Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Problem s PDF vypadavaji pismenka hlavne "ž"

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Problem s PDF vypadavaji pismenka hlavne "ž"

Autor: Viktor

15:35:28 18.07.2008

Souhlas s radsoft

A archova montaz 48 stranek za 5 minut?
Ano.
Nebo tu Jimm22 naznacuje, ze mu dela problem vybrat spravny template (Preps), placnout stranky do JobListu a udelat JDF/PDF/PS nebo ja nevim co?

Citovat příspěvek

Autor: radsoft

13:25:12 15.07.2008

add archova montaz - jednoznacne tiskarna - pokud mate stranky v dokumentu za sebou spravne je archova montaz rychlejsi a spolehlivejsi nez kontrolovat jiz "zarchovana" data

add Žž - problem pravděpodobně nebude na vasem prijimaci, tento jev mohu potvrdit i z jinych programu nez CS. Tudiz bude problem pravdepodobne ve spatne "pocestenem" fontu. Bohuzel do lokalizace fontu se casto pousti kde kdo a pak to tak dopada,
(IMHO -pripadne muze problem souviset s dodrzovanim autorskych prav autora daneho fontu - vytvorite PS ci PDF - tot ok, ale dalsi zpracovani fontu predanim dalsi aplikaci je proti temto pravidlum a je "nejaky" mechanismus ktery se to pokousi znemoznit - bohuzel tomuto jsem se nevenoval hloubeji, tak mohu jen prezentovat svuj osobni nazor)

jak odstranit problem Žž
- buď ve vlastnim prepres programu prevedete fonty na krivky - !!! 2500 znaku na strance vygeneruje 50000 uzlovych bodu a pri 48 strankach jich muze byt 2 400 000 - takovyto soubor by se dal jednodue nazvat RIP killer - zpracovani takoveho mnozstvi vektoru bude trvat MOOOOC dlouho ci vubec neprojde. (kdo nekdy zpracovaval vektorovou mapu z Geodezie ci jinych zdroju vi o cem mluvim)
Proto tento postup lze pouzit pouze pro par radku textu na strance.
- nebo pismo prevedete na vektory pomoci PitStopu primo v pdf - bohuzel prave kvuli spatne lokalizaci nekterych pisem to nelze vzdy.

Citovat příspěvek

Autor: Jimm22

9:38:34 13.06.2008

archová montáž 48 stran za 5 minut??? Tak to ses musel asi zbláznit ne? Za 5 minut si to po sobě ani nezkontroluješ ;)

Citovat příspěvek

Autor: p

0:30:30 05.06.2008

nemaji cas... :?? To je teda úlet! Archová montáž 48 stran je přece naprosto automatická záležitost a nemůže trvat více jak 5 minut (a to možná i s naripováním). Kdeže to tisknete?

Citovat příspěvek

Autor: 7.lump

23:16:07 02.06.2008

Dela mi to vetsina fontu pouzivam Type 1, ale je to vetsinou nahodne jako nejaky virus :-(

verze PDF no je to myslim verze 1.3, ted to nevim jiste jsem doma... A nez jsme přešli s novinami na A4, pred tim jsme byli u formatu A3 tak to bylo vse OK.

Ano mate sice pravdu, ze by archovou montáž mela delat tiskarna... ale nemaji cas... maji nabity program... tak to delam v Quarku.

ale i tak diky za odpoved.

Citovat příspěvek

Autor: catt

19:20:37 02.06.2008

dělají to všechna písma?
je to verze PDF, kterou Quark zvládne?

a hlavně: neměla by archovou montáž dělat spíš tiskárna?

Citovat příspěvek

Problem s PDF vypadavaji pismenka hlavne "ž"

Autor: 7.lump

15:25:03 02.06.2008

Dobry den, mam takovy problem s pdf souborama a tady je muj postup. Nejprve si vytvorim jakykoliv soubor v Quark Xpress 6.11 (ramecek + text+ foto atd.) soubor ulozim jako eps dam si ho v Adobe Distillerovy ver. 6 prevest na pdf, zatim je vse OK ale potom jak vezmu prevedeny soubor z Distilleru a dam si ho znovu do Quarku ted uz jako pdf (arch montáž) tak mi v tiskarne z neho vypadavaji pismenka hlavne "ž" :S

Sice bych to mohl nechavat a v EPS ale vysledny soubor je prilis velky.
Ale hlavne kdyz tisknete 48 stran A4 a pak to posilam do tiskarny tak by to bylo neunosny.

Zkousel jsem ruzna nastaven Adobe Distleru ver. 6 a Quarku ale bez vysledku + mi to dela nahodne.

Predem se omlouvam jestli popis je moc krkolomny... budu moc rad za rady.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: