Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

pdf laik

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

RE: pdf laik

Autor: IvoL

7:01:17 08.02.2007

Vladdd: Pokud "jednoduše" spočívá v tom, že každý amatér si pořídí program za 20 tis.
..... :)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: pdf laik

Autor: Vladdd

0:15:53 08.02.2007

Taky je možno jednoduše otevřít PDF přímo Photoshopem a tam s fotkama pracovat dál.
Oříznout, upravit, uložit (jako kopii), vrátit se v historii k otevřenému PDF, oříznout
další, upravit, uložit... Ukládat ve formátu a rozlišení, které potřebuji (a které fotky
mají - pokud je PDF v tiskové kvalitě, budou i bitmapy v kvalitě tiskové).

Vlad_

Prosik napsal(a):
>
> Děkuji za odpovědi,
> byla jsem se tam zeptat, ale sami s programem adobe reader neumí moc pracovat, takže mi neporadili, mám za to, že si mysleli, že ty fotky budu chtít tisknout, proto mi to dali do pdf, několik fotek na jednu stránku, ale nevím proč, protože když mi řekli, že některé fotky jsou špatné kvality, že neví, jak to bude vypadat vytisknuté, tak jsem opáčila, že to nevadí, že to nepotřebuju na tisk. No stalo se, vypadá to, že to budu muset jít nechat naskenovat znovu, fotku po fotce. Příště si řeknu jak to chci naskenovat, abych s tím mohla dál jednoduše pracovat.
> Díky za ochotu pomoci :)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Prosik

20:15:15 07.02.2007

Děkuji za odpovědi,
byla jsem se tam zeptat, ale sami s programem adobe reader neumí moc pracovat, takže mi neporadili, mám za to, že si mysleli, že ty fotky budu chtít tisknout, proto mi to dali do pdf, několik fotek na jednu stránku, ale nevím proč, protože když mi řekli, že některé fotky jsou špatné kvality, že neví, jak to bude vypadat vytisknuté, tak jsem opáčila, že to nevadí, že to nepotřebuju na tisk. No stalo se, vypadá to, že to budu muset jít nechat naskenovat znovu, fotku po fotce. Příště si řeknu jak to chci naskenovat, abych s tím mohla dál jednoduše pracovat.
Díky za ochotu pomoci :)

Citovat příspěvek

Autor: honza999

17:47:13 07.02.2007

Rešeni by bylo odevřit to v Adobe Acrobat a uložit to třeba jako TIFF nebo JPG a pak už editovat v jakémkoliv bitmapovém editoru. To je ale poněkud nákladná zaležitost popud máte pouze Adobe Reader.
Prvotní problém je že ten sken někdo do toho PDF vůbec ukládal.
Přes tu schránku jak už tu bylo řečeno je to k ničemu protože s toho dostanete jen rozlišení monitoru (cca 96dpi)

Citovat příspěvek

RE: pdf laik

Autor: IvoL

9:35:03 07.02.2007

( jen tak mimo: ouhlasím s IvanemH, že pokud Vám někdo, kdo tomu jen trochu rozumí dodal
fotky pro použití v pdf, pak se Vám snaží naznačit, že se bez něj neobejdete a nemáte nic
dělat sám .... je na Vás jak to či ho si přeberete )

Schránka nesouvisí s Akrobatem, ani Adobe ani... je to záležitost čistě Win, tedy je
všude. Zkopírujete do schránky a je v ní. Relativně "v čemkoli co pracuje s obrázkem"
najdete příkaz "vožit (ze schránky)" ( insert ) ( u spousty win programů funguje "ctrl V"
a on vloží to co jste do ní poslední strčil. Pokud se nepletu, kvalita takto vložené fotky
ale odpovídá obrazové kvalitě monitoru - ne te skutečně vložené do pdf-ka!

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: IvanH

8:15:27 07.02.2007

V zasade: ked chcete fotky dalej spracovávať, prečo Vám ich dali do pdf a nie vo formate v ktorom s nimi mozete pracovat v bežných graf. editoroch. /prof. so soft. vybavenim sa s týmto problemom vyrovna, ale pre bezneho uzivtela to moze byt naozaj problem_/

Citovat příspěvek

pdf laik

Autor: Prosik

23:06:11 06.02.2007

Dobrý den,
nemumím ještě pracovat s programem adobe reader, jasně, moje mínus, proto prosím radu. Nechala jsem si naskenovat fotky a dali mi je do formátu pdf. Teď mám na jedné stránce několik fotek, ale potřebuju je samozřejmě po jedné. Když jednu "oříznu", čili označím, tak se mi to prý přesune do schránky, ale kde ta schránka kruci je? Může mi prosím někdo poradit, jak mám ty fotky z pdf dostat nebo kde je ta schránka, abych s nimi mohla dál pracovat? Děkuji moc.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: