Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Pantone a náhled přetisků

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Pantone a náhled přetisků

Autor: Karel.

0:12:00 04.12.2008

Děkuji všem zúčastněným za vysvětlení dané problematiky.
K.

Citovat příspěvek

Re: RE: Pantone a nahled pretisku

Autor: radimv

12:34:35 03.12.2008

... a ještě jsem opomněl zmínit pro mne dost "nelogickou" vlastnost těch přetiskových funkcí v DTP aplikacích, kdy mám u zmíněných objektů (spodní C100% a vrchní C50%) 2 případy se zcela rozdílným zadáním přetisku:
a) vykrojit
b) přetisknout

a v obou případek dostanu stejný výsledek C50%, protože se v obou případech použila hodnota z vrchního objektu... chápu že někdo očekává při zapnutí přetisku nějakou změnu ve vizuálním výsledku, ale ona se nekoná :-)

Zatim

Citovat příspěvek

Autor: radimv

12:27:14 03.12.2008

ad "Pozor, to chování je naprosto korektní! Přetisk není sčítání barev!"

- jen bych připomenul že nadepsané téma je "náhled přetisků u Pantone barev" a v případě přetisků přímých barev se jedná právě o "sčítání" -> když např. zadám přetisk (overprint) přes sebe u 7 přímých barev v plném krytí tak mám součet krytí 700% (všechny pláty vyjedou na separacích ve 100%).

To co naznačil Karel že by očekával jiný výsledek přetisku u objektů C100% a přetiskovaného C50% s "mechanicky-logickým" výsledkem vyšší procentuální hodnoty (na základě předpokladu že světlejší barva nemůže "přebít" tu tmavší) by myslim mohlo být zahrnuto do nějaké funkce související s "průhledností".

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Autor: --

9:41:59 03.12.2008

Pozor, to chování je naprosto korektní! Přetisk není sčítání barev!

Řekněme že vespod mám objekt C50 M25 Y100 K0 a nad ním objekt s přetiskem C0 M50 Y50 K50, pak výsledek bude C50 M50 Y50 K50. Vyzkoušejte si to kdekoli.

U přetisku jde o to, že se použije v daném kanále hodnota, která je nejvýše. Pokud je kanál nulový, použije se nejblíže nižší objekt atd.

Citovat příspěvek

0:20:04 03.12.2008

Chyba je u mě především mezi klávesnicí a židlí ... , místo abych si vše aspoň trochu ověřil, tak vypouštím zoufalé výkřiky. Zdá se že náhledy přetisků v zásadě fungují, ale až na jednu výjimku. Pokud mám nad sebou dva objekty se stejnou barvou, přitom horní z nich je světlejší a má nastavený přetisk, např. dole je 100% Cyan a nad ním 50% Cyan s přetiskem, tak náhled není korektní a zobrazuje světlejší z nich. Vím, že takováto kombinace je nesmyslná, něco na způsob přetisku u bílé, s tím rozdílem, že "náhled přetisků" u bílé funguje.
Já jsem na tuto situaci narazil při kontrole dodaného PDF, kde byl nastaven přetisk u všech !!! objektů, tak jsem ho rovnou vrátil k předělání, ale překvapilo mě, že zobrazení bylo jiné než bych čekal, tzn. že v místě přetisku bude v našem případě 100% Cyan a ne 50% jak zobrazuje Acrobat, Illustrator i Indesign.

K.

Citovat příspěvek

RE: Pantone a nahled pretisku

Autor: VaS

17:01:19 02.12.2008

Chyba je někde "na vašem přijímači".
Problém s přímými barvami byl (pokud se správně pamatuji) ve verzi 7.0 a
7.01, ale ani tam ne s náhledem přetisku.

S pozdravem

Václav Sinevič

> -----Original Message-----
> From: Karel. [mailto:pdf@grafika.cz]
> Sent: Tuesday, December 02, 2008 1:30 PM
> To: wwwdiskuze@grafika.cz
> Subject: Pantone a nahled pretisku [67|2835151]
>
>
>
> V Acrobatu Professional mi nefunguje náhled přetisků u Pantone barev.
> Zkoušel jsem ve verzích 6.0.2, 8.1.2 a 9.0.0 (Windows). Má to nějaký
> důvod, nebo je to nedodělek pánů z Adobe?
> --
> Autor: Karel.
> Forum: PDF
> Odkaz: http://forum.grafika.cz/read.php?67,2835151,2835151#msg-2835151

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Pantone a náhled přetisků

13:29:37 02.12.2008

V Acrobatu Professional mi nefunguje náhled přetisků u Pantone barev. Zkoušel jsem ve verzích 6.0.2, 8.1.2 a 9.0.0 (Windows). Má to nějaký důvod, nebo je to nedodělek pánů z Adobe?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: