Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Vyber velkoformatove tiskarny

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Předmět:

Příspěvek:

*AGGRESSIVE* O:-) :-/ :-P *BLUSH* *BYE* :'( *DASH* 8-) *DRINK* :-| *THUMBUP* *SOS* *KISSED* :-* *OK* *SECRET* *STOP*

Pohlaví:

Muž, Žena

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Re: Vyber velkoformatove tiskarny

Autor: antoan

18:54:13 03.02.2008

Dobrý deň
zaujímal by ma názor p. Navrátila na RIP VersaWork od Rolandu.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

22:48:04 17.12.2007

Fajn, přijedu a něco si u Vás nechám vytisknout. Když navíc tisknete tak levně, nepřijde mne ta legrace tak draho…
S pozdravem
Viktor N.

PS: kažý si vede diskusi sám za sebe. A nebo Vy tu diskutujete za někoho jiného? :–)

Citovat příspěvek

Autor: ligtrene

14:20:38 15.12.2007

Jiste ze netiskneme za naklady avsak zakazky se kteryma se tlaci na cenu niz a niz co asi nevite. Pak rozhoduje uspora v nakladech jak material, inkoust , spostrebni material, hlavy, dumpery,wiper apod.
Toto mi pripada jako zbytecne usili a mareni vaseho i meho casu , jen jsem chtel ukazat na cenovy rozdil ktery je sice na prvni pohled nepatrny avsak z dlouhodobeho hlediska nezadnebatelny.

K vasim fotkam MIMAKI z jine diskuze na inkousty .TRAINGLE jsem pouzival 2 roky a netiskl malo ale tak spinavy stroj jsem jeste nevidel je to dano poredevsim obslouhou a ne inkoustem.
Druha fotka je evidentne novy stroj ktery pouziva jiz VELKE dumpery.

Na druhou stranu cozpak dovozce mimaki ELECTRON neprodava i alternativni inkousty, ktere si sami dovazeji a nasledne prodavaji po CR???? Jiste vite ze ano a prodavaji se s vlastni etiketou ELECTRON. Pripada mi ze akorat tady vedete si vedete svou vlastni diskuzi.

v pripade zajmu o velkoplosny tisk za slusnou cenu jak mild solvent nebo HARD solvent na
www.tiskneme.com

Citovat příspěvek

Autor: Jan Kaiser

17:01:29 10.12.2007

Dobrý den,

prvotnímu tazateli a tedy na otázku odpovídám a nabízím: přijeďte se do Hradce Králové podívat na nový EPSON 11880, rád Vám ho předvedu. Samozřejmě s vlastními daty k otestování (nezapomeňte na čb fotografii).

Zdraví Jan Kaiser, Fomei a.s.

Citovat příspěvek

0:47:14 10.12.2007

Rád přijedu a otestuji, proměřím. Ceny inkoustu mne zas tak moc nezajímají, nejsem prodejce.
Pošlete mi prosím na mail Vaše kontaktní údaje. Moc toho k tisku mít nebudu, maximálne celková plocha A3 pro každý materiál. Náklady na tisk klidně uhradím (samozřejmě hned a v hotovosti, ale jistě s Vašimi náklady na inkousty to nebude pro mne žádná finanční katastrofa)…

Jinak mne zaráží Vaše kalkulace. Pokud jste protiskli 500 litrů inkoustu, to znamená, že máte najeto zhruba 50tis m2. A tvrdíte, že hlavy tisknou se stejnou denzitou jako nové. Hmmm, to rád uvidím. Jinak záleží na tom, jak se o mašinu staráte. Vím o zákazníkovi, který má na hlavách (stále originálních) najeto 16tis m2, přičemž 100 % trysek je v naprosté kondici a vím o zákazníkovi, který (s výměnou jen jedné hlavy) najel něco přes 40 tis. m2 na dvaapůlmetrovce, pak se teprve hlavy měnily v rámci celkové generálky stroje.

13 litrů měsíčně dělá asi 1300–1500 m2 (lesklá samolepka má spotřebu reálně asi 8 ml, lakovaný banner asi 10 ml, nelakovaný až 16 ml), při průměrné produkční rychlosti stroje 6 m2/hod. to dělá (včetně přestávek na změnu média, mezičištění stroje a pod.) asi 250 hod, což při 10hodinové pracovní směně dělá asi 25 dnů.
Pokud máte mašinu v režimu CMYKlclm, pak ta má průměrnou produkční rychlost s asi tak 4 m/h. To znamená měsíčně asi 450 hodin, což v jedné mašině nemáte při 10hodinové pracovní směně šanci stihnout… Pokud nemáte stroje dva, že ano… Pokud inkousty jsou tak levné, nejsem si jistý, zda-li mohu předpokládat HD typ pigmentu, takže spotřeba inkoustu může být reálně až o 30–35 % vyšší při zachování alespoň přibližně stejného gamutu barev… ale možná se mýlím.

Jinak ještě se vrátím ke kalkulaci. Pokud vezmu průměrnou spotřebu inkoustu 8–10 ml/m2 (velmi pesimistický předpoklad), pak v ceně zakázky dostávám rozdíl ceny v nákladech na tisk asi tak 24–30 Kč, versus 16–20 kč. To při plném pokrytí tiskové plochy a na plný céres. Při předpokládané koncové ceně tisku v rozpětí 250–350 Kč je to jistě zásadní a velmi důležíté. Jistě netisknete za náklady, že ne?
No nic, jak už jsem předeslal – rád přijedu. Pravděpodobně bych to nechal až na začátek ledna, aby byl na to klid…

S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: ligtrene

18:23:06 09.12.2007

ano pane Navratil pokud neverite pridte se presvedcit.

hlavy na mimaki vydrzi cca 15 000 m2 pak se musi menit ikdyby jimi tekla jen "voda" , tak uz si to konecne priznejte.
cena hlavy cca 18 000 i s vymenou a kalibraci takze kazdy si spocita navratnost.
Osobne jsme jiz protiskli asi 500 litru inkoustu se stejnou barevnou stalosti, ale vam to asi nema smysl vysvetlovat. Mam totiz takovy pocit jako by jste razil terorii ze vsechny auta musi jezdit na SHELL POWER a vsechny jine alternativy jsou spatne.

cena litr 2000 ku konkurencni cene 3000 kc/litr

rozdil v litru inkoustu 1000 kc/litr x 10-13 litru mesicne = 13 000 kc uspora mesicne

rocne 156 000 kc uspora

za tri roky 468 000 Kc

za dva roky z poloviny na novy stroj !!! za tri roky bez problemu v ramci konkurencniho tlaku na cenu kupujete novou tiskarnu.

Citovat příspěvek

18:13:01 13.11.2007

Jestli se nemýlím – pak tedy výrobce ONYX přijel přímo k Vám a na Vašem stroji a na Vašem materiálu zkalibroval Vaši tiskárnu na Vámi požadované rozlišení a výkon? Tak to blahopřeji! Jistě vytisknete soutiskem i černobílou grafiku (tedy ve CMYKu a nikoliv jen v K) na všech médiích naprosto stejně v neutrální škále a barevnost grafiky je zcela shodná jak na billboardu, tak i na banneru, fólii, citylight papíře či dokonce na fotografickém plátně a tak dále, že? :–)

Jinak inkousty za 2 kč/ml – zajisté jsou filtrované mikrofiltry přímo na hlavy JV3, jsou stabilní a všechny trysky tisknou stále čistě jak víno. Jak jinak, že? V tom případě blahopřeji, udělal jste dobrou koupi.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: graf.studio@seznam.cz

15:45:32 13.11.2007

ano pokud pocitam spravne: tak jestlize me litr inkoustu stoji 2000 kc tak skutecne spotreba je 20 kc/m2
nebo se mylim pane Navratile ?

kalibraci mame primo od vyrobce ONYX

PS: spotřeba inkoustu je u JV3 u matného banneru (při plném pokrytí, CMYK) maximálně asi 15–20 ml/m2, na lesklou samolepku pak maximálně 8–15 ml. Obecně se dá říci, že průměrně se spotřeba pohybuje kolem 12 ml, pokud je to dobře zkalibrováno. Tak si to vynásobte cenou inkoustu za ml.

Citovat příspěvek

21:06:47 11.09.2006

Porovnávat JV5 s HP9000 je vůči HP poněkud nefér. Asi tak jako by bylo značně nefér porovnávat Volvo ke koloběžce — vůči koloběžce je to pak také nefér…
:–)
S pozdravem
Viktor N.

PS: spotřeba inkoustu je u JV3 u matného banneru (při plném pokrytí, CMYK) maximálně asi 15–20 ml/m2, na lesklou samolepku pak maximálně 8–15 ml. Obecně se dá říci, že průměrně se spotřeba pohybuje kolem 12 ml, pokud je to dobře zkalibrováno. Tak si to vynásobte cenou inkoustu za ml.

Citovat příspěvek

Autor: renee

16:54:44 06.09.2006

no taky se priklanim k vice funkcni tiskarne exterier a interier
V KAZDEM pripade doporucuji solvent JV5 mimaki nebo HP9000 nicmene asi ta porizovaci cena je minus 30 000 euro :(

co takhle JV3 nova nebo JV3 repase 350 000 se da poridit slusna masinka a v cene 20 kc/m2 potisk bez media je to cena bezkonkurecni :)

graf.studio@seznam.cz

Citovat příspěvek

Autor: MartinL

10:41:48 10.08.2006

Zdravím,
Když hledáte univerzální tiskárnu, díval jste se na Canon W8400 nebo IPF9000?
Když jsem z Canonu, tak se zeptat musím..
ml

Citovat příspěvek

Autor: zdenek k

13:49:34 08.08.2006

Pokud se potřebujete ptát co koupit tak určitě nekupujte nic , pokud ale víte co potřebujete a jde vám je o výběr co nejlepšího stroje ... .
Epson Stylus Pro 9800 není vůbec špatný stroj .Pokud Vám jde o foto potom solvent nebude to pravé řešení .

Citovat příspěvek

Autor: cyberman

12:02:57 08.08.2006

pigmenty nebrat.. radsej solvent ktory posluzi aj na exterier.. osobne by som pockal na novu mimaki jv5

Citovat příspěvek

Vyber velkoformatove tiskarny

Autor: jirka zujic

10:04:57 08.08.2006

Dobry den, potrebuji pomoci s vyberem velkoformatove tiskarny. Chceme zacit s nabizenim sluzeb VF tisku, ne rezana grafika, a to jak foto tak vykresy. Uvazujeme o nejvyssim modelu Epson Stylus Pro 9800. Poradite ?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: