Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

tisk černobílé fotografie doma

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: tisk černobílé fotografie doma

Autor: Honza

11:47:21 15.12.2009

Skutečně lze na nějakém papíru vyvážit neutralitu šedé pro každou teplotu světla? Pokud tisknu třeba na fólii, tak to většinou ladím na denní světlo, případně světlo pod kterým se na to bude uživatel dívat, např halogeny na výstavišti. Pod zářivkou nebo úsporkou vypadá do fialova, pod žárovkou do žluta.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

9:20:02 15.12.2009

Může to být papírem. Pokud papír obsahuje velké množství zjasňovačů, je zaděláno na problém, protože pak nelze zcela univerzálně vyvážit neutralitu šedé pro každé světlo. A jen tisk čb. inkoustem to nevyřeší, protože ten sám o sobě není barevně neutrální (ačkoliv na některé materiály funguje docela k plné spokojenosti). A navíc — někdy se používá kombinace barevného a čb. tisku, takže tohle také není univerzální řešení.
Fialový posun lze kompenzovat, ale ne v datech.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: janeeee

9:36:00 14.12.2009

Na kvalitní tiskárně (Epson 4880) a origo papírech vychází čb tisk i bez kalibrace opravdu čb, bez posunů. Ten posun, o kterém se zmiňujete, může udělat kalibrace tiskárny.

Citovat příspěvek

Autor: Honza

8:51:00 14.12.2009

Možná by stačilo projít si fórum a možná si nastudovat některé elementární znalosti z oboru. Už se to tady myslím řešilo xkrát. Samozřejmě to není papírem...

Citovat příspěvek

tisk černobílé fotografie doma

Autor: chalupnik

19:39:58 13.12.2009

Mám takový papír, že mi čb tisk vychází fialový.
Kdesi jsem četl, že lze v digitálním barevném snímku posunout barevnost tak, aby byla fialová na papíře vykompenzována.
Můžete mi to trochu objasnit?
Dík.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: