Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Digitální sublimační tisk na textil

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Digitální sublimační tisk na textil

Autor: Jaroslav Kabrhel

11:25:01 12.12.2007

dobrý den sháníte ještě tisk fotografíí ve velkém formátu na PES tkaniny_?Mému toto možnost i včetné tkaniny pro tento účel možnost tisku do šířš 150cm a déůky jak je potřeba a dle dat než dojde k jejich rozložení

Citovat příspěvek

 

Re: Digitální sublimační tisk na textil

Autor: Petr Novotný

2:04:13 22.10.2007

Zajíma mě vše o digitálním sublimačním tisku - potřeboval bych tisknout sportovní dresy a hokejové dresy, (dresy mám rozešité) pokud možno pravidelně na materiál 100%polyester + loga sponzoru ve více barvách. Mohl bych vás poprosit o radu a vaše cenné zkušenosti? Co mi poradíte do čeho bych mněl ze začátku investovat a co mi postačí a u jakých firem to můžu pořídit? Díky za rady Petr N.

Citovat příspěvek

 

Re: Digitální sublimační tisk na textil

Autor: exwery

11:02:04 27.09.2007

Sublimační tiskárnu si musíte vybrat podle toho jak velké tisky chcete - A4 tiskárny, A3 tiskárny převážně Epson a pak je celá řada plotterů od Epsonů, Mutohů a Mimaki- v různých šířích a výkonech samozřejmě i v různých cenových relacích. Pro sublimační potisk jsou určeny hotové výrobky doosun subli vlaječky, emblémy, brindáky , zástěry, hrnky a podobné suvenýrové věci. Jsou hotové a Vy jen subliamcí na ně dotiskujete.
Hotové lze koupit i doosun sublimační trika, polokošile pro sublimaci, dresy, cyklo a různé sportovní oděvy. Na ně jen přenesete motiv z tiskárny a během minutky je výrobek hotov.
Pro tento způsob vyhovují malé tiskárny a k nim malé lisy pro zafixování nasublimované předlohy.
Využití plotterů větších šířek ji vyžadeje i velké fixační lisy a následnou finalizaci výrobků, trik dresů, bannerů a podobně.

Citovat příspěvek

 

Re: Digitální sublimační tisk na textil

Autor: Viktor Navratil

12:04:32 27.07.2007

Manoukian nejsou vhodne pro velkovyrobu pro nestabilitu pigmentu a vysokou sedimentaci. Pro mensi tisky je to uz celkem jedno...
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

 

Re: Digitální sublimační tisk na textil

Autor: Ludvik1

13:48:52 26.07.2007

Cela problematika sublimacnej tlace je postavena na piezoelektrickych hlavach tlaciarni a plotrov. V tychto sa vymenia iba inkousty za sublimacne, a pripadne sa k nim prida dolnaci system inkoustu. Pokial chcete potlacat dresy celoplosne, tak ich musite potlacat este pred zositim. Pokial nechcete investovat niekolko 100 000 Kc /az cez milion/ do technologie, najjednoduchsie je obratit sa nafirmy, ktore tuto technologiu vlastnia. Je ich niekolko desiatok v CR. My pouzivame ploter Mutoh Falcon o sirke 62 ", lis 1800 x 1000 mm. Ploter sice dodala firma Geodis, ale spolupracu s nou sme ukoncili po zlych skusenostiac so servisom a premrstenymi cenami. Ceny spotrebneho materialu inkousty a papier zhruba 50% drahsie ako firma Horizont Brno. /Mimochodom od tejto firmy nakupuju inkousty Manoukian a prelepuju na nich nalepky a vydavaju ich za svoje inkousty./ Zarucna doba na hlavy a ostatny servisny material je 3 mesiace/. Fotak na spracovanie fotografii o danych rozmerov je principialne jedno aky, Mal by mat aspon 10 MPX. Fotografie sa musia pred tlacou spracovat na ripovacom software. Ale este raz pokial nechces tlacit denne 50 dresov a fotiek tak sa ti do tejto technologie neoplati investovat. ;)

Citovat příspěvek

 

Re: Digitální sublimační tisk na textil

Autor: DAVID JONÁŠ

14:45:00 23.07.2007

SCHÁNÍM ZAŘÍZENÍ PRO TISK NA TEXTIL.
david.jonas@volny.cz

Citovat příspěvek

 

Re: Digitální sublimační tisk na textil

Autor: Mira T

23:06:50 14.12.2005

Jake máte praktické informace o technologii Grawerto, používáte ji a na co je tak asi nejlepší? Co tisky na trička?

Citovat příspěvek

 

Re: Digitální sublimační tisk na textil

Autor: exwery

23:47:01 12.12.2005

Tiskárny pro sublimační tisk dodává několik firem - grawerton, Geodis a další - záleží na tom jestli jde o menší tisky nebo velký. Další otázkou jsou pak ale lisy na zažehlování. Speciální výrobky pro tisk prodává Grawerton.cz a sortiment trik a textilu zase doosun.cz
Jo a pak už se dají tisknout supek barevný tisky!!

Citovat příspěvek

 

Digitální sublimační tisk na textil

Autor: Mira T

0:46:40 18.11.2005

Zajíma mě vše o digitálním sublimačním tisku - potřeboval bych tisknout sportovní dresy, pokud možno pravidelně a taky na látku 80x180cm reklamní fotky na zavěšení - jaký doporučíte digitální foťák na takové fotky??

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: