Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

ASUS PA246q

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: ASUS PA246q

Autor: radimv

14:04:29 01.03.2012

ad "Zkoušel jsem monitor nakalibrovat kalibrační sondou i1Display 2, ale nevím si rady s nastavením barev R, G, B přímo v menu nastavení monitoru. "

- protože chybí nějaké zadání / vyjádření k tomu čeho by mělo být dosaženo, resp. v čem spočívá problém, či jak dopadl ten pokus s i1D2, tak buď neni co konkrétního poradit nebo zde můžem začít sepisovat obsáhlé odstavce obecných informací.

- ovládání R-G-B (gain / offset) tradičně slouží k nastavení týkající se neutrální osy
- nástroje typu "Six-asix" naproti tomu obvykle slouží k manuálnímu doladění pestrých barev mimo neutrální osu
- jak známo i1D2 je "výběhový" model který neni vhodný pro měření moderních monitorových displayů, takže od této kombinace s widegamutovým PA246q těžko očekávat něco standardního

Zatim

Citovat příspěvek

ASUS PA246q

Autor: kouba.vaclav

12:04:45 01.03.2012

Dobrý den, chtěl bych vás požádat o radu ohledně kalibrace monitoru ASUS PA246q. Zkoušel jsem monitor nakalibrovat kalibrační sondou i1Display 2, ale nevím si rady s nastavením barev R, G, B přímo v menu nastavení monitoru. V menu monitoru jsou 4 možnosti nastavení barev. Je to Six-asix Hue - je možno nastavit R, G, B, C, M, Y ; Six-asix Saturation - je možno nastavit R, G, B, C, M, Y ; Gain - je možno nastavit R, G, B ; Offset - je možno nastavit R, G, B. Mohl by jste mi prosím někdo poradit? Zkoušel jste někdo tento monitor nakalibrovat? Děkuji za rady.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: