Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Etikety - potisk

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Etikety - potisk

Autor: tonyman

12:50:59 18.08.2011

alebo Roland BN-20 (šírka tlače 50cm+orez/ cmyk+metalic)

Citovat příspěvek

 

Re: Etikety - potisk

Autor: Vratislav Boch

0:04:39 18.08.2011

Hmmmm - teď jsem si uvědomil vy budete potřebovat dotisknout expiraci asi operativně. No tak to bude ideální když si koupíte malý plotr (např. Mimaki CJV30) s integrovaným obřezem vytištěného motivu. Budete absolutně nezávislý na komkoliv, budete moci vyrobit jakoukoliv etiketu (rozměr, motiv, materiál) kdykoliv si vzpomenete. Jen to vyžaduje nějaké počáteční investiční náklady v řádu statisíců a chuť se s tím naučit. Pokud se Vám nechce utrácet za tiskárnu a zabývat se nějakým laborováním (ono zase uplně jednoduché to taky není) pak si to nechte vyrobit v libovolném graf. studiu. Myslím že každý to dokáže vyrobit tak aby jste to do 3 dnů měl na stole vč. doručení z druhé strany Čech, Moravy či Slezska.

Vratislav Boch

Citovat příspěvek

 

Re: Etikety - potisk

Autor: Vratislav BOch

23:53:44 17.08.2011

No to vypadá na typickou zakázku na flexotisk - například www.zebra-sle.cz - jestli se ale nespokojíte se standardizovanými rozměry etiket bude to docela drahá sranda - kvůli raznici.

Pokud nemáte nějaký zvláštní důvod proč to mít na rolích (jestli to bude někdo lepit ručně tak asi ne) pak by bylo rozumnější vytisknout to na plotru a oříznout na požadovaný tvar - naprosto běžná věc a každou etiketu můžete mít navíc jinou (dokonce i rozměrově) - třeba se sériovým číslem nebo výherním kódem. Samozřejmě to může být i na Vámi požadované PVC samolepce. Otěruvzdornost by byla asi pro požadované použití dostačující - pokud ovšem máte zvláště náročné zákazníky kteří první co s lahvičkou udělají že vezmou ostrý předmět (typicky nůž - ano i to jsem zažil) a snaží se seškrábat barvu ze samolepky - pak není nic jednoduššího než samolepky zalaminovat průhlednou folií a pak teprve oříznout na tvar. Sice se to trochu prodraží ale tisk bude skoro nezničitelný. Pak to nařezat na archy rozumné velikosti - naprosto běžná věc. Navíc relativně levná. Výše uvedené předpokládá že nebudete chtít použít nějaké speciální barvy - zlatá, stříbrná, fluorescenční, reflexní a pod... To by tedy digitálně za rozumno nešlo. Snad možná nějaká ta metalická na nových Rolandech.

Jako kdyby mi to nepřipadalo trapné (na obdobných forech zásadně kunčofty nelovím) tak bych Vám nabídl zdarma vzorek s Vaší grafikou aby jste měl představu. No kdyby jste o něj stál tak se ozvěte.

Vratislav Boch
boch@post.cz
608780557

Citovat příspěvek

 

Etikety - potisk

Autor: jorokw

14:43:36 15.08.2011

Zdravím,
hledám technologii potisku etiket určených pro označování malých láhviček pro aromaterapii (různé rozměry lahviček, max šíře 7, no možná 8cm). Představuji si to takto:

- nechám si vyrobit role barevných samolepek (firemní grafika - 3 motivy) s bílým polem (nebo poli), kde budou údaje jako: aroma, objem, doba expirace...
- tuto roli založím do tiskárny, vytvořím šablonu potisku a a dotisknu výše uvedené údaje
- tiskárna samolepku postiskne, pásy samolepek se uloží na poličku do skladu
- pracovník samolepky nalepí při expedici na lahvičky

Etikety by měly být pokud možno odolné a otěruvzdorné(tady vidím první problém - asi ne papíové), barevné a pokud možno lesklé. Problémem jsou rozměry, které se musí řídit lahvičkami (standarizované velikosti se nejspíše nebudou hodit).

Počet lahviček jednoho typu 10 000ks

1. Jakou tiskárnu použít pro potisk?
2. Kro mi vyrobí předtištěné role etiket?
3. Napadá Vás jiný způsob jak to vyřešit?

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: