Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Seiko Colorpainter 64S

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Seiko Colorpainter 64S

Autor: M. Prášek

9:22:49 28.06.2011

děkuju za vyčerpávající odpověď

Citovat příspěvek

 

Re: Seiko Colorpainter 64S

Autor: Navratil

10:53:43 25.06.2011

No, víte jaký je rozdíl mezi „fyzickým rozlišením“ a „adresovatelným rozlišením“ s tiskovou hlavou, která má reálně cákanec okolo 25 pl?
Když byste dokázal tiskárnu přemluvit, aby tiskla 36průchodově, tak z toho vyrazíte rozlišení i přes 4000 DPI, ale jen adresovatelně (a v inkoustu si pak můžete zaplavat).
Takže reálně počítejte s ekvivalentem rozlišení 360–400 DPI… (pokud to bude mít lightky, tak vizuálně možná 500–600 DPI).
Nicméně tahle tiskárna má refresh, ale nesmí se odpojit ze sítě. Takže kdyby se tam naládoval nějaký „mild“, nevypínal se refresh a nevadila by Vám nutná režijní spotřeba a kdyby byla mašina za velmi dobré peníze s velmi dobrým stavem hlav (100% ověřená kondice)…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

 

Re: Seiko Colorpainter 64S

Autor: M. Prášek

10:17:36 25.06.2011

SPíše mi jde o to jestli zvládne nárazový systém práce tedy dva dny tisknu pak 14 dní nic. Co myslíte tou "nestabilní hlavou" ? jinak rozlišení se uvádí 720*720 dpi což je jak sem pochopil rozlišení na kterém tickne většina lidí ( ? ) a na plakáty na zeď by mělo stačit. Nebo je tam nějaká jiná fligna ? Děkuji.

Citovat příspěvek

 

Re: Seiko Colorpainter 64S

Autor: Navratil

22:19:10 24.06.2011

Vzhledem k docela nizkému rozlišení, nestabilitě hlav (respektive choulostivosti ink. systému) a celkové zastaralosti stroje — kdyby to bylo pod 100 tisíc a ve vynikající kondici, tak možná ano. Jinak bych do toho nešel.
Jinak ano, dá se do toho úspěšně naládovat jak solvent, tak i mild (na označení „eco“ bych si moc nehrál), přičemž i na kvalitě inkoustů samozřejmě záleží, jak pak hlavy vydrží…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

 

Seiko Colorpainter 64S

Autor: M. Prášek

17:01:08 24.06.2011

Dobrý den, vídámám často v inzerátech za docela levné peníze Seiko Colorpainter 64S. Dalo by se říci že pomalu levněji než RH1. Jaká je ekonomka provozu těchhle strojů ? Jinak předpokládám ,že jso to nějaké mildsolventy ebo hardsolventy a tedy se nehodí na nárazovou práci, kde třeba týden netisknete... Zeptám se jako blbec.. Je možné je nakrmit i třeba nějakým ecosolventem či jiným alternativním inkem který není tak náročný na neustálou produkci ?

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: