Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

tiskárna na přímý potisk textilu BLACK LINE BL-5000

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: tiskárna na přímý potisk textilu BLACK LINE BL-5000

Autor: vlček miroslav

10:29:52 16.03.2010

rád bych se touto cestou nakontaktoval na firmy,
které vlastní BL -2000
tipo ústí nad orlicí
vlček

Citovat příspěvek

 

Re: tiskárna na přímý potisk textilu BLACK LINE BL-5000

Autor: Pan táta

8:56:46 10.08.2009

Taky jsem měl zájem ... a dosti velký.
Po hodně prohlédnutí internetových stránek ( i zahr. ), musím konstatovat. že tato technologie má svou budoucnost ale to je ještě daleko.

1. drahý a velice pomalý tisk ( cca 4 minuty u rychlých tisků ). tisk na bílou - 1x - na tmavý textil 2x ( a mám i pocit že BL - 5000 umí jen sv. textil . mimochodem vybíhají s " s novějším " modelem, který umí již i tmavý textil - 2x plata, který se po jednom tisknou ( tiskací hlava je jen jenda, která přejiždí nad plato ). tisk cca 4 minuty - po diskusi se známým, který má vyšívací dílnu dle něj nesmyslně dlouhý čas tisku. jinak cena stroje silně přes 1 mil.

2. Trysky se už tak neucpávají ( uzavřený barevník ), ale představte si že u tmavého textilu musíte den předem povrchově upravit tištěnou plochu příslušným rostokem ( rozprašovač apod ).Zejména na potisk tm. textilu. - no to je docela o ničem....

3. pokud ( bereme i jiné značky podobných tikáren ) tisknete na sv textil nenáročný na " vysokou vrstvu " barev pro perfektní krytí, je to OK. Pokud tisknete na tm. textil - na omak jako celkově je stále lepší dig. tisk na folii ( kvalitní - né nějakou plachtovinu ). Představte si silnou vrstvu svítivé bíle, která přesně kopíruje tvar obrázku a na to příjde opět vrstva barev - již postup jako u tisku na bílá trička. Je to silná vrstva čehosi co na pohled je hezké, ale pro nosiče trička zcela nevyhovujicí...prostě je to moc netvárné, nepružné a pod.

4. na co tento stroj v dnešní době ? - rozhodně se spíše hodí do provozoven jako jsou Copy studia, kam přicházejí lidé " z ulice ", dále možná jako doplněk pro webový prodej potisků po 1 kuse. - Jenže takových to firem je již u nás miliarda ;). a možná jako doprovodný doplněk sponzorských triček na akce ( plesy, závody motokár a pod. ). jinak nic - malosérie je také nemožná...a o velké ani nemluvě.

5. 1 sroj dokáže potisknout max 40 tis. kusů ročně. ( a kdo má tolik zakázek na plnobarevný tisk tohoto typu ? ). Tak jsme opět zase u toho že tato technologie je stále moc drahá na to co dokáže přinést firmě...Stále vede sítotisk který se můžete doplnit jednoduše transferem...

tak teď trochu pozitvněji ;)
u tohoto stroje je výhoda měnicích možností nastavení výšek tisků ( lze prý i přez zip, švy apod. ) pozor některé značky těchto strojů to neumí !!!. barevnost obrázku, jeho reálnost je na velice dobré úrovni - myslím že v budoucnosti se máme na co těšit - jaké " vychytávky " nám tato technologie přinese. Dnes kyž to přirovnám k počítačům je to na úrovni 386tky osobní počítač :D - drahý stroj ( díky vysokým výrobním nákladům a ještě malé konkurenci ). Ale co nebylo drahé když to začínalo - i sítotisk byla relativně drahá záležitost a dnes si ho může pořídit i puberťák...

Entr.
( omluvte vysoký počet chyb - má češtinářka byla kráva ;) )

Citovat příspěvek

 

Re: tiskárna na přímý potisk textilu BLACK LINE BL-5000

Autor: Zbyněk

18:09:10 31.07.2009

Myslím, že na digitální potisk textilu jsou stroje KORNIT. Hračky BL, AnaJet, T-Jet, jsou akorát na opravdu hraní, i když letáky a působivá videa hovoří jinak .... nikde jsem nečetl názory uživatelů ve smyslu "to je ono, paráda, tiskneme na tom desítky triček denně". Četl jsem mnoho ve stylu, že se to válí roky někde v koutě dílny a pod. Ty nejdraží trička bylo asi myšleno tak, že to někdo koupil, vytiskl 10 - 100 triček a vzdal to. Cena stroje děleno počtem kusů triček pak hovoří za sebe.

Citovat příspěvek

 

Re: tiskárna na přímý potisk textilu BLACK LINE BL-5000

Autor: veto

14:04:50 31.07.2009

nejdržších triček v historii firmy myslíte kvůli provozním nákladům nebo kvůli problémům se zasycháním trysek a následné výměně hlavy? Slyšel jsem že když se vytiskne tričko alespoň každý druhý den, tak se trysky neucpou.. Nebo můžete doporučit nějaké jiné řešení?

Citovat příspěvek

 

Re: tiskárna na přímý potisk textilu BLACK LINE BL-5000

Autor: Navratil

13:25:59 29.07.2009

tož hezky vypadají, alespoň z počátku. V konečném součtu ale vytisknete pár desítek (někde to bylo řádově v jednotkách kusů) nejdražších triček v historii firmy… :–)

Citovat příspěvek

 

Re: tiskárna na přímý potisk textilu BLACK LINE BL-5000

Autor: veto

11:24:53 29.07.2009

myslím, že je to vhodný způsob potisku menších sérií, možnost tisku složitých motivů a navíc potisky vapadají pěkně, odolně a také chci upustit od nažehlovacích folií..

Citovat příspěvek

 

Re: tiskárna na přímý potisk textilu BLACK LINE BL-5000

Autor: Zbyněk

14:59:51 28.07.2009

Kdysi jsem o tom uvažoval a nakonec po přečtení několika diskuzí jsem od toho upustil. Co si od toho slibujete vy?

Citovat příspěvek

 

tiskárna na přímý potisk textilu BLACK LINE BL-5000

Autor: veto

11:07:35 28.07.2009

Zdravím,
uvažuji o koupi této tiskárny a chci se zeptat, zda-li má někdo zkušenosti s touto tiskránou, firmou Polyprint, která tyto stroje pordává nebo celkově s technologií přímého postiku textílií (DTG). Prosím piště vaše názory a zkušenosti. Děkuji.

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: