Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Tlac latexovymi farbami

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Tlac latexovymi farbami

Autor: tomas61

18:17:28 21.05.2011

Chcel by som poprosit o ludi na nazor na tlaciarne HP Designjet L25500, L65500, LX600 ci LX800 a na tlac latexovymi inkami.

Bol by som rad, keby sa niekto podelil o prakticke skusenosti s tymito tlaciarnami - ake vyhody a hlavne nevyhody maju oproti solventnej tlaci (vydrz v exterieri, svetlostalost, odolnost voci mechanickemu opotrebeniu, moznost potlacitelnosti roznych materialov, vykon a kvalita tlace pre strednu a blizku pohladovu vzdialenost, farebny rozsah, kalibracia - osobne mam skusenosti s tlacou na Mimaki JV3-160S)

Hladal som nejake informacie na nete, ale stretol som sa len s PR clankami, ktore toho vela o praktickom pouzivani nepovedia. Tu vo fore tiez nie je o tychto tlaciarnach ziadna zmienka, az na jednu nedavnu, kde bolo len konstatovanie, ze latexove inky su sra..a ;)

Preto by bolo super, pokial by sa niekto rozhodol podelit s poznatkami z realnej prevadzky, aby sa prispevky niesli vo vecnej rovine - preco ano, preco nie, vyhody a nevyhody oproti konkurencnym technologiam. A ked nie, co namiesto JV3-ojky pre strednu a blizku pohladovu vzdialenost ;)
Dakujem :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: