Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Sublimační inkousty a certifikace k nim

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

RE: Sublimacni inkousty a certifikace k nim

Autor: IvoL

13:09:50 06.03.2007

Pokud máte číslo normy, měl by se Google chytit. Pochybuji, že by to někdo zaplatil a
nepochlubil se, že certifikát získali.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: Sublimační inkousty a certifikace k nim

Autor: doosun

12:13:10 06.03.2007

Certifikované inkousty sháníme pro naši průmyslovou výrobu s použitím inkoustů ve velkoformátové tiskárně pro sublimační tisk, předpokládáme tedy větší odběr. Některé výrobky jsou určeny pro odběratele, kteří na nš tisknou sublimací sami, ti taky mají zájem o certifikované inkousty. Pro naše výrobky v dětském sortimentu je požadavek na garanci shody s ÖKO- Tex standardem 100, pro ověřování škodlivin - pro děti skupina I. Jde nám o Certifikát typu - vydávaný tuzemským ITC nebo Certifikát vydaný evropským DZÖ-tex. Těmito certifikáty se pak garantuje osvědčení výrobce pro daný výrobek. Většinou by solidní firma z Evropy tento certifikát měla mít, teoreticky i Čína, pokud to špedituje sem, certifikáty někdy mívá. Jednotlivé složky výrobku musí mít jednotlivé certifikáty, tedy i na nitě, druky, zipy , tam ten problém není.

Citovat příspěvek

RE: RE: Sublimacni inkousty a certifikace k nim

22:51:33 05.03.2007

Pak bych s drzostí vlastní tomuto průmyslu lepil etikety: " vhodné pro děti od 6 měsíců,
které při rostoucích zubech neslintají" :)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: RE: Sublimacni inkousty a certifikace k nim

Autor: Navratil

20:41:25 05.03.2007

No, jestli jsem to pochopil správně, tak jedinou směrovkou je cena. Ale pokud vezmu orientační cenu sublimačních inkoustů v rozpětí 2,5–3 kč za ml, pak hon na levné patoky připadá jako dost sebevražedný, i když vím, že skutečně se dají koupit i pod korunu za mililitr (i méně). Zejména když mi jeden tragéd s nadšením ukazoval flašu se vzorkem (ten byl zdarma) a na dně se líně v sedimentu převalovaly sraženiny…

S těma hračkama je opravdu veliký problém. Nevím o nikom v ČR. Jen Vám napovím, doposud testované inkousty ztroskotaly na testech proti dětským slinám… :-)

Citovat příspěvek

20:21:22 05.03.2007

Nevím, jestli jste mě p. Navrátile pochopil. Nešlo mi ani tak o to hájit čínské zájmy,
jako pochybovat o tom, že v tomto případě je právě směr sídla výrobce to pravé měřítko.
Myslím, že těch "nevhodných na dětské" bude sakra víc a zdaleka se to netýká JEN dodávek z
Číny.

A vážně, má v ČR někdo certifikát na sulbimaci na hračky pro prcky?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

20:04:16 05.03.2007

No, možná se budete divit, ale ani evropští výrobci a ISO jaksi ee…
:-)
Ona totiž žádná ISO norma nespecifikuje sublimační inkousty.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

19:58:43 05.03.2007

printit: fakt netuším, proč by Číňany mělo tlačit naše ISO, pochybuji že evropští výrobci
se snaží získat na všechny své výrobky čínské certifikáty

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

19:08:15 05.03.2007

No, já bych se v souvislosti s čínskými inkousty o jakémkoliv certifikátu raději ani nezmiňoval. Už jsem viděl spoustu takových „certifikátů“ a než jsem si je přečetl, tak jsem již viděl na testu sedimentaci jak prase. :-)
Ani kdyby byly zadarmo!
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: IvoLh

18:50:05 05.03.2007

Fakt mi nešlo o konkrétní inkoust vyráběný v Číně, jen mě udivila reakce "snad mají všechny nějaký certifikát, pokud nejsou z Číny". NEpochybně i ty Čínské či jakékoli jiné mají ( i když u nás neakceptovaný ) certifikát. Takže otázka není zda má, ale jaký má.

Citovat příspěvek

17:53:48 05.03.2007

Lol a do jaké mašiny ty čínské inkousty chcete nalít? Předpokládám, že ta tiskárna nestojí víc jak 5000 kč…
:-)
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: printit

17:23:55 05.03.2007

Taky mě to zajímá, který myslíte čínský sublimační inkousty, máte typa kdo je distribuuje, jde mi o výrobky,které by splňovaly ISO..

Citovat příspěvek

16:14:51 05.03.2007

…a pro inkousty, které se mohou používat i pro děcka (oblečení, povlečení a pod.) jsou hodně speciální certifikáty.
Samozřejmě jejich cena je pak úplně jiná…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

15:20:26 05.03.2007

NĚJAKÝ certifikát mají i ty čínské, ale asi se poptává nějaký, který splňuje dané podmínky
:)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Tiskár

15:00:24 05.03.2007

Inkousty na sublimační tisky snad mají všechny nějaký certifikát, pokud nejsou z Číny? ne? firem, které prodávaj inkousty je hodně? v čem problém?

Citovat příspěvek

Sublimační inkousty a certifikace k nim

Autor: doosun

15:10:07 02.03.2007

Pro sublimační tisk poptáváme inkousty, ke kterým je dodavatel schopen nabídnout Certifikát tuzemský ověření škodlivin , který vyhovuje pro skupinu I, děti do tří let, nebo Certifikát EKO tex standard pro skupinu I. baby classe. Jde nám o následný odběr certifikovaných inkoustů. Díky i za informace

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: