Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Tiskarske laky pro obrazy

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Tiskarske laky pro obrazy

Autor: Elias

16:43:52 03.01.2007

Ty co si chteji papir naklizit samy doma muzou napsat a radi jim poradime http://www.ketubah.cz/contact-the-artists.php

Citovat příspěvek

16:28:36 03.01.2007

Takze pro vsechny zajemce kombinace digitisku, na krasne papiry vetsich rozmeru a rucni kaligrafie ci akvarelove malby doporucujeme http://www.obrazkarna.cz/ kde jiz skrze nas budou vedet jak na to:-)) Hledali jsme ctyri roky vhodny zpusoby jak tisknout kvalitni reprodukce nasich obrazku a konecne je proces hledani ukoncen. Je to sice docela drahy (1/tisk na A2 kolem 500kc) ale jestli nekdo chce kvalitni praci tak si za to musi holt zaplatit:-)

Citovat příspěvek

20:55:51 30.12.2006

Tak jsem kontaktoval jednoho z autoru te knihy a sam nevi jak na to. Radi mi abych to proste zkousel a zkousel. Takove papiry a fixativy jsou ale pekne drahe a nemam na to abych kupoval kazdy den novy faxativ jenom na zkousku...

Citovat příspěvek

RE: Tiskarske laky pro obrazy

18:19:27 23.12.2006

Dekuji mockrat!
Dival jsem se na obsah a nasel jsem navody pro olejomalbu a malbu pastelem na platno. Je to sice o problematice kterou vyhledavam ale o kaligrafii na rucni papir tam nemluvi. Ale alespon mi to pomohlo v hledani na googlu, termin underprinting mi totiz byl do dneska cizi. Tak se pokusim hledat jeste podle jinych klicovych slov. Ale dekuji!

Citovat příspěvek

RE: Tiskarske laky pro obrazy

Autor: VaS

15:57:59 22.12.2006

Pořiďte si
Karin Schminke, Dorothy Simpson Krause, Bonny Pierce Lhotka, Digital Art
Studio: Techniques for Combining Inkjet Printing and Traditional Artist's
Materials. Watson-Guptill Publications. ISBN: 978-0823013425

Pokud mě paměť neklame, i tímto se tam zabývají.

S pozdravem

Václav Sinevič

> -----Original Message-----
> From: Elias [mailto:digitisk@grafika.cz]
> Sent: Friday, December 22, 2006 12:24 PM
> To: wwwdiskuze@grafika.cz
> Subject: Re: Tiskarske laky pro obrazy [102|1898069]
>
>
>
> Potrebuji spray spise jako fixativ pro papir, aby tolik nesal
> inkoust pri psani kaligrafickym perem. To na co jste mne
> odkazal je spray jako laminace. Stejne ale dekuji, kazde info
> je uzitecne jak jsem psal. Ten sprej ci gel nam poradila
> jedna umelkyne z ameriky. Tam ji to pripravujou pro
> kaligrafii primo ve studiu. Ale zde v cechach mi pripada ze
> jsme ohledne tiskovych technologii oproti statum v dobe kamene:-((
> --
> Autor: Elias
> Forum: Digitální tisk
> Odkaz:
> http://forum.grafika.cz/read.php?102,1898069,1899041#msg-1899041
>

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

12:38:43 22.12.2006

Jedine co jsem nasel je clanek Ušlechtile tisky. To je ale vicemene jenom pro papir bez obrazku. Myslim ze by nejake maceni v teple vode tisk tezko snasel... Navic bych chtel jiz hotovy pripravek, nemam totiz laborator a znalosti chemie:-)
Pro priblizeni problematyky predkladam cast clanku:

Klížení papíru

Každý papír potřebuje před použitím dodatečně vyklížit povrch, jinak by se barva při natírání vsakovala a při zpracování by se na světlých místech rozpouštěla příliš brzy. Pracovní postup je následující: 5g síranu (kamence) chromitodraselného KCr(SO4)2.12 H2O (v nejvyšší nouzi se dá použít i hlinitodraselný, který se jinak používá pro zastavení krvácení po neopatrném holení, výsledek ale není tak čistý) rozpustíme v 100ml vody. Kromě toho rozpustíme 3g nejčistší želatiny ve 100ml horké vody. Potom 5ml kamencového roztoku rovněž ohřejeme a po kapkách vlijeme do teplého roztoku želatiny za ustavičného míchání. Oba roztoky musí mít stejnou teplotu, jinak se želatina srazí. Při samotném klížení je dobré natáhnout papír na nějakou rovnou plochu, podložit baličákem a v rozích přichytit připínáčky. Pak pomocí širokého, ale jemného vlasového štětce (dostatečně kvalitního, aby nám nezůstávaly v papíře vytrhané štětiny - toto dřív problém nebyl, v dnešní době převelikých šmejdů je to kolikrát dost oříšek. Jestli znáte někdo dobrou značku štětců, nenechávejte si to pro sebe) roztíráme želatinu dlouhými tahy po celé ploše papíru. Je výhodné, pracujeme-li v teplé místnosti, nejlépe ovšem v létě na slunci, želatina pak tak rychle netuhne a je možné docílit rovnoměrného roztěru. Jakmile papíry (pověšené ve vertikální poloze) uschnou, je třeba je asi na čtvrt hodiny opatrně vložit do teplé vody a pak zprudka usušit. Sice se tím papír maličko stáhne, ale dále zůstává pro opakované máčení-sušení velikostně stálý, znovu opakuji, že je to naprosto zásadní pro sesouhlasení přetiskovaných kopií.

Citovat příspěvek

12:24:05 22.12.2006

Potrebuji spray spise jako fixativ pro papir, aby tolik nesal inkoust pri psani kaligrafickym perem. To na co jste mne odkazal je spray jako laminace. Stejne ale dekuji, kazde info je uzitecne jak jsem psal. Ten sprej ci gel nam poradila jedna umelkyne z ameriky. Tam ji to pripravujou pro kaligrafii primo ve studiu. Ale zde v cechach mi pripada ze jsme ohledne tiskovych technologii oproti statum v dobe kamene:-((

Citovat příspěvek

Autor: ecume

11:14:09 22.12.2006

neviem ci to pomoze ale skuste pozriet sem
http://www.roland-sk.sk/phorum/viewforum.php?f=4&sid=63749f3d83f42c7b6f87bb10f99d754c

Citovat příspěvek

Tiskarske laky pro obrazy

16:55:12 21.12.2006

Dobry den,
potrebuji poradit v takove neobvykle veci. Potrebuji lak nebo spray ktery je vhodny pro vytisky Epson Pro Stylus 9800 na umelecky papir Hahnemühle nebo Epson. Lak by nemel zabranovat pozdejsimu psani na vytiskly obraz kaligrafickym perem nebo lepe receno ten lak je zapotrebi protoze jinak se tuz na tiskarskem papiru rozpii. Proste potrebuji kombinovat digitalni tisk s kaligrafii.
Vsem dekuji za jakekoli poznatky.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: