Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:alternativní editor PDF

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: alternativní editor PDF

Autor: Petr_Lozan

9:09:23 12.08.2008

Dobrý den,

možnost uložit vyplněný formulář závisí na přidělených oprávněních. Taková oprávnění lze přidělit k souboru PDF například v Adobe Acrobatu 8 Professional (Další volby > Povolit práva použití v Adobe Readeru) a pak je možné (nejen) ukládat data formuláře v Adobe Readeru 7, 8 a nyní 9.

S pozdravem,
Petr Lozan

Citovat příspěvek

 

Re: alternativní editor PDF

Autor: Tomáš Vacek

22:52:19 11.08.2008

Dobrý den,

ještě jednou díky za Váš zájem.

Na Váš e-mail posílám PDF, ve kterém jsou vyznačena místa, kde by měla být formulářová pole.
Adobe Live Cycle Designer - výborný nástroj pro vytváření formulářů, přehledný, jasný.
Bohužel to má jedno ALE. V Acrobat Reader nejdou vyplněná pole uložit (pouze odeslat e-mailem).

Ale to by v zásadě neměl být velký problém. Jak je patrno, tiskovina je certifikát, který se předává na konci školení. Stačí si tedy před tiskem vyplnit aktuální datumy, lektora, funkci a pak pouze přepisovat jména "žáků" a postupně tisknout.

Nebo Vás napadá něco sofistikovanějšího?

Tomáš Vacek

Citovat příspěvek

 

Re: alternativní editor PDF

Autor: Petr_Lozan

23:42:51 04.08.2008

Dobrý den,

pro jednotlivá pole můžete nastavit základní formátování různé, a tak definovat jiný vzhled pro příjmení, funkci a datum. Pokud to povolíte, mohou vepsané údaje na úrovni znaků formátovat přímo uživatelé — ale takové úpravy byste možná už povolit nechtěl, protože dávají prostor pro nejednotnou grafickou úpravu.

Na jednu z vašich otázek k možnosti použít jednoduchý formulář v grafickém návrhu si dokážu představit dvě na určité úrovni platné a protichůdné odpovědi — záleželo by totiž na tom, co přesně potřebujete. I ta složitější varianta by patrně byla řešitelná, ale s tou bych vám už určitě poradit nedokázal, snad někdo jiný.

S formuláři nemám o moc více zkušeností než vy, jen je docela možné, že by se daly efektivně využít pro váš záměr. Chcete-li, zkuste mi poslat náznak nebo ukázku mailem.

S pozdravem,
Petr Lozan

Citovat příspěvek

 

Re: alternativní editor PDF

Autor: Tomáš Vacek

0:05:26 04.08.2008

Díky

Standard PDF/X-1a nemusí být dogmaticky zachován... Jde jen o to, aby zůstaly zachovány CMYK hodnoty barev.

Formulář zní dobře. Dají se ale vepsaná data nějak dále formátovat? Přestože se jedná o 4 jednoduché "přepisky", dvě z nich jsou více méně součástí designu (jeden text je negativní bílý a druhý není černý), navíc velikost písma je různá.

Omlouvám se, možná dávám školácké otázky, bohužel nemám žádné zkušenosti s Acrobat formuláři.

Díky za zájem

Tomáš Vacek

Citovat příspěvek

 

Re: alternativní editor PDF

Autor: Petr_Lozan

2:12:20 02.08.2008

Dobrý den,

zkušenost s alternativním editorem vám nenabídnu, ale pokud správně čtu údaje, které jste poskytl, mění se nejspíš jasně vymezené části dokumentu, možná samostatně umístěné.

Pokud nezbytně nepotřebujete zachovat soulad s veškerými požadavky standardu PDF/X-1a (a pro běžné kancelářské prostředí a kancelářský tisk možná nepotřebujete dosáhnout úplného souladu s normou), a především pokud to úprava a struktura vašeho dokumentu dovolí nebo je možné ji přizpůsobit — nebylo by možné využít formuláře PDF?

Údaje, které by se pro potřebu aktualizace převtělily do polí formulářů PDF, by váš klient mohl před tiskem snadno upravit/vyplnit ve zdarma dostupném Adobe Readeru, mohl by si ukládat kopie daného formuláře s daty nebo třeba přiložit elektronický podpis, který by lépe sloužil pro účely elektronické evidence vydaných dokumentů daného typu (zamknutím polí po podpisu a uchováním podepsané verze dokumentu).

Vyplnění formuláře je určitě snazší a pohodlnější než přímé editování textu v PDF. Například pro datum lze předvolit určitý formátu zápisu, a tím zamezit rozdílům a omylům, nebo vložit aktuální datum automaticky. K polím lze přidat tipy pro vyplňování formuláře nebo usnadnit uživatelům tisk vložením (na tisku neviditelného) tlačítka s danou akcí na stránku formuláře.

S pozdravem,
Petr Lozan

Citovat příspěvek

 

alternativní editor PDF

Autor: Tomáš Vacek

15:25:39 01.08.2008

Volám po zkušenostech s nějakým jiným editorem na PDF než je Acrobat. Jde mi především o přepisování textu. Testoval jsem Nitro PDF, PDF Editor 2.6 a Foxit PDF Editor. Bohužel se mi ani v jednom nepodařilo korektně přepsat český text (vypadávala písmena - většinou ta s diakritikou). Testoval jsem to s OT Arial, protože by měl být tento editor nasazený v běžném kancelářském prostředí. Dokument je vytvořen v In Design a následně exportován do PDF x1a.
Volím tuto cestu s cílem, aby barevnost zůstala a lidi v kanceláři si pouze přepisovali text (velice drobné změny - přepsání jména, funkce a datumu) a následně si editované PDF tiskli na laser CMYK tiskárně - jedná se o malonákladový tisk, který se pro ofset nevyplatí.
Ten editor nemusí být freeware, jen levnější než Acrobat.

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: