Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

PrintDate v PDF

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: PrintDate v PDF

Autor: macfig

8:29:31 15.12.2008

Hurá - už fachá a přesně jak jsem potřeboval. Petře díky moc za pomoc a rady.

Citovat příspěvek

Autor: Petr_Lozan

18:27:23 13.12.2008

Dobrý den,

pokud tam nevkládáte nějaké nepřátelské znaky, nenapadá mne, kde by mohla být chyba. Ozvěte se mi mailem a pošlu vám zpátky soubor, který by měl fungovat i ve vaší verzi.

Podívejte se také po aktualizacích Adobe Acrobatu — 7.0.1 CZ není poslední česká aktualizace sedmé verze.

S pozdravem,
Petr

Citovat příspěvek

11:31:04 13.12.2008

Tak jsem na to strávil několik hodin a fakt už nevím.
Vše je jasné, ale po vložení JavaScriptu mi to nahlásí "illegal character". Přitom jsem prohledal na netu spoustu diskuzí a opravdu by to mělo být správně.
Napadá mě snad jen, že na PC, kde to zkouším a mám WXP CZ a Acrobata 7.0 Professional Verze 7.0.1 (český), to nějak špatně interpretuje ten script. Petře Lozane poraď prosím. Dík

Citovat příspěvek

Autor: autor2

20:27:14 11.12.2008

funguje to! dík

Citovat příspěvek

8:26:24 11.12.2008

To bude ono !!! Jen škoda, že se k odzkoušení dostanu až přes víkend (už se těším jak malej Jarda, jak to bude fachat). Zatím dík

Citovat příspěvek

Autor: Petr_Lozan

20:05:49 10.12.2008

Dobrý den,

máte pravdu, můžete využít JavaScript a formulářová pole. — Vytvořte textové pole a pojmenujte ho třeba datum_tisku. Nastavte ve vlastnostech pole písmo, jeho velikost a další, jak je potřeba. Z nabídky Acrobatu zvolte Další volby > Zpracování dokumentu > Nastavit akce dokumentu (Advanced > Document Processing > Set Document Actions) a k akci Dokument se bude tisknout (Document Will Print) přidejte

this.getField("datum_tisku").value = util.printd("yyyy-mm-dd",new Date());

která do pole datum_tisku před tiskem vloží aktuální systémové datum v zadaném formátu.

[podle [url]http://www.acrobatusers.com/[/url]]

Pole můžete snadno zkopírovat na všechny stránky dokumentu pomocí příkazu Duplikovat.

Pole by mělo být nejspíš zamčené, aby do něj uživatelé omylem nevstupovali. (Při tisku by se obsah pole sice přepsal systémovým datem, ale pro uživatele by mohlo být matoucí, že do pole mohou.)

Mohlo by být také vhodné nastavit zobrazení pole pouze pro tisk — uživatelé by ho pak neviděli na obrazovce a nemuseli by se jím při práci s formulářem vůbec rozptylovat.

S pozdravem,
Petr Lozan

Citovat příspěvek

10:40:17 10.12.2008

To jsem sámo zkoušel. To mi vloží datum, které si vyberu nebo datum, kdy to tam vkládám (= dnešní). Pro jistotu to večer zkusím znova (jestli jsem při testech nedělal nějakou blbost).

Potřebuji mít PDF, kde se při tisku doplní do vytištěného datum tisku a PDF zůstane na intranetu v původním stavu. Potřebuji, aby bylo možné zjistit, kdy se ten který papír tiskl a tedy jaké pracovní pokyny v ten okamžik platily. Pracovník by měl před zahájením činnosti povinnost vytisknout si pokyny, podle nich postupovat (bod po bodu) a provozní záznamy psát do výtisku. Logicky pokud datum tisku a datum výkonu činnosti nesouhlasí, tak není jistota, že postupoval podle platných postupů a je nutná kontrola. Mělo by to usnadnit práci. Dnes jsou samostatné postupy a formuláře a pracovníci musí sledovat změny. V budoucnu by měli mít jen jeden papír - "postupoformulář" - a o aktuálnost se budu starat já umisťováním aktuálních "postupoformulářů" na intranet.

Citovat příspěvek

Autor: abcdefgh

10:18:38 10.12.2008

Jste si jistý? Zkoušel jste použít <> přímo vzáhlaví/zápatí, resp. tlačítko "Vložit datum"?

Citovat příspěvek

8:47:52 10.12.2008

To fakt nikdo nevíte jak na to? Já myslel, že mi někdo pomůže nebo alespoň poradí, kde se to naučit. S JavaScriptem tu děláte "psí kusy", tak prosím poraďte. To přeci musí nějak jít. Dík moc předem.

Citovat příspěvek

22:34:39 02.12.2008

Sámo jasný, ale tam umím vložit jen datum natvrdo. A já bych potřebovat něco (JavaScript do Akce dokumentu pro Dokument se bude tisknout ?), co by v okamžiku tisku doplnilo aktuální datum do vytištěného dokumentu. Zkrátka když to někdo vytiskne dneska, tak aby tam bylo 2.12.2008, zítra 3. atd.

Citovat příspěvek

Autor: Polda265989

16:28:14 02.12.2008

No, v AA8 můžete přidat záhlaví či zápatí dle libosti.

Citovat příspěvek

PrintDate v PDF

12:10:35 02.12.2008

Pro zveřejnění na intranretu generuji firemní dokumenty z Wordu do PDF pomocí PDFCreatoru. Potřeboval bych, aby se při tisku výsledného PDF někde (nejlépe v zápatí každé stránky, ale obecně kdekoliv na každé stránce) vytisko datum tisku. Ve Wordu je to PrintDate, ale zde nepoužitelný, protože se tam samozřejmě objeví datum tisku (generování) do PDF, nikoliv faktického tisku.
K dispozici mám ještě doma plného Acrobata 8 a nejsem programátor (tak nanejvýš osoba poučená s určitými IT zkušenostmi).
Poraďte jak na to

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: