Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Prodej - DELL 2209WA BLACK

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Prodej - DELL 2209WA BLACK

Autor: NANAO

17:56:36 14.01.2011

coltcha Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> prodám necelý rok starý LCD 22"LCD DELL 2209WA
> Black. - ještě 2 roku v záruce.
> Cena 4.000Kč
>
> Recenze zde
> http://michalsrna.cz/clanky/24-dell-ultrasharp-220
> 9wa
>
> Díky

Při čtení této "recenze" jsem se dlouho tak nepobavil.

"Instalaci a zapojení monitoru zde ani popisovat nebudu, nicméně se zmíním o softwarové instalaci, kde jsem zaznamenal problém s dodávaným ICC profilem, který se po instalaci ovladačů [bold]nastavil automaticky jako výchozí pro dané zařízení (Dell 2209WA). [/bold] Problém byl v tom, že aplikace, které si načítají ICC profil zařízení a nepracují pouze s výchozím profilem ve Windows Vista - v mém případě se jednalo o Adobe Lightroom 2.4 a Firefox 3.5 - zobrazovaly všechny mé fotografie [bold] naprosto odlišně než například obyčejný prohlížeč fotografií Zoner nebo ACDSee, Opera či IE...[/bold] Barvy byli příliš tmavé, přesaturované a celkově vše vypadalo jako olejomalba a naprosto se to lišilo od barev, které jsem viděl na CRT, či jiných monitorech. Jednoduše - mé dříve "vyvolané" fotografie vypadaly naprosto příšerně v Adobe Lightroom 2.4 a Firefoxu 3.5. [bold]Pokud jsem fotografii otevřel například v Zoneru nebo ACDSee barvy byly naprosto výborné a s příjemným potěšením jsem zjistil, že se ani moc neliší od mého starého CRT[/bold], který jsem považoval na úpravu a vyvolávání fotografií za ideální v porovnání s levnými LCD. Začal jsem se tedy pídit, kde je zakopán pes. Bylo zřejmé, že je problém právě v dodávaném ICC profilu, který se zavedl jako výchozí pro můj Dell 2209WA. Tento profil jsem ve správě barev pod ovládacími panely (Windows Vista) u zařízení Dell 2209WA zakázal, [bold] profil jsem ještě ručně smazal ve Windows/System32/spool/drivers/color a počítač restartoval. Zkusil jsem spustit Lightroom a hurá! Barvy byly již naprosto v pořádku i ve Firefoxu 3.5 vše vypadalo jak má. Problém vyřešen.[/bold] Nyní jsem se mohl zabývat samotným nastavením a kalibrací monitoru a testování barevného podání, což nás fotografy, zajímá nejvíce."

tomu říkam mít "zmáknutý" ColorManagement (tu) (tu) (tu)

EizoKlika

Citovat příspěvek

Re: Prodej - DELL 2209WA BLACK

Autor: Nathanien

17:15:31 14.01.2011

Je to stale aktualni? Mel bych zajem.

Citovat příspěvek

Prodej - DELL 2209WA BLACK

Autor: coltcha

9:00:54 27.10.2010

Zdravím,
prodám necelý rok starý LCD 22"LCD DELL 2209WA Black. - ještě 2 roku v záruce.
Cena 4.000Kč

Recenze zde http://michalsrna.cz/clanky/24-dell-ultrasharp-2209wa

Díky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: