Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

prevedeni vektoru na bitmapu ve vicestrankovem pdf

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: prevedeni vektoru na bitmapu ve vicestrankovem pdf

Autor: onewave

10:08:40 15.09.2008

presne tak - je to zdlouhave. Takhle jsem to puvodne delal, ale slo mi o nejaky prijemny rychli prevod. Ten flattener taky neni bez problemu, protoze hrabe jak do vektoru tak do pisma, takze pismo je nekdy rastrovano taky. Takze to delam takhle - mam v Indesignu vrstvu, kterou chci rozrastrovat - tu pres flattener vyexportuju nebo vydestiluju do rastru, coz je rychlejsi nez ve photshpu, pak ty v rastrovy pdf stranky nahazim do novy vrstvy v Indesignu misto ty puvodni vektorovy, kterou vypnu. No a pak staci jen udelat pdfko, pismo zustane pismem a vektory jsou rozrastrovany. Protoze od Indd CS2 jde vicestrankovy pdfko dat do dokumentu najednou, celkem to jde. Ale urcite existuje snadnejsi postup. Jen na nej prijit :)

Citovat příspěvek

Autor: Viktor

14:52:28 02.09.2008

PDF otevrit a zrastrovat ve Photoshopu na pozadovane rozliseni, RGB nebo CMYK nebo stupne sedi, je to ale zdlouhave pri vetsim poctu stran

Citovat příspěvek

Autor: robertj

15:42:14 27.08.2008

>...ty kresby, ktere pouzivam
> jsou napriklad postavicky (takze nemaji
> obdelnikovy tvar) a v nahledu je tedy zbytek v
> objektu vylit bilou barvou (mizi pruhlednost)...

A sorry, ted jsem si to precetl poradne. A co export do GIFU, PNG. Snad nejake moznosti nabizi i Acrobat v plne verzi!?
R.

Citovat příspěvek

Autor: robertj

15:31:09 27.08.2008

> Nevím proč, ale
> výsledný soubor je vždycky menší (někdy i výrazně)
> než při přímém exportu do PDF.
pro rapo: Pokud nastavite export do PDF 1.3 (pro Acrobat 4) mel by byt objem dat podobny jako pri distilovani PDF z PS.
Vyssi verze PDF vam zachova pruhlednost (apod.) ve vrstvach, a tim pak narusta velikost dat. Jinak se to dost blbe srovnava, kdyz kazda data mohou mit rozdilny zisk ze stejne komprese.

pro onewave: A k tomu puvodnimu dotazu: vyuzit pruhledneho objektu (napriklad pomoci bileho obdelniku s nastavenym prolnutim Nasobit) exportovat pod nejakym rozumnym prednastavenim Slouceni pruhlednosti. Nastaveni si najdete v menu Upravy a pak pri exportu do PDF vybranim vaseho nastaveni ze zalozky "Dalsi volby".
R.

Citovat příspěvek

Autor: rapo

14:57:08 27.08.2008

Zkus ještě místo exportu tisknout do postscriptu a převést do PDF přes Distiller (s nastavením "Nejmenší velikost souboru"). Nevím proč, ale výsledný soubor je vždycky menší (někdy i výrazně) než při přímém exportu do PDF.
Radek

Citovat příspěvek

11:39:37 27.08.2008

Diky za link. Precetl jsem to a je tam opravdu dost napadu, bohuzel ten s prejmenovanim slozky muj problem neresi - ty kresby, ktere pouzivam jsou napriklad postavicky (takze nemaji obdelnikovy tvar) a v nahledu je tedy zbytek v objektu vylit bilou barvou (mizi pruhlednost).
Zkusil jsem nastavit flattener, tedy prednastaveni slouceni pruhlednosti na 1 a pruhlednost na 99,9% - vektory se prevedou na bitmapy, ale velikost pri exportu nebyla uplne to, co bych potreboval, jeste neco zkusim.

Kazdopadne je mi lito jedna vec - kdyz jsem kdysi delal na Quarku 4 na PC, delalo to na web moc pekny a maly pdfka. 16 stran, 2 barvy a velikost kolem 300 kB. S InDesignem CS2 mi prijde to snad uz nejde docilit. Nevim, zda s tim ma co delat norma pdf nebo je to v nastaveni exportu nebo Distilleru, ale prijde mi, ze novejsi softy proste delaji cim dal vetsi pdfka.

Citovat příspěvek

Autor: rapo

12:43:10 26.08.2008

Měl jsem podobný problém a na webu jsme narazil na tohle téma: [url]http://indesignsecrets.com/creating-smaller-pdfs-from-a-vector-dense-book.php[/url].
Jeden zajímavý nápad jsem odtud použil - dočasně jsem přejmenoval složku s importovanou vektorovou grafikou. Tak se ztratí vazby na originál grafiku a pro tisk (export) se použijí jen náhledy. Výsledná velikost PDF tak výrazně klesne. Je ovšem otázka, jestli ti 72 dpi bude stačit. Pro mě to bylo nejrychlejší a úplně vyhovující řešení.
Zdar Radek

Citovat příspěvek

prevedeni vektoru na bitmapu ve vicestrankovem pdf

11:34:34 26.08.2008

Potreboval bych zjistit jak vytvorit nahledove pdf z Indesignu tak, aby vektorové kresby importovane z Illustratoru byli ve vyslednem pdf rozrastrovany.
Kdyz pdf vyexportuju nebo vydestiluju je velke, ja potrebuji maly datovy objem na ukor kvality. Nejlepsi je proto konverze pdf stranku po strance na bitmapu a pak sesazeni zpet do pdf. Je to ale otrava delat stranku po strance.
Nevite nekdo zda existuje nejaky postup jak z Indesignu vytvorit pdf tak, aby pouzita vektorova grafika (ne pismo) byla prevedena na bitmapu?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: