Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Roland VersaWorks - Overprint

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Roland VersaWorks - Overprint

Autor: antoan

12:58:48 30.12.2006

Po nainštalovaní na čistý disk s novou inštaláciou Win (VersaWork ako prvý program), všetko funguje. Tak to bolo tým nešťastným Windovsom a jeho stovkami nekompatibilných driverov. Mnohokrát práve tomu driveru, ktorý funguje OK sa Win bráni lebo je necertifikovaný.

Citovat příspěvek

0:25:47 22.12.2006

Verazia Versa2.0, teraz 2.1. Pomedzi sviatky zhodím systém a začnem s čistou inštaláciou. Predbežne myslím, že sa to bije s s grafickou kartou na dvojmonitorový systém Matrox Millenium P 650 PCIe 128, alebo priamo s dvojprocesorovým Intelom. Uvažoval som aj vyskúšať RIP Cadlink 7.1 ako upgrade, ale americké 50% zľavy neplatia pre európu.... To by stálo za debatu o diskriminácii....

Citovat příspěvek

Autor: Mohawe

11:17:17 20.12.2006

A jakou máte nainstalovanou verzi Versaworku?

Citovat příspěvek

11:23:07 17.12.2006

Vyskúšal som to a VersaWork má skutočne problémy z PDF v ktorých sú napr. vygenerované tiene - konkrétne to bol súbor z CDR. Posupne vyskúšam rôzne verzie Corelu, aj INDD, IL. Východisko zatiaľ je spraviť zo zdrojovej aplikácie JPG, alebo nekomprimovaný TIF. Versa Work neberie ani LZW kompresiu. Uvažujem o Onyxe, ale čo potom s profilmy na Rolanda? Tiež mám problém s inštaláciou VW na novom systéme s 2-jadrovým procesorom a 2GB pamäti sa síce program nainštaluje, ale nieje možné pridať súbory do Jobu, ani otvoriť profily. (Na starších mašinách mi to ide dobre.) Neviem či to nedrží náhodou niekde v pozadí Keryo. Od verzie keď ho kúpil Sunbelt som zistil, že vykonáva v pozadí činnosť o ktorej neinformuje, ani ju v menu nedetekuje. Skúšal som postupne cez Procesviewer vypínať všetko nepotrebné - až po potrebné a pád Win, ale na nič čo by ten VersaWorks držalo som neprišiel. Viete mi niekto prosím poradiť?

Citovat příspěvek

Autor: palipali

16:11:37 08.11.2006

měl by jste vše rozdělit a to co jde a je bitmapa převést bez průhlednosti. je to klasický postup pro bezproblémový tisk. (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Zverka

16:34:34 08.08.2006

Robil som zopar testov, a vsimol som si, ze Roland VersaWorks (2.0.4) spolahlivo cita pdf dokumenty, jedine vo verzii Adobe pdf 1.2 (Acrobat 3).

Ako je na to v ColoRIP (kde maju aspon vo specifikacii napisane Adobe pdf 1.4)? Ma s tym niekto skusenosti?

M. Zverka

Citovat příspěvek

Re: RE: Roland VersaWorks - Overprint

17:03:47 07.08.2006

No dostavam podklady, ktore si kombinaciou vektorov a bitmam v jednom dokumente. Jedna sa o velmi velke data. Pri konvertovani do tifu sa pohybuje velkost 1 dokumentu nad 1.2 GB a to pri nizsom rozliseni (ako by bolo vhodne na tlac). Navyse to velmi dlho trva. Pri tlaci na konkurecnom stroji a jeho ripe to nerobi problemy. Ja si myslim, ze toto sa da urcite nejako vyriesit spravnym ripom pre Rolanda. Ale ktory to je?

M. Zverka

Citovat příspěvek

RE: Roland VersaWorks - Overprint

Autor: matus.cechvala

12:05:57 07.08.2006

Bezpecnejsi v tomto stadiu vyvoje softwaru by bylo zkusit odstranit pricinu?
t.j. pruhlednost. Ta je sice od verze PDF 1.4 podporovana na strane vystupu,
ale zatim s ni maji problemy ne jenom digitalni tiskove RIPy, ale i ty pro
osvit (a to i velkych znacek jako Agfa, Heidelberg, Creo...). Myslim ze
pokud by jste prinesl na osvit PDF s pruhlednosti tak vas asi vykazou nebo
neprevezmou odpovednost za vystup, protoze neni docela predvidatelny. Vice o
teto problematice napriklad v diskusi o DTP nebo PDF. (napriklad zde:
http://forum.grafika.cz/read.php?67,1550343,1551146#msg-1551146

Takze bych se spise orientoval na to dostavat do tisku data BEZ
PRUHLEDNOSTI, (napr. vyuzivat funkci slouceni pruhlednosti).

Mt.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

11:52:10 07.08.2006

Manual som si precital cely, ale o tomto tam nie je ani pismenko.

Spytam sa inac. Aky software pouzivate vy, co mi odporucite na Rolanda?
Dakujem

Miroslav Zverka

Citovat příspěvek

Autor: Lenin

17:55:32 04.08.2006

Proč se nezeptáte dodavatele softu? Nebo máte stejné zkušenosti jako já? Nevím, nejsou profily, máte to v manuálu, bude to v další aktualizaci atd. atd.

Citovat příspěvek

Roland VersaWorks - Overprint

11:17:45 04.08.2006

Mam problem, pri tlaci dokumentov (eps, pdf, ps) v ktorych sa nachadza vrstva s nastavenou hodnotou priehladnosti (Alpha, Transparency). Bud mi tuto vrstvu vobec nevytlaci, alebo nezoberie na ripovanie cely dokument. V nahlade nie je nikdy vidiet vrstvu s priehladnostou. Softvare Roland VersaWorks 1.5 alebo 2.0.4. Tlacim na Roland PROIIV SJ-1045EX.

Mam tento software vobec podporu Overprintu? Resp. ako sa to da riesit?

Dakujem.

Miroslav Zverka

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: