Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

co musí umet kopírka

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

RE: co musi umet kopirka

Autor: VaS

16:03:58 02.01.2008

Beru vás s rezervou, stejně jako všechny ostatní od "konkurence". Každopádně
ale když někde vidím napsáno "tisk v kvalitě ofsetu", tak se musím zeptat,
jestli jste někdy viděli tisk z ofsetu a pak se především musím zeptat jak
dlouho to "jako tisk z ofsetu" bude tisknout. Vytisknout nějakou splácanou
fotku v sRGB určitě jde, ale třeba taková celostránková modrá plocha...

S pozdravem

Václav Sinevič

> -----Original Message-----
> From: Dušan [mailto:digitisk@grafika.cz]
> Sent: Wednesday, January 02, 2008 3:11 PM
> To: wwwdiskuze@grafika.cz
> Subject: Re: co musi umet kopirka [102|2364859]
>
>
>
> ber te ma s rezervou, robim vo FaxCOPY.sk ale asi najlepsia volba je
> Canon imagePRESS C1
> vid: http://www.canon.cz/produkty/barevne/index.htm
> je zariadenie urcene na malonakladovu tlac v kvalite ofsetu.
> --
> Autor: Dušan
> Forum: Digitální tisk
> Odkaz: http://forum.grafika.cz/read.php?102,2364859,2388193#msg-2388193

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: IvoL

15:43:43 02.01.2008

... tak teď asi dozrál čas na zatím nevyřčenou otázku: Kolik toho tisknete v "jiných studiích" -
resp. kolik se vám vyplatí investovat. Proti imagePRESS C1 nic osobního, ale to je spíše stroj
na spoustu nových externích zakázek než pro vlastní pohodlí a neobíhání konkurence :)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: co musí umet kopírka

Autor: Dušan

15:11:25 02.01.2008

ber te ma s rezervou, robim vo FaxCOPY.sk ale asi najlepsia volba je Canon imagePRESS C1
vid: http://www.canon.cz/produkty/barevne/index.htm
je zariadenie urcene na malonakladovu tlac v kvalite ofsetu.

Citovat příspěvek

Autor: vlastimil_sestak

14:44:34 17.12.2007

aha už jsem něco našel. nová technologie tisku http://www.svethardware.cz/art_doc-304D8698E800E425C12571B4005FE769.html

Citovat příspěvek

Re: RE: co musi umet kopirka

14:36:50 17.12.2007

Děkuju pane Sinevič. Tato odpověď má pro mě váhu.

samozřejmě díky i ostatním, již si dělám představu. Kopírka tedy poskytuje další možnosti narozdíl od klasické Laserové tiskárny. Pro nás by asi jediný význam měl uváděný finišer, ale i ten bychom možná nevyužili. spíše nějaký nástroj na oříznutí, ale na takový jsem ještě nenarazil.

ještě bych se zeptal na ten pojem Laser/LED. vyhledávač mi najde především tunnigové vybavení pro PC :-(

Citovat příspěvek

Autor: VaS

13:58:26 17.12.2007

Počítejte s tím, že z jakéhokoliv stroje pracujícího na elektrostatickém
principu vám vyleze řádově méně kvalitní výstup, než ze stroje inkoustového.
A "kopírka" je prostě jen lasrovka/LEDka s připojeným scannerem a ev. je
schopna vyšší produkce.
Co se týče náchylnosti inkoustového výstupu na otěr atd., tak jste poměrně na
omylu. To platí u dye inkoustů. Pigmenty se vám nerozpustí (na odpovídajícím
materiálu).
Každopádně pro vaše účely bych zvolil běžnou laserovou tiskárnu střední
třídy. Produkční stroj by se vám nevyplatil (ten má cenu tak od cca 10000
kopií/měsíc) a na inkoustu byste se nedoplatil.

S pozdravem

Václav Sinevič

> skutecne to trochu uhlo, tak se to pokusim vratit a upresnit dotaz,
> ktery je ve sve podstate strasne jednoduchej a mozna si odpovim sam.
>
> at uz v jakemkoli predchozim zamestani tak ve svem soucasnem (jakozto
> grafik) se setkavam s terminem. Je toho málo dáme to nekam na kopírku.
> a tak moje otazka zni takto jednsouse a detsky:
>
> CO JE TO TA "KOPÍRKA"?
>
> Kdyz dostanu vysledek z oné "kopírky" lze konstatovat ze muj nahled
> (nechci pouzit termin digitalni natisk, ikdyz v jednom zamestatni to
> tak skutecne bylo) z inkoustove tiskarny je nesrovnatelne kvalitnejsi
> ovsem jak je znamo je nachylny na kontakt, otreni, vlhko nedej boze na
> mokro.
>
> Takze se domnivam ze se jedna o tisk laserovou technologií ale zase je
> o dost kvalitenejsi nez tisky z laserových tiskáren co jsem videl.
> Takze nazev prispevku jsem zvolil nevhodne, ne co musi umet ,ale jakou
> technologií tiskne.
>
> Nejde nam o zarizeni pro celou firmu, budu napojen jen ja (jeden
> grafik) a parkrat do mesice bych tisknul vizitky, letacky a tak podobne
> v mensich nakladech co nepujdou na ofset.
> --
> Autor: vlastimil_sestak
> Forum: Digitální tisk
> Odkaz: http://forum.grafika.cz/read.php?102,2364859,2368684#msg-2368684

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

12:43:40 17.12.2007

- finišer se taky ne každému zaplatí, samostatné skládaní a šití může mít své výhody ( zvláště
když většina finišerů nepočítá právě s 50 listy, nestandatdy ....

- cenový rozdíl barevného a černého stroje ( v A3 a při určitých rychlostech ) je jen málo proti
využitelnosti

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: catt

11:43:16 17.12.2007

Pokud bych produkční tiskový stroj kupoval já, bral bych to takto:
1) jenom ČB nebo barevné? pokud bude 90% tisku čb, pořídil bych asi kvalitní čb stroj a barvu klidně zadával jinam.
2) chci tisknout vyšší gramáže? pak potřebuji stroj, který má nejlépe rovný průjezd, aby se papír neohýbal. pokud ne, situace se výrazně usnadňuje
3) automaticky budu chtít duplex
4) zřejmě budu chtít nějaký finišer. ideálně ohýbání, skládání a nějaké skobičky. podle financí. lepší, aby to dělal stroj, než ručně.
5) konečně bych se podíval na RIP. většinou je všude nějaká EFI, umožňuje to kalibraci. tady slabé místo nebývá
6) náklady. to je dost virtuální údaj, protože ten se dá zjistit jedině dlouhodobým provozem. podívejte se, kolik vychází ekonomický pronájem u různých firem a můžete mít přibližnou představu o nákladech. do tohoto údaje si firmy musí započítat veškeré náklady, tedy spotřebák, tiskárnu i servis.
7) spolehlivost. zeptejte se stávajících uživatelů různých strojů, jak časté a složité jsou opravy. nemá smysl kupovat stroj, který bude spíše stát.

teď si říkám, že takové know how tady dáváme zdarma, jinde by to skoro byla otázka konzultační firmy :)

Citovat příspěvek

10:18:50 17.12.2007

skutecne to trochu uhlo, tak se to pokusim vratit a upresnit dotaz, ktery je ve sve podstate strasne jednoduchej a mozna si odpovim sam.

at uz v jakemkoli predchozim zamestani tak ve svem soucasnem (jakozto grafik) se setkavam s terminem. Je toho málo dáme to nekam na kopírku. a tak moje otazka zni takto jednsouse a detsky:

[bold]CO JE TO TA "KOPÍRKA"?[/bold]

Kdyz dostanu vysledek z oné "kopírky" lze konstatovat ze muj nahled (nechci pouzit termin digitalni natisk, ikdyz v jednom zamestatni to tak skutecne bylo) z inkoustove tiskarny je nesrovnatelne kvalitnejsi ovsem jak je znamo je nachylny na kontakt, otreni, vlhko nedej boze na mokro.

Takze se domnivam ze se jedna o tisk laserovou technologií ale zase je o dost kvalitenejsi nez tisky z laserových tiskáren co jsem videl. Takze nazev prispevku jsem zvolil nevhodne, ne co musi umet ,ale jakou technologií tiskne.

Nejde nam o zarizeni pro celou firmu, budu napojen jen ja (jeden grafik) a parkrat do mesice bych tisknul vizitky, letacky a tak podobne v mensich nakladech co nepujdou na ofset.

Citovat příspěvek

Re: RE: co musi umet kopirka

Autor: renedev

9:39:52 17.12.2007

Verzi "bez skla" vycházející s kopírky nenabízejí všichni výrobci. Proto je dobré stanovit si prority: chci pouze tisknout (co a v jaké kvalitě) nebo zabezpečit tiskové úlohy firmy komplexně "vše v jednom" vč. např. sledování nákladů. A podle toho bych pak hledal na trhu (pokud na sebe uvede poptávající kontakt, tak se na něj všichni potenciální dodavatelé slétnou jako supi a nemusí je vyhledávat a obvolávat :D )

Citovat příspěvek

9:23:18 17.12.2007

Tak to jste dost uhnul od tématu :)

Dělí se to na ty, co vyvinuli tiskárnu a k ní připojili skener, aby šlo kopírovat a na ty, co z
kopírky odtsranili skener, aby stlačili cenu, ale verzi "bez skla" nabízí snad všichni výrobci.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

9:12:11 17.12.2007

děkuji, prostuduji si.

abych byl konkretní, vůbec mi nezáleží na kopírování, faxování scanování atd. jde mi pouze o kvalitní tisk. ale takové samotné zařízení asi neexistuje, že?

Citovat příspěvek

Autor: renedev

8:21:57 17.12.2007

Zdravím Vás,

hned na úvod předesílám, že dělám zn. DEVELOP (to abych předběhl rýpaly ;) ). Předpokládám, že budete standardní uživatel, takže technologie bude nejspíš laserová pro barevný stroj, pracující v síti pro více uživatelů. A dále bych stanovil vstupní požadavky:
- rychlost tisku čb./color
- požadovanou max. gramáž (např. i přes duplex) a formát papíru
- nákladovost provozu (vč. fixace, přenosáku apod.)
- konfigurace stroje (zásobníky, finišery apod.)
- softwarové požadavky

No a nakonec bych si pozval jednotlivé firmy, ať mě přesvědčí, že jejich stroj je ten správný :). Je dobré, když si můžete vytisknout své výstupy na konkrétních strojích a porovnat je a nespokojit se pouze s ukázkovými tisky. Také není špatné slyšet názory na konkrétní stroj od někoho, kdo ho již používá.

A teď trochu reklamy: www.develop-centrum.cz, model ineo+ 253, možnost zapůjčení k odzkoušení přímo u uživatele. Pokud budete chtít s něčím poradit, tak v sekci obchod jsou kontakty přímo na mne.
Přeju hezký den.

Citovat příspěvek

co musí umet kopírka

12:17:07 14.12.2007

Zdravím vsechny

firma ve které pracuje se rozhoduje zda koupit kopírku, abychom nemuseli zadávat tisky co se nevyplatí tisknout ofsetem do jiných studií a tiskáren.

Bohuzel nemám zádné zkusenosti, co by to melo být za kopírku, jakou technologií by mela tisknout a podobne. Zkousel jsem neco hledat na internetu a zde v diskuzi, ale informací je mnoho a zatím mám v hlave akorát gulás.

Chtel bych Vás poprosit zda by jste mi nepomohli s prvním kruckem, to znamená co musí mít a podporovat taková kopírka pro digitální tisk mensích nákladu vizitek, letácku, samolepek a podobných tiskovin které jsou malym nakladem nevhodné pro ofsetovy tisk. Hlavne jakou musí tisknout technologií. Vse ostatní uz si nastuduji a zjistím.

Dekuji vsem co napísí pár slov. vlasta

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: