor: amateri

17:47:00 10.11.2011

Tak dolívací kazety nevedeme, ale mám bulk systém, cena na jednu barvu vychází na 1307,- Kč pro tuto variantu, jinak je to připraveno i pro čipy případně jsou i verze se SmartCard čtečkou. Bohužel to bude čouhat víc než 220ml, protože ty nádobky přesahují asi tak o 10cm. :-(

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav Boch

22:33:44 05.09.2011

Že by v Alphasetu prodávali prázdný kazety? to jsou mi novinky. Tak schválně - za kolik je máte?

Citovat příspěvek

Autor: store15

11:44:53 05.09.2011

Co se týče průhledných doplňovacích kazet stejně jako kvalitního Inku, který se nepopere s origináními
ecosolventními inkousty od Mutohu a Rolandu, klidně se můžete v případě zájmu ozvat ohledně užitečných informací.

Zdraví JH

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav BOch

13:10:46 19.08.2011

No já nevím - přeci jen budu ještě potřebovat aby mi to zkalibroval :-)

Citovat příspěvek

Autor: M. Prášek

10:58:35 19.08.2011

A soukromě je pustit můžete ? Možná vám to odpustí více než to že jste z něj v příspěvku udělal vdanou paní (mrs.) :)

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav BOch

23:28:42 17.08.2011

Ještě k dotazu jakého že jsem si to vybral dodavatele - poradil mi ho mrs. Navrátil akorát si nejsem uplně jist zda jméno firmy mohu pustit do etéru. Pochopil jsem to jako že ani ne - viz diskuse jaký že to použít inkoust.
Každopádě jsem spokojen, plotr tiskne, hlavy OK, trysky na 100%, pumpa pumpuje nikde to neteče, nesmrdí to - s originálním inkoustem od Mutohu se to nepopralo - naládoval jsem to tam napřímo bez proplachu - už jsem vyjel několik set m2 (chudák Falcon) a pořád to funguje. Teď to už jen zkalibrovat - zatím mi jako na potvoru nedošla originál modrá měl jsem ji víc a zrovna modré tisky moc nejedu. Jedu od začátku vlastně na inkousty od dvou výrobců současně - určitě to neprospěje barevnosti ale na to co jsem dosud tisknul to nevadilo. Každopádně inkousty na médiu spolupracují. Kalibrovat to chci až budou všechny inky od jednoho výrobce. Navíc nemám v plotru žádné topení - musím ho dodělat - nikdy bych nevěřil že se dá tisknout solventem bez topení aby to nějak vypadalo. A dá. Nedávno jsem vytisknul pro jednu hoooodně velkou firmu co vyrábí hračky tapetu na zeď asi 60m2 a pochvalovali si jak byl pan ředitel spokojen. Jo pravda - 10 takových zakázek za měsíc bych nedal (asi ani nezískal). Mám i zákazníka který zkoumá bilboardy z 10cm a taky mi od něj chodí proplacené faktury. Prostě když budu potřebovat rychlejší stroj tak si ho klidně ze dne na den koupím - ovšem musí to mít ekonomickou hlavu a patu.

Citovat příspěvek

23:08:40 17.08.2011

Velkoprovoz nevedu - zatím :-) Možná v budoucnu.
Dolévací kazety sháním proto že dodavatel inkoustu pro kterého jsem se rozhodl - resp. mi byl doporučen - má inkoust buďto v litrovkách a nebo v 440kách. Osobně bych nějaké dolévání neřešil - jestli ml. stojí 2 nebo 2,5Kč je mi jedno jenže 30cm plotr zbytečně dál ode zdi (díky dlouhým kazetám) mi už tak moc jedno není. Resp. mne to vyloženě "sere". Navíc do těch kazet není pochopitelně vidět což je také velmi nepraktické když nevíte jak jste vlastně na tom. Pak musíte buďto mít zbytečně peníze uložené v inkoustu pro strýčka příhodu a nebo riskovat že Vám dojde inkoust v nevhodnou chvíli - ideálně v neděli odpoledne. Pan Navrátil mne sice naučil jak naplnit prázdnou kazetu inkoustem - docela jednoduché - teoreticky bych si mohl krátké kazety plnit z flašky jenže pořád to neřeší problém s tím že do kazety nevidím. A já do ní vidět chci. A poslední důvod proč dolévací kazety je ten že někdo na plotru co mám se snažil narazit LM kazetu silou a zlomil kus plastu takže trn na který má kazeta dosednout nezajede do otvoru v kazetě. Abych kazetu správně zasunul tak musím odšroubovat kryt, vyndat display s elektronikou, odsunout hlavu, šroubovákem podržet plast s trnem a zasunout kazetu. Pak to zase všechno poskládat (harakiri) a to mne opravdu nebaví.

Nějaké kazety jsem našel na ebai. Vycházelo to ale docela draho asi 35EUR/ks. Já nejsem ale magor abych zaplatil za kus vylisovanýho průhlednýho plastu 1000Kč a to ještě 6x plus doprava z druhé strany zeměkoule. Prostě věřím že to jde sehnat bez čipů (které nejsou potřeba a nejspíš vytlačují tu cenu nahoru). Bulk systém pro mne nemá význam. Zas tolik toho netisknu a nemyslím že bych chtěl investovat 9.000Kč do chobotnice která mi bude sedět na plotru. Zákazníkům to nic nepřinese ale budou to muset zaplatit. To si raději koupím třeba perforovačku nebo nějaké jiné udělátko.

Citovat příspěvek

Autor: rofo

22:19:46 17.08.2011

No představa velkoprovozu s Mimaki JV3 či RH2 mě docela pobavila :)

Falcon je v podstatě muzeální kousek, nabízel jsem pouze pomoc, zítra jste mohl tisknout na bulku. Samozřejmě 6 x dolívačka z ebay i s dopravou Vás vyjde určitě levněji.

Dobře zvažte co, co do toho pak nalijete aby jste pak stroj i s novými cartridgemi a inkoustem nemusel šoupnout ze schodů ....

Citovat příspěvek

18:22:54 17.08.2011

Problém je, že žádný z nás tady nějaký velkoprovoz pořádat nehodlá S rockhopperem či falconem to jaxi ani moc nejde - to by jsme šli do RH2 nebo jv3. Nebudu mluvit za pana Bocha ale pro moji potřeby (a kapacity a předpokládaný objem provozu ) budou vyhovovat spíše dolévačky za deset doláků nežli bulk za deset tisíc....

Citovat příspěvek

Autor: rofo

9:36:53 17.08.2011

Nevím co jsou pro Vás "rozumné love", ale na Falcona nebo RHI si místo obyčejných dolívaček pořiďte jednoduchý a funkční bulk. Pro uvedené stroje nepotřebujete ani se čtečkou karet, takže stačí varianta Roland. Ve CMYKu Vás to přijde na 6.500,- bez DPH s lightkama na 9.000,-

http://www.awc.cz/10016-bulk-system-pro-tiskarny-roland.html

Pokud to někdo bere jako reklamu, tak můj příspěvek klidně smažte. Ale když vidím jak se tady trápíte s obyčejnýma dolívačkama, tak jsem musel reagovat ....

Citovat příspěvek

8:55:49 17.08.2011

google v čechách našel jen tohle http://eshop.geodis.cz/prodej/doplnovaci-kazeta-pro-mild-solvent-inkousty-1740 čerti ovšem vědí kolik to stojí. Jinak pro jakou značku inku jste se nakonec rozhodl ?

Citovat příspěvek

8:41:32 17.08.2011

Toho jsem se obaval.

Citovat příspěvek

7:57:01 17.08.2011

na Ebayi .. z austrálie, ameriky nebo číny tedy mluvíme li o kazetách za rozumné love. Pokurt vím, v čechách jsem je ještě neviděl.

Citovat příspěvek

Kde koupit dolévací průhledné kazety do Mutoha

0:31:58 17.08.2011

Neví někdo kde by se daly sehnat průhledné dolévací kazety 220ml (krátké) do Mutoha Falcona/Rockhopera resp jakýkoliv kompatibilní model - je to stejné pro Mutoh, Mimaki, Roland atd...

Díky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: