Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Problém s Postershopem

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Problém s Postershopem

Autor: Vratislav Boch

23:02:50 21.02.2008

Děkuji za odpověď nicméně - standardní ovladač - to je právě to co popisuji - tedy ovladač VGA v 16 barvách - použitelné snad možná na nouzový režim. Takže tudy cesta nevede - Microsoft nic lepšího poradit nedokáže bohužel. Ovladače od výrobce - stáhl jsem nové, staré i neoficiální a nic. Jednou jsem se rozčílil že to takhle nejde a odhodlal se k výměně celého MB protože ten s integrovanou grafikou neměl AGPčko. Ale ani s Matroxem 450kou to prostě nechodí. Když dám tisk tak to napíše chyba v dibeng.dll a konec. Jakákoliv jiná operace v Postershopu jde udělat jen nejde tisknout - dost podstatná závada. Ptát se výrobce nebo prodejce Postershopu - bezpředmětné. Buďto narazíte na cvičenou opici a nebo na nezájem - vyzkoušeno. Irituje mne ale to že vím že to funguje protože mi to normálně z neznámých příčin fungovat začalo když jsem několikrát za sebou změnil během 2 minut rozlišení!!!! Naprosto nesmyslná činnost ale pak to fungovalo asi půl roku. Takže to jde. Ovšem po zásahu Adware v registrech bylo vymalováno. Samozřejmě opětovné pokusy s měněním rozlišením se míjejí účinkem.

Citovat příspěvek

Re: Problem s Postershopem

Autor: standaskopal

17:59:06 20.02.2008

V souvislosti s dibeng.dll jsem nasel tohle -
http://support.microsoft.com/kb/q235618/ a tam pisou ze to
souvisi s graf. kartou, resp. s nekompatibilnimi ovladaci, doporucuji
tam nainstalovat originalni standardni ovladac VGA pro prislusnou verzi
windows - ve vasem pripade WinME, aaanebo upgrade ovladacu - ten je k
sehnani u vyrobce :)

takze bud origos cd k desce (je-li grafika integrovana na desce), nebo
patrat u vyrobce graf. karty, pripadne se vam muzu mrknout na
driversguide.com, poslete-li mi nejake oznaceni desky ci graf.karty

Stanislav Skopal

Vratislav Boch napsal(a):
> Zdravím
> mám takový problém už několik let a zatím se mi ho nepodařilo vyřešit. Mám postershop 5.5 - je originální s klíčem a vždycky když dám tisk tak vyskočí hláška chyba v dibeng.dll a spadne mi Postershop. Výzjistil jsem že to nějak souvisí s grafickou kartou - moc nechápu proč zrovna grafická karta by měla Postershopu nevonět - ale budiž je na tom počítači integrovaná a ovladače nemají certifikaci microsoftu tak jsem vyměnil desku a dal tam Matroxe G450ku. Výsledek nula - ta samá chyba. Na tom počítači jsou windows milenia - nespekulujte prosim nad otazkou proč zrovna Milenia - mám k tomu velmi dobrý důvod. Nicméně pokud ve windowsech nastavim standardní ovladač tj 640x480 px v 16barvách tak to tiskne - ale s tím se zase nedá pracovat. Jednou se mi nevím jak podařilo nastavit aby to tisklo i v normálním ovladači s normálním rozlišením a barevnou hloubkou ale jednoho dne mne napadlo pustit v počítači nějakej antiadware program, smazalo to nějaký neškodný cokies a od té doby to zase nefunguje. Nepamatuje se někdo náhodou na tuhle chybu? Tisknu sice jen občas tak to dokážu vydržet ale vždycky mne to hrozně štve - kdo má pořád ty ikonky na ploše přerovnávat.
>
> Vratilslav Boch
>

--

Stanislav Skopal
standa@skopal.info
http://www.skopal.info
tel.: 777 033 241

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Problém s Postershopem

Autor: Vratislav Boch

22:51:55 19.02.2008

Zdravím
mám takový problém už několik let a zatím se mi ho nepodařilo vyřešit. Mám postershop 5.5 - je originální s klíčem a vždycky když dám tisk tak vyskočí hláška chyba v dibeng.dll a spadne mi Postershop. Výzjistil jsem že to nějak souvisí s grafickou kartou - moc nechápu proč zrovna grafická karta by měla Postershopu nevonět - ale budiž je na tom počítači integrovaná a ovladače nemají certifikaci microsoftu tak jsem vyměnil desku a dal tam Matroxe G450ku. Výsledek nula - ta samá chyba. Na tom počítači jsou windows milenia - nespekulujte prosim nad otazkou proč zrovna Milenia - mám k tomu velmi dobrý důvod. Nicméně pokud ve windowsech nastavim standardní ovladač tj 640x480 px v 16barvách tak to tiskne - ale s tím se zase nedá pracovat. Jednou se mi nevím jak podařilo nastavit aby to tisklo i v normálním ovladači s normálním rozlišením a barevnou hloubkou ale jednoho dne mne napadlo pustit v počítači nějakej antiadware program, smazalo to nějaký neškodný cokies a od té doby to zase nefunguje. Nepamatuje se někdo náhodou na tuhle chybu? Tisknu sice jen občas tak to dokážu vydržet ale vždycky mne to hrozně štve - kdo má pořád ty ikonky na ploše přerovnávat.

Vratilslav Boch

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: