Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

jak vyzrát na papír

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

RE: jak vyzrat na papir

Autor: IvoL

17:01:48 30.11.2007

Zima je taky příčina, ale topení a vlčení a sušení není vždy 100% pomoc. Když trefím "divný
papír" ( a mnohdy stejně označený jako ten co problémy nedělal ) může být aklimatizovaný jak
chce a .... prostě vrtule :)

Myslím, že křečovité snahy od rovnání přes hranu až po projetí vlažným laminátorem jsou spíše
psychickým odreagováním pro mě než že by to zásadně změnilo chování papíru ( ale mi to pomáhá
víc než nadávání nad strojem ) :)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: jak vyzrát na papír

Autor: Navratil

14:34:24 30.11.2007

nezbývá, než papír pěkně rozbalit a nechat rozbalený přímo v místnosti s tiskárnou. Tím se „aklimatizuje“ a srovná svoji vlhkost s okolním prostředím.

Váš problém může taky nastat, pokud papír dáte do tiskárny příliš studený (například z nevytápěného skladu) a on o to více může natáhnout vlhkost, nehledě na to. Ale to asi nebude Váš případ…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: vratislav boch

14:20:53 30.11.2007

problém je v tom, že když si vyberu a vyzkouším papír který se nekroutí tak kde mám jistotu že se příště kroutit nebude - víme jak k tomu obchodníci přistupujou - klidně to nechají zvlhnout a přemrznout a když se k tomu náhodou chovají ohleduplně tak stejně ten papír musí někdo dovézt na kamionu do nějakého velkoskladu a prostě tomu nejde zabránit. otázka je jak to vyřešit.

Citovat příspěvek

Autor: antoan

21:27:34 29.11.2007

Je to presne tým. Čím vyššia vlhkosť v miestnosti, tým vyššia deformácia náhlym vysušením papiera pri prechode pecou. Treba odskúšať a kupovať kvalitnejšie papiere. Rozdiel v cene môže byť až do cca 30%, ale výsledok potom presne ako píšete:-))

Citovat příspěvek

jak vyzrát na papír

Autor: Vratislav Boch

19:24:49 29.11.2007

Po výtisku z Laserovky se mi papír vždycky pěkně zvlní. Předpokládám že to má na svědomí vlhkost v papíru a při průjezdu pecí se pak dějou věci (s papírem) Nevíte někdo jestli se tomu vlnění dá nějak zabránit? co třeba nahřát papír v troubě? Nebo má někdo nějaký nápad.

Vratislav Boch

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: